Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mivel lehetne a korrupciót a...

Mivel lehetne a korrupciót a leghatékonyabban csökkenteni, minimalizálni?

Figyelt kérdés

Sajnos kis hazánkban évtizedek óta jellemző a korrupció nem csak a rendőrségen, de szinte minden hivatalos helyen, kórházakban, önkormányzatoknál, nyelvi oktatási központoknál stbstb.. Persze évről-évre változik, hol csökken, hol nő a korrupció.

Nem rég jött létre egy oldal (fizettem.hu), ahol névtelenül le lehet írni, ha valaki fizetett valakinek valamiért jogtalanul. Sajnos rengeteg megdöbbentő bejelentés van ott, amiknek a nagy része gondolom meg is történt.


Szerintetek mivel lehetne hatékonyan csökkenteni mind a rendőri, mind a más területen lévő korrupció mértékét?

Felháborítónak és undorítónak tartom, hogy egy rendőr néhány tízezer forintért elárulja saját magát és ezzel egyben a kollégáit is, valamint bemocskolja a hivatását!

Jól tudom (korábban én is rendőr voltam), hogy a járőrök túlnyomó többségének a fizetése a bányász béka s*gge alatt van és másodállásra lehetőség se nagyon van, de azért álljon már meg a menet kérem!

Szóval várom az ötleteket, esetleges "élményeket" ezzel kapcsolatban, remélem, hogy sikerül az ilyen férgektől (mert ezeket én nem nevezem rendőröknek, csak egyenruhába bújt gazembereknek) megtisztítani a testületet és valamennyire visszaszerezni a rendőrség becsületét!


2013. dec. 3. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

1.Rohadtul nem a rendőri korrupción van a hangsúly, hiszen az állampolgár fizet, így is, úgy is a szaros öv miatt.

Amúgy nézd meg, hogy egy jól fizetett Kr vagy TEk rendőr mennyire korrumpálható meg egy BRFK.

Egyértelmű, hogy egy nettó 200 ezres fizetés megoldás a problémára.

2.A politikusok van inkább a hangsúly.

Itt hiába növelsz fizetést, nem tudsz versenyezni a milliárdokkal, amiket elcsalnak.

2013. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tisztességes fizetésekkel, amiből mindenki meg tud élni.

Az adómorál javításával.

2013. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anti paladin ***** válasza:

Az előzőeken túl azzal, hogy a hivatali visszaéléseket bárki szabadon lekérhesse, egy korrupciós ügy ne húzodjon évekig, évtizedekig.

Ill. ne lehessen egy "csak" felkiálltással titkosítani az ilyen adatokat.

Könnyíteni kellene az átvilágításokon, az ahhoz fűződő iratokat szintén közzétenni.

2013. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kivégzésekkel.
2013. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Éppen a rendőrségen a LEGKISEBB a korrupció. Ha megnézed a hozzászólásokat mind sok-sok éves. Van 10 éves is. Ebből a szempontból sokat javult a rendőrség. Most az a gyakori, hogy a rendőr bevisz ha le akarod fizetni, volt erről nemrég kérdés is.


Az emberek szemlélete a baj. A korrupcióbán mindkét fél bennevan!!

2013. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a rendőrségen a legkisebb a korrupció mértéke.

Én még egy forintot nem fogadtam el senkitől, és nincs is tudomásom arról, hogy valamelyik kolléga tett volna ilyet. Ez nem a 20 évvel ezelőtti rendszer, hanem a mostani, tudom mi volt régen.

Engem az zavar, hogy már szinte mindennapos az ellenőrzés, megfigyelnek, lehallgatnak, és áttúrják a cuccaidat, ez egy tisztességes rendőrnek már egy idő után felháborító, és idegesítő.

Szerintem kár elválasztani egymástól ezeket a szavakat: korrupció, megvesztegetés, hálapénz, borravaló

Ez mind egy és ugyan az, csak az egyik büntethető a másik meg megszokott dolog. Engem például az idegesít, mikor egy politikus ellen egyszerűen nem indítanak eljárást, vagy az mikor a feleséged 100eFt nélkül fájdalmasan és nomád körülmények között szül. Vagy az, mikor kórházba kerültem és nem súlyosság, hanem a letett pénz alapján kerültek sorra az emberek. A sürgősségin 7 órát! vártam a vizsgálatra...


A korrupciót úgy lehet megszüntetni, ha mindenkit egyaránt büntetnek azért, mert nem végzi el a munkáját, vagy ha anyagi javakat fogad el. A fizetéseket pedig uniós szilvonalhoz megközelítőre kellene emelni. Német rendőr ismerősöm 3300 eurót keres. Szerintetek tudja mi az a korrupció?

2013. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!