Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Zsaroló eltüntetett 3 nagy...

Zsaroló eltüntetett 3 nagy értékű kerékpárt, állítása szerint egy raktárban vannak, telefonon ködösít, pénzt követel, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Azt mondja 40 ezer forintért visszaadja az ellopott kerékpárokat, de 3 hete hívtuk amikor ígérte, hogy leszervezi, és azóta se keresett. Ma is felhívtuk, szintén semmi.


Ja a rendőrség meg azt mondja (négyszemközt), hogy ez polgári peres ügy mert biztos tartozunk neki és nem tudnak foglalkozni vele. Mert szerintük ez két fél közötti megegyezetlenség. Mit tegyünk?


Polgári pert biztos nem indítunk mert annyira azért nem nagy értékűek a kerékpárok (összesen 150 ezer, használtan kb 100)


Mit tegyünk? Mit tehetünk ezügyben hogy sem a rendőrség, de még a tolvajkergetők sem tudnak mit csinálni így?



2014. máj. 14. 20:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Konkrét embereket, telefonszámokat is tudunk, de a rendőrség ezt mondta.


Barátnőm külön tett feljelentést az ő városában, ők meg leküldték az ügyet a 8. kerület szabálysértési (szabálysértési!) osztályára és azóta kotlanak rajta. De semmi sem fog kikelni belőle, max egy elévülés.


Más dolga nem lenne a nyomozóknak csak kihallgatni a zsarolót és közölni, hogy jobb ha visszaadja azokat a bicikliket. De tudtommal be sem hívták.

2014. máj. 14. 21:00
 2/16 anonim ***** válasza:
Ne négyszemköztözz a rendőrséggel, hanem jelentsd fel a komát biciklilopásért! A lopás az lopás.
2014. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Megvolt ez a feljelentést, persze részleteztem a dolgokat és mondom, azt hámozták ki belőle, hogy ez két fél közötti meg nem egyezés, vagy mi.
2014. máj. 14. 21:01
 4/16 A kérdező kommentje:
De nem offolok, várom a válaszokat!
2014. máj. 14. 21:02
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha a rendőrség nem hajlandó segíteni, fordulj a sajtóhoz. Talán meggondolják magukat.
2014. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja az pedig még jobb, ha felvételt készítesz a zsarolásról.
2014. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nézd, van minden.... de leszarják.

Másrészt nem akarom magam égetni 3 bicikli miatt. Iszonyatosan sokat jelentenek nekem, de annyit nem, hogy beégessem magam ország-világ előtt. Bárhogy elsülhet a dolog.

2014. máj. 14. 22:21
 8/16 anonim ***** válasza:
Jó, akkor mi a terved?
2014. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Mivel más ötletem nincs, szerintem hagyom a fenébe az egészet. Esetleg ott a környéken, ahol eltűntek a biciklik, leülök egy parkban egy padra olvasni, és ha meglátom a biciklimet, utánafutok, szólok annak aki rajta ül és udvariasan elmondom neki mi a helyzet.


Ha nem áll meg, leszedem a bicikliről és rendőrt hívok.

De miért van olyan érzésem, hogy így is én húznám a rövidebbet? (én lennék előállítva testi sértés kísérlete, vagy akármicsoda miatt)

2014. máj. 14. 22:37
 10/16 A kérdező kommentje:
Mert mivel pénzt is ajánlottam a zsarolónak és 3 hete ködösít, van egy olyan érzésem, hogy már túladott a kerékpárokon.
2014. máj. 14. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!