Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kedves rendőrök akik ezt...

Kedves rendőrök akik ezt olvassátok válaszolnátok a következő kérdésemre?

Figyelt kérdés

Legyetek szívesek nem hazudni hogy azok vagytok.

Rendőrnek akarok jelentkezni Miskolcra 2éves.Szeretnék rendőr lenni, de! ... az emberek 80%-a nem javasolja mert szarrá megy a családi életem majd egy idő után meg satöbbi... Kérlek benneteket hogy őszinte véleményeiteket írjátok meg.Szüleim sem szeretnék,de én meg akarom.

22/F

Mi az a nagyon borzasztó ebben az állásban?Miért nem lehet ez jó? Érdemes rendőrnek menni?


2013. jan. 17. 15:04
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Bucsek rendőrhöz még annyit szeretnék szólni,hogy úgy tudom rendőr cimborámtól, hogy elfogultság végett én nem intézkedhetnék testvérem javára.de bocsánat ha tévedek.Na de amit leírtam fent nem rég,remélem elolvasta, és hozzá szól ön is és mindenki aki ide írt.
2013. jan. 19. 00:15
 22/39 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok rendőr, de mivel annak tanulok, leírom az eddigi tapasztalataimat, úgy is ezekkel fogsz egyből az elején szembesülni, valamint hátha segítségedre lehet.

Lehet itt tanácsokat adni, de igazából nem szabad hallgass senkire, senki véleménye nem szabad befolyásoljon. Tapasztalatokat hallgasd meg, de a döntés úgy is neked kell meghoznod.

Én kb. 16 éves koromtól tudtam hogy ide készülök, ennek megfelelően készültem mindenre. Ez volt minden vágyam hogy felvegyenek, és ma is ugyanígy rendőrnek jelentkeznék.

Igazából szerintem elég zsákbamacska a dolog úgymond, én úgy nőttem fel hogy 5 éves korom óta édesapám rendőr, szóval volt rálátásom a dolgokra rendesen, és engem így is számtalan meglepetés ért, és ér még most is. Gondold el akkor azt aki a CSI meg hasonlók miatt jön.. Most hogy így lassan 1,5 évet lehúztam a suliból azt látom hogy vannak sokan, akik talán elbizonytalanodtak hogy lehet nem is ez kell nekik, de a többség azért nem bánta meg, beleértve engem is. Neked kell tudnod milyen ember vagy, bírod-e azt, ha mások mondják meg mit kell csinálnod, sokszor értelmetlen dolgok miatt ugráltatnak, munka idő után is dolgozol, esetleg éjszaka szólnak menned kell.. Sokan mondják hogy nem lehet normális családi életet élni mellette, én ezt se tartom igaznak, édesapám aki bűnügyesként dolgozott számtalanszor maradt el a munkája miatt éjszaka, meg volt hogy csak éjszaka jött haza, ez nálunk sosem jelentett problémát. Szóval én emiatt egy pillanatig sem aggódnék. Előnyei hogy lesz egy biztos állásod, biztos fizetéssel, bár ha ezek az elsődleges szempontok akkor az már régen rossz.

Nem tudom milyen tanuló voltál, de ha teheted akkor az NKE-RTK-ra felvételizz, már itt sem olyan magasak a ponthatárok mint voltak valaha, előző évben azt hiszem hogy 360 ponttal is belehetett kerülni nappalira, az meg majdhogynem mindegy milyen szakra kerülsz be, csak rendőri szak legyen, mert ugye van nav, bv, katvéd meg más is.

2013. jan. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi hogy írtál.


" Neked kell tudnod milyen ember vagy, bírod-e azt, ha mások mondják meg mit kell csinálnod"


Tudod, ez a "mások mondják meg", úgy gondolom hogy egészen relatív dolog, de az is lehet én látom rosszul, mert véleményem szerint,más az, ha egy rendőr parancsnok mondja meg mit kell tenned, és más az, ha egy főnök készít ki a munkahelyeden.Tehát szerintem ha az ember eléri a célját (rendőr lesz) és azon belül parancsolgatnak neki,akkor az elviselhetőbb, mint ha a munkahelyeden ásatnak ki veled csákánnyal,lapáttal több köbméteres gödröt a társaiddal,nem vehetsz ki szabadságot,levonják a bakancsod árát, lekezelően beszélnek és bele hazudnak a képedbe amiért legszívesebben megnyúznád a főnöködet de nem teheted.

Szerintem más, de az is lehet hogy a rendészet is ilyen a maga módján.A rendőrök válasza nekem jobban segít,mert ők már ismerik a dörgést és megint csak ismételni tudom azt,hogy megköszönném ha a kis sztorimat elolvasnák amit utólag írtam, azt a sokat.Köszönöm hogy írtál és igazad van, de ezzel sajnos nem tudtál 100%ig segíteni.Minden jót neked!Hali.

2013. jan. 19. 01:12
 24/39 anonim ***** válasza:
Ne lovagoli ezen a jó főnök,rossz főnök dolgon.mint mindenhol itt is van ilyen is,olyan is.Ha rendőr leszel tuti találkozol majd mindkettővel.Nekem is volt hatalommániás főnököm is.Ne ezen hezitálj.A rendőrségben többekközött az is előny,hogy ha nem tetszik ahol éppen dolgozol akkor lehetőséged van más területet keresni cégen belül.bűnügy,közrend,közlekedés és ezeken belül jópár terület.
2013. jan. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Hát talán ez is probléma lehet, eszembe jutott egy idézet:


“Mindenki azon van, hogy változtasson a világon, de senki nem gondol arra, hogy megváltoztassa magát.”


Talán el kellene fogadnom, hogy az élet ilyen, csak eddig nem döbbentem rá.

2013. jan. 19. 09:39
 26/39 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom az előttem szólók leírtak mindent. Tényleg jól gondold át, ez egy kicsit más világ mint a civil élet, parancsuralmi rend van,amit mondanak végrahajtod,sokaknak ez derogál,de akkor ez csak azt bizonyítja hogy nem itt van a helye. Tényleg csak az jelentkezzen aki hivatástudatból akar rendőr lenni,nem azért mert kell egy állás. Ahogy már eméítették sok jogodról lemondassz azzal hogy rendőrnek állsz,itt nem teheted meg azt minz egy civil munkahelyen hogy nem mész be ha hívnak,vagy nem csinálod meg amit mondanak. Civil munkahelyen max rosszban leszel a főnökkel,de itt parancs megtadadása miatt elővesznek.

Én személy szerint nem bántam meg hogy a rendőrséget választottam, tudom hogy nem jó a lakosság megítélése velünk szemben,de én ezt vállaltam,látom a dolgok jó,és rossz oldalát,még úgy is hogy köpködnek minket az emberek,de ha bajban vannak rögtön a segítségünket kérik,és bármennyire is szidnak minket,nem hiszem azt hogy ha valaki segítséget kér akkor azt valamenyik kolegám semmibe venné,mert ők is erre tették fel az életüket.

2013. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Hát mivel a hosszú történetemet (a második hosszabbat) senkinek sem volt ideje elolvasni,így már nem tudok mit hozzáfűzni a témához.

Elmondtam magamról mindent.Nagybátyám és most apám azt mondta, hogy ha újra kezdenék az életüket, rendőrnek mennének, bármi áron is.

Mivel mindenhol vannak olyan felettesek akik szemetek, így szerintem akkor is a legjobb választás lenne a rendőrség, de talán túlságosan ráparáztam a sok negatív véleményre a rendőrségről...Semmi jót nem olvasok, csak rosszat, és ijesztő hangulatú felvilágosítást.Plusz egy rendőrsuliban tanuló emberke is írt,és figyelmeztetett, hogy ne menjek,mert ő sem érzi jól ott magát,megbánta, de már nem hagyhatja ott, mert vissza kellene fizetni több mint 100.000 forintot.Ki lehet bírni, de nem ajánlja, inkább keressek egy normális munka helyet azt javasolta,mert szerinte, nem éri meg, nagyon nem.

Ezeket a sok rossz véleményeket olvasva, egyszerűen nem tudok lépni.Egyszerűen nem tudom azt mondani hogy na akkor megyek mert túlélhető.Olyan érzés fog el amit tőletek rendőröktől olvasok a rendészetről hogy félelem kerít hatalmába.Pedig fekve 127 kilót nyomok ki csúcs nyomásban, és nagyon jó fizikumú vagyok, értelmes is, csak azért érzek félelmet mert ezeket olvasom és nekem ez ismeretlen.100% hogy ha nem megyek el, sosem fogom megtudni igazán hogy milyen.Ezt az embernek ki kell tapasztalnia, ezt nem lehet tényleg elképzelni hogy milyen.Meglepődöm ám nagyon ezeken a sok ijesztő komikon...Ez az egy dolog az ami vissza fog...csak ez...Az idő szorít...már csak 3-4 hetem van arra hogy beadjam a jelentkezésemet.De már olyanokat beképzelek a rendőrségi életről hogy miket parancsolnak,meg hogyan beszélnek, hogy az valami katasztrófa...nem akarok megdögleni szívinfarktusban ha tényleg lenézőek.Áh, ez így nekem nagyon nehéz.Holnap el kell ugranom a rendőr haveromhoz, hogy a-z-ig mondja el nekem a legtitkosabb információját is amit megbánhat az ember mert most nem tud róla.Én úgysem terjesztem el, hiszen ezt nem is szabadna.Nekem nagyon nem passzol össze ez az egész, a rendőrökön mind civilbe mind pedig szolgálatban, elégedettséget látok és mosolyt az arcukon és nyugalmat, még némelyik viccel is...nekem valami nem stimmel, van valami vagy van néhány dolog szerintem,amit nem írtak le sokan, amire külön engedélyt kellene hogy kérjenek,mert tilos.Na ezt akarom megtudni.Egyszerűen ez a két dolog nem vág össze,mindenki majdnem rendőrnek megy és elégedett,de azt is érzem hogy ezek a rendőrök a jelentkezni akaró embernek, szinte csak negatív infóval szolgálnak.De ha ennyire rossz, akkor miért nem szerelnek le?A nagyon rosszat, azt nem lehet élvezni, ami nagyon rossz, azt az ember bármi áron is de otthagyja, és ez az a dolog amit ki akarok deríteni, mivel ez annyira rossz egyszerűen nem lehet, mint gondolom, ha mindenki marad az álláspontján szinte.200 rendőrből leszerel maximum 5.

Lényege a dolognak annyi, hogy itt minden majd a pszichológiai vizsgálaton dől el.Ott fog kiderülni hogy alkalmas vagyok-e.Holnap lenézek a leendő kolléga haveromhoz és felhívok egy 25 éve szolgálatban lévő rendőrt aki felajánlotta privát üzenetben a segítségét.Köszönöm neki is.

2013. jan. 19. 20:57
 28/39 anonim ***** válasza:
Szerintem keress más pályát. Egy rendőr
2013. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Igen ,úgy döntöttem hogy ez lesz. :( Nem éri meg. Sziasztok.
2013. jan. 22. 22:25
 30/39 anonim ***** válasza:
Inkább csináld, sem mint, hogy később ezen rágd magad.
2013. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!