Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennyit Ausztria közbiztonságár...

Ennyit Ausztria közbiztonságáról? Megdöbbenve olvastam a hírt, hogy egy ámokfutó három rendőrt megölt és egy mentőst is. Nem gondoltam volna, hogy ennyire tehetetlen az ottani rendőrség.

Figyelt kérdés

Szerettem volna kiköltözni Ausztriába, de ezek után már nem olyan biztos. Ausztria már tisztára Amerika lett, azzal a különbséggel, hogy míg Amerikában egyből megölték volna az illetőt, az osztrák rendőrök annyira képzetlenek voltak, hogy az úttorlasznál lévő rendőr is életét vesztette. Aki fel volt készülve arra, hogy a támadónál fegyver van és használhatja.


Fáj kimondani, de az osztrák közbiztonság eléggé mélyre süllyedt az utóbbi időkben, ilyen mészárlás még Magyarországon se volt. Kérdés, hogy a több rendőr életét követelő eset után milyen lépéseket fognak tenni egy újabb hasonló tragédia elkerülésének az érdekében.



2013. szept. 18. 05:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én megadtam volna magam, de itthon én is kinyírtam volna magam.
2013. szept. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Gugu Gabor ***** válasza:
Kérdező lehet hogy megdöbbentő számodra de ilyen esetek előfordulnak, nem csak Ausztriában máshol is. Sajnos a rendőri munkában ez is benne van, egyszerűen ilyen az élet.
2013. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez nem kimondottan közbiztonsági probléma volt. Az ipse simán csak bekattant, ilyen bárhol előfordulhat, a legnagyobb jólétben is. Az ámokfutás, családirtás, a rituális gyilkosságok, a kényszer eutanázia az nem a közbiztonsági szűrés hiányossága még akkor sem ha a kerítéseken túl terjed. Lásd Breivik esetét mint említették. Vagy a magyar rendőrt elgázoló osztrák terepjárós esetét. A közbiztonság hiánya az amikor valaki lemegy szórakozni a haverjaival a discoba és 5 cigány körbeveszi és szétszúrkálja vagy amikor a szomszéd kisgyerek átmászik a mamika pénzéért a szomszédba és jól elveri és még meg is erőszakolja.


Azonban a felkészültség hiánya, a jóhiszeműség az még benne van az osztrákokban. Ők még a II. világháborút is kibekkelték. Egy amerikai rendőr már akkor szitává lőtte a kismamát igazoltatás közben a gyereke szeme láttára amikor az csak a hátán akarta megigazítani a ruháját.

2013. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Tavaly voltunk kint Bécsben, éjszaka a pályaudvar környékén jöttünk haza, olyan arcokba futottunk, amiket a nyolcadik kerület legdurvább részein se látni. Egy eléggé ittas társaság belénk kötött, de sikerült elfutni előlük aztán ordibáltak az utcán utánunk olyan hangosan, hogy több száz méterre hallani lehetett. Mindezt szinte a város szívében.

Rendőr persze sehol nem volt, pedig rengeteget gyalogoltunk. Semmivel se különb Ausztria.

2013. szept. 21. 16:39
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly voltunk kint Bécsben, [...] Semmivel se különb Ausztria."


Isteni szerencse, hogy nem Budapest belső munkahely- és lakóhelyövének bűnügyi statisztikái jellemzőek az egész országunkra.

2013. szept. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!