Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csinál a rendőrség, ha...

Mit csinál a rendőrség, ha valaki bejelenti nekik egy névtelen telefonba, hogy tud egy olyan kocsmáról, ahol 18 éven aluliakat is kiszolgálnak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Megvonják a vállukat.
2013. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hawkbill válasza:
100%
miért, beszólt a gonosz pultos és jól meg akarod leckéztetni?
2013. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tud egy olyan kocsmáról? A kocsmák 99%-a ilyen.

A névtelen feljelentés gerinctelen dolog, pláne ilyen esetben... Másrészt nem is nagyon tudnak mit csinálni, mivel semmi bizonyíték nincs rá, ezzel az erővel azt is mondhatnád, hogy a haverod arab terrorista és van az ágya alatt egy atombomba.

2013. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
én már elmúltam 18 tehát nem szóltak be és nem is rólam van szó. Csak ismerősöm akarja ezt csinálnimegtudta hogy ott piált. mert a lánya 15 és
2013. febr. 8. 23:40
 5/10 A kérdező kommentje:
na még1x: 15 éves a lánya és megtudta hogy ott ivott. akor nem fog neki sikerülni?
2013. febr. 8. 23:41
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Akkor miért nem a lányát neveli meg a haverod, ahelyett, hogy vamzerkedik? Egy kocsmában a pultos nem hivatalos személy, ha elkéri a személyit, akkor nem köteles a vendég ennek eleget tenni, tehát honnan is tudhatta volna, hogy a lány 15? Másrészt a mai 15éves kiscsajok nagy része 20-nak is kinéz lazán...

Egyébként meg ésszerűbb megoldás lenne, ha apai feladatainak eleget tenne azzal, hogy a lányának elmagyarázná, hogy milyen káros hatással van a szervezetésre, ha ilyen fiatalon rendszeresen piál. Nem feljelentgetni kell, mert akkor csak a pultosnak tesz keresztbe, a kiscsaj meg átmegy egy másik kocsmába, ennyi.


Apaként viselkedjen, ne surmó patkányként...

2013. febr. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"na még1x: 15 éves a lánya és megtudta hogy ott ivott. akor nem fog neki sikerülni?"


Tehát ha nem tudom a lányom megnevelni, jelentsem fel a szomszédot? Van benne logika...

2013. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kihívhatod, ki is fognak menni, mert minden bejelentésre ki kell menni.

Volt nekem is hasonló már. De ahhoz, hogy feljelentést megtegyem kell egy tanú aki 18 év alatt vásárolt onnan. Mert az, hogy én azt mondom a pincérnek, hogy már pedig ő kiszolgált valakit, bejelentés történt, az nem kézzel fogható. Mikor ezt meghallják, persze senki nem akarja a nevét adni hozzá, sőt akkor már ilyen nem is történt, ők nem is hívtak ki minket. Ment egy csekk a bejelentőnek valótlan bejelentésért...

Ha van videó felvételetek, vagy a gyerek hajlandó elmondani, hogy mi történt, akkor el tud járni a rendőrség.

Sok mindenen csakis mi emberek tudunk változtatni - ezt mindig el szoktam mondani. De ahhoz igen is vállalni kell, hogy te ezt nem tartod helyesnek, és nem kerülni kell a rendőrt, hanem segíteni, hogy ő is segíthessen!

2013. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sni ***** válasza:
akkor gondoljon bele apuci, hogy még mit csinált a lánya piásan! Lehet, hogy neki kellene vele többet foglalkoznia? Hívja el a lánya barátait, vegyen sok piát, a végén adjon nekik 2dl tablettás bort, másnapra megérti a kiscsaj miért ne igyon! :)
2013. febr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Egy kocsmában a pultos nem hivatalos személy, ha elkéri a személyit, akkor nem köteles a vendég ennek eleget tenni, tehát honnan is tudhatta volna, hogy a lány 15? Másrészt a mai 15éves kiscsajok nagy része 20-nak is kinéz lazán... "


Ez baromság. 18 éven aluliakat szeszes itallal tilos kiszolgálni. Amennyiben nem igazolja hitelt érdemlően (okmánnyal) hogy elmúlt 18 éves nem köteles kiszolgálni. Ez nem azon múlik, hogy a pultos hivatalos szerv-e vagy sem. Ez a törvény. Ha nincs 18 éves nem ihat.


Ha a pultos kétkedik, akkor kérnie kell az igazolványt, vagy nincs kiszolgálás.

2014. szept. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!