Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nőt csak nő rendőr motozhat meg?

Nőt csak nő rendőr motozhat meg?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 00:42
1 2 3 4
 21/37 _Jessy_ ***** válasza:

"nagyon sokszor tragikus családi háttér miatti megcsúszott fiatal"

Na persze! És a gödörből kivezető út a drog, ugyebár. És nem mellesleg ezzel butaságot írtál, mert pontosan ezek az emberek vannak kevesebben. A jellemző inkább az, hogy jómódjában, vagy azért drogoznak a fiatalok, mert az a menő. És még mindig fenntartom, hogy vannak becsületes emberek, akiket súlyos jogsérelmek érnek. Na ezzel kell foglalkoznia a TASZ-nak. Majd ha ezt sikerül felszámolni, akkor lehet a drogosok jogait védeni.

2012. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre sem narkós, sem cigány, sem más nem érdemli, hogy meztelenre vetkőztessék nyilvánosan és ellenkező nemű személy mustrálja a testét"


És azt sem érdemli senki, hogy kirabolják, leszúrják, vagy csak egyszerűen meglopják, csak azért mert épp kell a napi adagra, vagy éppen azért, mert van akiknél ez a természetes életforma, így megszerezni valamit.


Egy kicsit gondolkodj el ezen, és a TASZ-os fajvédők is megtehetnék néha. Az ok-okzati összefüggésekkel tisztában lenni nem jelenti azt, hogy hagyni is kell, hogy az aki betartja a törvényeket, és a többségi társadalom elvárásainak megfelelő életet él, kerüljön hátrányba azokkal szemben akik nagy ívben tesznek rá.


Szerinted talán normális dolog az, hogy van aki 40 évet végig gürcöl az életéből, esetleg háborút, isten tudja mi minden xart túlélve, idős korára azt kapja viszonzásul az élettől, hogy valami drogos ro-hadék, vagy kisebbségi munkakerülő megkéseli a nyamvadt pár tízezer forintos nyugdíjáért?


És ebben az esetben az elkövetőknek vannak jogai, ugye? És a TASZ-nak, és egyéb megélhetési jogvédőknek a rendőrséget, és a jogbiztonságot követelő állampolgárt kell támadnia, és a bűnözőket védenie, ugye?


Ugye nem várod el, hogy ezeken a drogbulikon őrjöngő narkós majmokat sajnáljam? Ha akkora gondjuk van akkor ne buliba járjanak, hanem orvoshoz, terápiára, dolgozzanak azon, hogy az életük normális mederbe kerüljön. Ha ezt nem teszik meg ők maguk a saját életük jobbá tételére, én mit sajnáljak rajtuk?

2012. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 _Jessy_ ***** válasza:

És még valami, amiről nem ejtettem szót:

1. 2006-ban, mint tudjuk történtek súlyos jogsértések becsületes emberek sérelmére is, nem csak a randalírozó csürhe felé. Mit tett a TASZ?

2. A fent említett drogtanya felszámolása után mit tett a TASZ annak érdekében, hogy az ott lévő fiatalok drogproblémáit megszüntesse?

3. Beszámolnak sok olyan esetről, amikor jogtalanul megbüntetnek valakit rendőrök. Mit tesz ilyenkor a TASZ?

4. Amikor valaki rettegésben tartja a családját, és a fiatal úgymond elindul a "megcsúszás" útján, mit tesz a TASZ?

És még sorolhatnám sokáig...

2012. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Utsó hozzászólásodban van igazság. Egyébként engem nem érdekel a TASZ és nem is kívánok ilyen vitába belefolyni. De halkan súgom meg, hogy ne hidd azt, hogy esetleg Veled ilyen nem történhet meg akár teljesen ártatlanul. És azt sem gondolod, hogy a fenti problémára a megoldás a hatósági anarchia. Ha azt, akkor nincs miről többet beszélnünk.
2012. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"A jellemző inkább az, hogy jómódjában, vagy azért drogoznak a fiatalok, mert az a menő"

Na ez az, ami nagy butaság! Nem sok jómódú fiatallal beszéltél eddig őszintén, igaz?

2012. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

"Nem akarok senkit védeni, de az a sok "rohadt narkós" nagyon sokszor tragikus családi háttér miatti megcsúszott fiatal, akik ha kellő segítséget kapnak, akkor talán rendbe is jöhetnek. Gondolom az érem ezen oldalát egyikőtök sem ismeri, mert csak teliszájjal hőbölögni tud és elítélni másokat."


Jajj, nem akarok a saját kérdésembe belerondítani más témával, főleg ezzel, de én ezt eddigi életem során nem így tapasztaltam. Nem, nem csak az újságokban láttam fiatalokat, én is az vagyok (21), és bár nem vagyok egy nagy bulizós, bezárt életet sem éltem/élek, úgyhogy láttam dolgokat. Pont nem a lelkileg sérült, rossz körülmények között tengődő fiatalokat látom drogozni... Tudod, ez olyan, mint mikor azt mondják, hogy a Bp-re egyetemre kerülő vidéki fiatal lányok között milyen gyakori a prostitúció, kitartottság, hogy ebből élnek meg... Ezt tekintve pedig inkább azt tapasztaltam (kivétel persze mindig van), hogy az ilyen lányok inkább elmennek árufeltöltőnek vagy takarítani, akik pedig megszokták a jót, a szabadosabb életet, ők mennek bele inkább mindenfélébe...

Halt meg ismerősöm drog miatt, ismerek olyanokat, akik a mai napig nyomják, de egyiket sem tudom sajnálni, mind magának kereste.

2012. dec. 9. 14:03
 27/37 anonim ***** válasza:

Igen, ez a felszín. És az ember a felszín alapján ítélkezik. Ha más lecsúszik, akkor azt az ő hibájának tudja be. Ha saját maga csúszik le, akkor a körülményeket teszi felelőssé. Szociálpszichológiai tény, így működünk.

Én azonban még boldog és kiegyensúlyozott drogost nem láttam. Egészséges családból (ez lehet jó és kevésbé jómódú), jó emberi kapcsolatokkal megáldott, érzelmileg stabil ember nem lesz drogfüggő. Lehet, hogy kipróbálja, de meg is marad annál.

Egyáltalán nem pártolni akarom a drogosokat. Azt is tudni kell, hogy kijönni egy függőségből nagyon kicsi az esély.

A kérdésre válaszolva viszont nincs joga az ellenkező nemű rendőrnek megmotoznia nyilvánosan senkit.

Gondolj csak picit bele. Elmész egy buliba, ahol egyszer csak megjelenik a hatóság, levetkőztetnek, megtapogatnak, átnézik a bugyidat is. Kiderül, hogy a buliban vannak illegális drogterjesztők is. Szerintetek ennek ez a módja?!

2012. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

"Egészséges családból (ez lehet jó és kevésbé jómódú), jó emberi kapcsolatokkal megáldott, érzelmileg stabil ember nem lesz drogfüggő."


Miért nem? Egészséges családból származó fiatal elmegy bulizni, a hecc és a kíváncsiság kedvéért elfogadja a cuccot, rohadt jó neki, legközelebb is erre vágyik, aztán legközelebb, legközelebb is, és már függő is. Otthon meg anyuka meg apuka élhet bármilyen harmonikus kapcsolatban egymással és a gyerekkel, a drog az ilyen alattomos, a fiatal pedig a csapdájába kerül. Szerinted ez nem lehetséges? Vannak akik TUDJÁK, hogy az.


Nem a motozásról beszéltem én, de köszönöm, amúgy sem járok olyan helyre, ahol drogot terjesztenek. Igen, ezt teljes bizonyossággal mondom.

2012. dec. 9. 14:40
 29/37 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem ez a tapasztalat, beszélj csak pszichiáterekkel, akik drogosokat kezelnek. Egészséges érzelmű, kapcsolatokkal rendelkező, pszichéjű ember a legritkább esetben válik függővé. Megadjam a helyeket, ahol ennek utána tudsz érdeklődni, ha ennyire érdekel?
2012. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Utsó mondatodról beszéltem. Azt hiszitek hogy veletek nem történhet atrocitás. Bármennyire szorongató belegondolni, de megtörténhet és kerülhetsz méltatlan helyzetbe. Nem kell ahhoz drogos buliba menni.
2012. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!