Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Visszaszövegeltem a rendőrnek...

Visszaszövegeltem a rendőrnek és büntetést kaptam. Jogos?

Figyelt kérdés

A rendőr igazoltatott én meg visszadumáltam neki, nem azt csináltam amit mondott. Ezután bilincsbe vert és bevitt. Tegnap meg kaptam egy határozatot, hogy 80000 ft a büntetésem mert ellenszegültem az intézkedésnek.

Jogos ez így? Már visszadumálni sem lehet a rendőrnek, mert bevihet?

Ilyen sokat változott a törvény a javukra?



2014. ápr. 5. 12:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszi a 6-nak hogy belinkelte a törvényt! Nem is tudtam, hogy lehet erre is.:-(
2014. ápr. 5. 12:50
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
böszme.rendőrség.hu
2014. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Mit is csináltál konkrétan?

Elmeséled a szitut, mivel ez így nem igazán kerek.....


Miért igazoltatott, mivel voltál, mit csináltál,mit kérdezett, kik voltak, hányan voltak, mit válaszoltál, mire nem válaszoltál, mennyi ideig tartott bent, milyen papírok vannak, mit írtál alá, "mit akartak, hogy írj alá", milyen dokumentum jött, és azt kiírta alá, mi(k)re hivatkoznak....


Ezekre válaszolj, és akkor kiderül, hogy ki a hunyó.


Első ránézésre jogellenes fogva tartás minimum....

2014. ápr. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Miért is lenne ez minimum jogellenes fogvatartás?
2014. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Odajött hozzánk 2 rendőr. Azt mondták, hogy hangoskodunk, nem tudnak aludni az emberek a lakótelepen. Én meg mondtam, hogy nem igaz, bizonyítsa be. Kérte az igazolványomat, én meg nem adtam mert szerintem jogtalanul kérte. Azt mondta akkor előállít. Ekkor odaadtam és el akartam jönni. Mondtam, majd küldje el postán én nem vagyok köteles maradni, odaadtam az igazolványom. Azt mondta azt kell csinálnom amit mond vagy bevisz. A másik rendőr felírta a haverjaimat. Én megkérdeztem tőle milyen jogon írja fel őket. A másik azt mondta, hogy ne zavarjam az igazoltatást vagy tényleg bevisz. Ekkor jött egy banya a telepről, akit megint felírt a rendőr. Azt mondta, hogy kiabáltunk. Én mondjam neki is, hogy bizonyítsa be. A rendőr meg rámkiabált, hogy ne ordítsak a nyanyával. Ekkor elegem lett és eljöttem. A rendőr meg utánam jött és oda vágott a kocsihoz és megbilincselt.

Bevittek és mindenem elvették. Azt mondták nem telefonálhatok, majd felhívják ők akit akarok. Alá akartak íratni néhány papírt. Azt mondták az nem büntetés. Valami igazolást adtak is de ott kidobtam. Azt mondták kapok 30e ft csekket azért amit csináltam. Ezt alá akarták íratni velem, de nem írtam alá. Azt mondták, hogy feljelentenek és az több lesz. Több is lett.

2014. ápr. 6. 12:48
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

ott hibáztál hogy igazoltatásnál köteles vagy engedelmeskedni a törvény emberének.

ha ezt nem teszed, akkor hátráltatod a munkáját, mert ugye jobb dolga is lenne mint pár tinit rendre utasítani és ezért állítottak elő.

örülj neki ha csak ennyiből megúsztad.

2014. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
84%

Hát barátom, büszke lehetsz magadra...

Ha ez valóban így történt, akkor ritka vastag bőr lehet az arcodon, ha ezek után van képed megkérdezni, hogy jogos volt-e a büntetés meg az előállítás...


Aztán meg ez az ártatlan naivitás, hogy "ilyen sokat változott a törvény a javukra"?! Még jó, hogy azt nem várod, hogy bocsánatot kérnek, mert te bunkó voltál, ők meg előállítottak. Mellesleg, a törvények a javadra változtak, '90 előtt lehet, hogy szimplán csak pofán vertek volna.

2014. ápr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

10.000 lenne a reális bünti, vagy inkább 5.000


brutális egy fiatalnak, egy panelban élő embernek ennyit adni, ezek nácik. ez a gestapó

2014. ápr. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
60%

Na akkor mondom miket szegtél meg.

- Megtagadtad az igazoltatást (mindenkinek bármikor igazolnia kell magát a rendőr kérésére arcképes okmánnyal, vagy az adatai bemondásával.)

- intézkedés alóli kibúvás (nem várod meg a priorálást, hanem kivonod magad az intézkedés alól, pedig lehet , hogy körözött vagy.)

- csendháborítás (közterületen indokolatlanul hangoskodsz)


Teljesen jogosan állított elő, mivel szabálysértések sokaságát követted el. Amit akart adni az előállítással kapcsolatos jogaid mely egy nyilatkozaton van rajta, illetve egy igazolás az előállítás időtartamára, hogyha munkahelyen, vagy bárhol máshol szükséges.

Ha a bírságot ott aláírtad volna, akkor 30eFt lett volna, így lett 80eFt, 20 nap közmunka, napi 6 óra munkavégzéssel, vagy kifizeted.

Nem a visszaszövegelésért kaptad, hanem a bunkóságod miatt!

2014. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás környékén jól megvertek volna, utána hazavittek volna a szüleidhez, akik megint csak elvernek, és a szüleid megköszönték volna a rendőrnek, hogy hazahozták a gyereket.
2014. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!