Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Belekeveredtem egy kissé...

Belekeveredtem egy kissé gázos ügybe, valószínűleg feljelentenek, mit kaphatok érte?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, általános iskolás és az osztályunkban volt egy kis zűr. Egyik osztálytársamnak(fiú) megadtam a másik osztálytársam (lány)telefonszámát, akit ezután telefonon elkezdtek hívogatni(privát számról és csak csörgették). A srác tovább adta a telefon számot, így a lány fenyegető üzenetet is kapott (2 db-ot, olyan szöveggel: 5 nap múlva meghalsz) Ezt az anyukája a lánynak megtudta és fel akar minket jelenteni. Az igazgató már beszélt velünk és még konkrét feljelentés nincs. Mivel én csak a telefonszámot adtam meg (nem zaklatási céllal) ezért én mit kaphatok ha feljelentenek?
2014. máj. 16. 12:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2014. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Biztos? A tanárok elég szépen elővettek engem is, hogy ennek nyoma marad stb.
2014. máj. 16. 13:04
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Na figyelj, jogot tanultam!

Csak azért írtam, hogy megértsd!

Azért mert te egy telefonszámot adtál meg valaki másnak a jelen esetben semmi károd nem lesz!

Mert a jogban van ilyen hogy jóhiszeműség elve.

Amikor te megadtad a számot, akkor csak kérték, és konkrétan nem azt mondták, hogy ez egy életveszélyes fenyegetés felhasználásához kell majd!Te megadtad!

Az hogy ezt a számot utána mire használták fel, az nem a te ügyed!

Én azért elbeszélgetnék a tanári karral meg az igazgatóval, hogy legyen már képbe a jogi nyilatkozatok és szabályozások tekintetében, mert alaptalanul senkit sem gyanúsítgatunk, vagy ha igen, akkor elnézés kérés jár érte, minimum.

Ezt meg is mutathatod neki, ha okoskodni akar, vagy szólj a szüleidnek, ők gondolom okosabbak nálad, és majd rendezik az ügyet.

De egy tanács a hátralévő életedre, maradj távol az ilyen emberektől rt ezek nem haverok és barátok!

2014. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kapsz, Mmvel a bűnrészességed egyértelműen nem bizonyítható és feltételezhető a jóhiszeműség.


De ettől még a tanárok nem fogják elfelejteni és a lány szülei sem. Jogilag semmit, társadalmilag negatívumokat.

2014. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem kapsz (kaphatsz) érte semmit. A már leírt tények miatt. Másrészt meg azért sem mert egy telefonszám tudomásom szerint nyilvános adat.
2014. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
37%
Nyilvánvalóan tudtad, hogy valami nincs rendben a dologgal, hiszen a fiú osztálytársad simán elkérhette volna maga is a lánytól a számot. Semmit nem fogsz kapni érte, de a bocsánatkérés nem neked jár, hanem az osztálytársnak tőled.
2014. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Bocsánatot is fogok kérni, tényleg nem akartam rosszat.
2014. máj. 16. 13:26
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked semmi problémád nem lesz, te jóhiszeműleg jártál el. Nem tudhattad, hogy mire fogják felhasználni a telefonszámot. Talán máskor meggondoltabb leszel, kinek adsz ki másnak a telefonszámát.
2014. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Ne izgulj, valószínűleg megúszod! Vagy ha be is idéznek, akkor sem kapsz börtönt, csak figyelmeztetést!
2014. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"Na figyelj, jogot tanultam!

Csak azért írtam, hogy megértsd!

Azért mert te egy telefonszámot adtál meg valaki másnak a jelen esetben semmi károd nem lesz! "


na, akkor tanulj még egy kicsit...


a telefonszám személyes adat, azaz eleve nem adhatod csak úgy meg senkinek, csak a tulajdonos engedélyével.


ha mégis megteszi és ezzel valaki visszaél, akkor bizony felelősségre vonható.


[link]


szóval kedves Kérdező, igen, ráfaraghatsz.

2014. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!