Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebben az esetben mi lesz a...

Ebben az esetben mi lesz a beidézett tanúval?

Figyelt kérdés
Ha valakit magánokirathamisítás miatt beidéznek tanúnak és nem jelenik meg arra hivatkozva, hogy x ideig (1 hónapig) külföldön tartózkodik, de aztán a korábban említett időpontig nem jön vissza külföldről, akkor mit tesz a rendőrség? El kezdik keresni? Vagy megúszhatja a tanúskodást úgy, hogy külföldön marad? (Ráadásul úgy hívták be tanúnak, hogy a többi tanú vallomása alapján feltehetőleg ő követte el a magánokirathamisítást, csak nyilván őt is meg akarják hallgatni. Én az egyik olyan tanú vagyok, akinek a sérelmére követte el a bűncselekményt, de feljelentést nem én, hanem egy másik sértett tett és nem ez ellen az ember, hanem ismeretlen tettes ellen.)
2012. dec. 3. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Előállíttathatják, EU-n belül simán kiadnak körözést, ha kell. (EU-n kívül is amúgy, csak bonyolultabb akkor a kiadatás, de ha tényleg szükséges, megteszik.)

Ezen kívül pedig piszokul megbírságolják az eljárás akadályoztatása miatt.

2012. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Féltem, hogy meg tudja így úszni a a tanúskodást. Ment a zöld kéz.
2012. dec. 3. 11:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Megkeresik. De van hogy elég lassan. Ez ne tévesszen meg. Van ennek is egy sorrendje. Értesítés, második értesítés, telefon, személyes megkeresés, elővezetés, stb.
2012. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!