Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr legyek vagy nyomozó?

Rendőr legyek vagy nyomozó?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy a nyomozó nagyobb rendfokozat, de engem inkább a rendőri szakma vonzz (járőrözés stb.). Csináljam úgy, hogy először megyek egyetemre és utána rendőri szakközépiskolába? Igazából nem tudom pontosan hogyan működik az egész.

Jövőre fogok érettségizni esti tagozaton (akkor 23 leszek), úgy gondoltam, hogy 2 emelt érettségit teszek (matek,töri) és úgy bőven 400 pont felett leszek, ha 80%-ra írom őket.

+ Van 1 gerincbetegségem, régebben azt mondta a főorvos, hogy lehetek rendőr, de szeretnék olyan véleményt is, hogy a rendőri orvos mondja, hogy igen vagy nem, erre hol van lehetőség?

Egyébként a kommunikáció nem az erősségem, ez baj? Vagy később lehet ezt még fejleszteni?


2014. aug. 4. 16:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A nyomozó is rendőr, és a rendfokozathoz semmi köze.

Ha a gerincbetegségre akarsz kérdezni, akkor google-zd ki a megyei rendőr-főkapitányság elérhetőségét és telefonon mondd el a kérdésed, hogy szeretnél beszélni az illetékessel. Engem kapcsoltak az orvosi szobába és megválaszolták a kérdéseimet.

2014. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A nyomozó is rendőr, csak polgári ruhát visel.

A kérdésed helyesen: Járőr legyek szakközépiskolával, vagy végezzem el az NKE bűnügyi nyomozó szakot.

Egy RSZKI elvégzése után járőr leszel, és nem te, hanem a parancsnokod dönti el, hogy milyen beosztásban dolgozol.

Minden a leendő főnöködön múlik, felesleges előre gondolkozni.

Azt mondja majd lehet, hogy közlekedési alosztályvezetői státusz van, az a tiéd vagy menj máshova, add be az áthelyezési kérelmet. Ez így működik.

2014. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de rendőrtiszi főiskola után miért kéne szakközépiskola? Amíg azt elvégzed, lessz időd kitalálni, hogy milyen beosztásban tudsz dolgozni. Mág ha időközben más pályára lépnél, se hinném, hogy hajléktalan válna belőle.


Szerintem megnő az egyenruhás rendőr, polgári szemszögből talán kicsit tisztább érzetet ad, nem mintha a nyomozó gáz lenne. :)

2014. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Utcai járőr akarok lenni, de legyen egyetemi végzettségem is.

Ha elvégzem a nyomozót akkor lehetek járőr vagy el kell hozzá végezni a szakközépiskolát is?

Ha nem jó a megfogalmazás, sorry.

2014. aug. 8. 09:01
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor nem lehetsz járőr. Csak rendészeti szakközépiskola után.
2014. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed az NKE-t, akkor rendőr hadnagy leszel. Ha vagy olyan hülye, akkor kérj egy járőr beosztást, és dolgozz 90eFt-ért, ehhez nem kell szakközépiskola.
2014. aug. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!