Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem a zebrán mentem át gyalogo...

Nem a zebrán mentem át gyalogosként, mennyi bírságra számíthatok?

Figyelt kérdés
Egyszer figyelmeztettek, hogy ne itt menjek át. Majd másnap figyelmetlenségből nem a zebrán, hanem 2m -re a zebra mellett keltem át. Megint leszólítottak stb. Elkérték az adataimat és azt mondták, hogy majd érkezik a bírság. Ez Szolnokon történt, 2 napja 2 szerencsétlen rendőrt kiküldtek, hogy úgy tegyenek, mintha lenne valami hasznuk is. Nem kaptam csekket.
2012. febr. 23. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem kapsz csekket, csak kamuztak.


Igazoltatva lettél! Ennyi.


Ha bírságolnak, akkor ott neked is alá kell írni egy papírkát amiből egy példány a tiéd.


Viszont legközelebb már tuti ez jön.



Szerintem inkább figyelj oda, főleg ha mindíg abban az időpontban mész amikor rendőrök is arrajárnak.

2012. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem kapsz szerintem se semmit, de amúgy 5ezer lett volna.
2012. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha feljelentettek akkor se csekk nem kell se aláírnod nem szükséges. (helyszíni bírságnál van csekk, aláírással meg elismered)
2012. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%
Ha nincs záróvonal, bárhol átmehetsz az úton.
2012. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak: Akkor most feljelentettek, vagy mi? :)
2012. febr. 23. 10:27
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

„Szabadosi János válasza:

Ha nincs záróvonal, bárhol átmehetsz az úton.”


A záróvonal az autósnak szól. Lakott helyen a kijelölt gyalogosátkelőhelyen lehet átmenni. Ennek hiányában útkereszteződésben, a járda meghosszabbításának vonalában.

Országúton lehet bárhol átmenni, persze kellő körültekintés után.


A pontos szöveg:


(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,


a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),


b) egyéb helyen bárhol,


a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át.

2012. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Aha.. akkor be fognak vinni a börtönbe mert feljelentettek? :D Vagy tárgyaláson kell résztvennem ahol üvöltözni fog a bíró meg csapkodni azzal az idióta kalapáccsal, majd elítélnek? Elmondanátok, hogy valójában mire számítsak? Egyszerűen csak kíváncsi vagyok hogy mi lesz, mert egyáltalán nem értek ehhez. 18 éves gimnazista vagyok
2012. febr. 23. 16:22
 8/18 anonim ***** válasza:
Keress rá a sing sing prison kulcsszóra! :-D
2012. febr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
nem tudom mikori törvény ez,de én 2008ban vizsgáztam akkor nem volt ilyesmi,gyalogos mindenhol átmehet,de csak gyalogátkelőn van elsőbbsége, ha mellette 2 méterrel akkor már nincs,de attól még átmehet.
2012. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nincs az a rosszindulatú rendőr, aki ilyenért fel akarna jelenteni, feltéve, hogy elfogadod a helyszíni bírságot. Az meg maximum 20000 forint lenne, de ha nem kaptál tőlük sárga csekket, akkor megnyugodhatsz nem lesz büntetés.
2012. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!