Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Zsaroló eltüntetett 3 nagy...

Zsaroló eltüntetett 3 nagy értékű kerékpárt, állítása szerint egy raktárban vannak, telefonon ködösít, pénzt követel, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Azt mondja 40 ezer forintért visszaadja az ellopott kerékpárokat, de 3 hete hívtuk amikor ígérte, hogy leszervezi, és azóta se keresett. Ma is felhívtuk, szintén semmi.


Ja a rendőrség meg azt mondja (négyszemközt), hogy ez polgári peres ügy mert biztos tartozunk neki és nem tudnak foglalkozni vele. Mert szerintük ez két fél közötti megegyezetlenség. Mit tegyünk?


Polgári pert biztos nem indítunk mert annyira azért nem nagy értékűek a kerékpárok (összesen 150 ezer, használtan kb 100)


Mit tegyünk? Mit tehetünk ezügyben hogy sem a rendőrség, de még a tolvajkergetők sem tudnak mit csinálni így?



2014. máj. 14. 20:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hozza el a kerékpárt, és csak akkor kap pénzt, ezzel bizonyítva, hogy még megvan. Az úgy nem megy, hogy előre odaadod neki. Ha meg elhozza, akkor kipattan a lakásból 3-4 nagyobb termetű ismerős, és szépen elveszitek tőle.
2014. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A Tolvajkergetőkkel meg jól be lehetne szaratni. Készíts egy fotót szembe a pofájáról, és ha nem hozza el, felkerül az oldalra. Ezt lehet neki mondani.
2014. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A tolvajkergetők leszarják az ügyet, maximum egy civil rendőrrel tudnak támogatni, ha tudok találkozni a zsarolóval.


De mondom, egyenlőre a zsaroló nem akar találkát megbeszélni, azt mondja meg kell beszélnie még azzal akinél vannak a biciklik... és 3 hete ez megy. Szóval szerintem esélytelen.


Viszont ez a nihilli tehetetlenség és a hatóság, emberek olyan szintű reakciója mintha egy bögrét törtem volna csak el a konyhában az felháborító.


Nem kívánom senkinek, hogy esetleg kocsiját lopják el, vagy bármi, mert esélytelen minden, ha erre nem ugrott a yard.

2014. máj. 14. 23:10
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy mit mond a Tolvajkergetők, hanem hogy velük lehet ijesztegetni, mint mumussal.

Ha nem akarja a rendőrség lefolytatni az eljárást, és mindenféle kamu indokokra hivatkozik, lehet kötelezni őket valahogy, asszem bírósághoz kell fordulni, de ebben nem vagyok biztos.

Kérdezz meg egy ügyvédet.

2014. máj. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem ebben a történetben valami nem kerek...


Úgy érzem, valami lényegeset nem írtál le, kedves kérdező! Például, hogy hogyan kerültek a "zsarolóhoz" a biciklik? Mert ha a részletes feljelentésből is azt hámozták ki a rendőrök, hogy ez polgári peres ügy, akkor gyanítom, nem egyszerű eltulajdonításról van szó. Szóval, mi is a teljes történet?


Ami meg a "más dolga nem lenne a nyomozóknak" részt illeti, hát erre azért ne vegyél mérget. Bár nem tudom, hogy mit értesz az alatt, hogy "van minden", de tegyük fel, behívják a "zsarolót" kihallgatásra, ahol elmondja, hogy a bicikli az övé, vagy legalábbis jogosan van nála, avagy jogosan tartja magánál. Ezt a hajára kenheti a rendőr, mert egy állítás áll szemben egy tagadással. Azt bizonyítani is kell, hogy a biciklik jogtalanul kerültek hozzá, vagy jogosan ugyan, de jogtalanul tartja magánál. Ilyen bizonyítékaid vannak?


Azt csak zárójelben jegyzem meg, jogilag ez nagyon messze áll a zsarolástól.


Viszont, ami külön érdekesség számomra, hogy a kérdésben azt írod, hogy "azt mondja 40 ezer forintért visszaadja", majd pár hozzászólással lejjebb már azt, hogy "pénzt is ajánlottam a zsarolónak". Most akkor hogy is van ez a "zsarolás"?

2014. máj. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

tegyél feljelentést

ha a rendőrség nem akar foglalkozni vele, azok ellen is tegyél feljelentést

2014. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!