Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem, vagy csak baromi...

Miért nem, vagy csak baromi ritkán lehet rendőrt látni az utakon?

Figyelt kérdés

Rendőrautót is szinte csak a belvárosban látni. De külső kerületekben nem, vagy csak iszonyú ritkán. Gyalogos rendőröket pedig..... Hát azt meg szinte soha. Hogy csak úgy sétálnak az utcán és járőröznek hát olyat nem tudom mikor láttam utoljára.


Miért nem küldik ki a rendőröket az utcára? Miért bent kuksolnak? Nem rendőrautóval oké, az sok pénzbe kerül a benzin miatt meg a szerviz. Hanem gyalogosan, biciklivel, rollerrel, bánom is én, csak nekem speciel nagyon ijesztő, hogyha van valami rendezvény, akkor tele a város rendőrrel, ilyenek mint pl. jobbik szimpatizáns tüntetést, melegfelvonulás meg hasonló retkekkor tele van a belváros rendőrrel, komolyan egy túrórudi papirt nem mersz eldobni, annyi van, máskor, meg máshol viszont egy darabot nem látni. Tehát kérdezem, miért bent vannak a rendőrök, s miért nem kint az utcán? Jobb is lenne gyalog, mint mikor autóval csak végigmennek azt kész. De az ilyen is ritka.


Pedig az ilyesmi tök biztonságossá tenné Csepelt, Kőbányát, 8. kerület durva utcáit, tereit.. Jah és nem is lehet rájuk számítani. Az ember ki se hívja őket, míg nem történik gyilkosság, mert addig nem érdemes. Ez szerintem felháborító.



2014. aug. 23. 18:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

van rendőr mindig az utakon. láttam falun is járőrözni mellékutcán és lovas rendőr is van a Tiszántúlon és vannak szondáztatások mindenhol, teljesen váratlan helyeken


ha a forgalmas helyen vannak, sokan látják őket, ha kis utcában, akkor kevesen

2014. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Az még fel sem tűnt kérdező, hogy a rendezvényeken nem helyi rendőrök vannak?

Én is kis városban szolgálok, és ha fradi meccs van akkor megyek csapaterőbe.

8. kerületben pedig 24 óra alatt átlagban 50 bejelentés van, szóval 2 járőr folyamatosan rohangál közrenden. Rengetek garázdaság, családi balhék, zaklatás, sok a drogos, csöves. Egy ott dolgozó kolléga mesélte, hogy járőrözésre nem is jut idő a bejelentések miatt.

A nem megfelelő létszám pedig Pintér felelőssége.

2014. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Pl szegeden elég sok van. Ha egy nap nem találkozok velük kb 6X akkor egyszer se. A készenléti rendőrök is szoktak járőrözni gyalogosan... Persze tegyük hozzá, hogy ez szeged. Máshol nem igazán találkoztam velük.
2014. aug. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.. 3 évig jártam a budapesti Kodály Köröndnél lévő Színyei Merse Pál Gimnáziumba. A vele szemben lévő kerületi rendőrkapitányság előtt tök jó hangulatban bandáztak állandóan a rendőrök, ott van egy kisbolt, mindig csak oda mentek ki, kicsit beszélgettek az utcán, aztán vissza mentek az épületbe. Esetleg tartalmasabb ideig ott álltak és beszélgettek, ettek, nevetgéltek. Rengeteg rendőr járkált ott, de mind csak boltba, vissza, meg max beszélgetni a többiekkel. Szóval nekem az ilyesmivel van a bajom. Tehát úgy látom bőven jó a létszám, csak azért tűnik úgy, hogy kevesen vannak, mert nincsenek kint az utcán. Itt is ahol lakok, nagyritka napokon látok elmenni lassan egy rendőrautót a főúton. El sem jön a parkolóba, kis utcákba, semmi. És mindenhol ezt látom. Több barátomat támadták már meg a cigányok, belém is kötöttek már és full magabiztosan. És tényleg, mert tényleg nem volt sehol rendőr.


A Blaha Lujza téren állandóan igazoltatják a részeg ártalmatlan hajléktalanokat, meg állnak és minden autót megállítanak igazoltatni, hátha lehet büntetni. Illetve a parkolóban is sokszor vannak, hátha valaki a tilos oldalon hajt be. Sőt, jó néhányan, rendőrbuszokkal beszélgetnek ott csapatban. Igaz, hogy ott van mellette a Népszinház utca, meg a legdurvább részek, de ott valahogy sohasincs egy darab rendőr sem. Én is még mikor friss volt a jogsim, behajtottam véletlenül abba az istenverte rohadt blaha parkolóban a tilosnál, AZONNAL ott termett két rendőr és megbüntetett 5 ezerre és kaptam jogsi pontot is.... De mikor belémkötöttek a cigányok, akkor sehol se voltak.

2014. aug. 24. 01:26
 15/30 A kérdező kommentje:
Se akkor mikor kiskoromban megtámadtak szintén cigányok. Hiába futottam tök sokat, sehol nem volt zsaru, végül néhány járókelő ijesztette el. Szóval szerintem ennyit erről.
2014. aug. 24. 01:28
 16/30 A kérdező kommentje:
Meg jó barátom akit Balatonkilitin szabályosan terrorba tartottak a cigányok családjával együtt. Soha nem volt sehol rendőr. A bejelentésekkel pedig nem is foglalkoztak. Leszarták teljes mértékben. Ha megölték volna őket, akkor biztos tele rendőrrel minden és hamar felgöngyölítik az ügyet, de nem értem miért kell ezt megvárni. Kiskoromban a szomszéddal kerültünk még összetűzésbe. Életveszélyesen meglettünk fenyegetve. Felhívtuk a rendőrséget. Ők ilyesmivel nem foglalkoznak. Ez volt a válasz.
2014. aug. 24. 01:35
 17/30 anonim ***** válasza:
Azért, mert az összes már leszerelt, akinek meg volt egy kis esze irodába ment dolgozni.
2014. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Minden háznál nem állhat rendőr.
2014. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy nem látok utcán járőröket, akik odamennek s beszélgetőkhöz és nem mondják: oszoljunk, oszoljunk!


A mobiltelefonok korában nincs sok értelme a gyalogosan járőröző rendőrnek, a rosszban sántikálók azonnal észreveszik az egyenruhájukat és átmennek a másik utcába kocsit feltörni, vagy kerékpárt lopni.

A rossz fiúk a járőrautó közeledéséről is értesítik egymást mobilon, bűncselekményt nyilván nem akkor követnek el.


Ma a rendőrség elsősorban segélyhívásokra reagál, és előre eltervezett ellenőrzéseket hajt végre.

2014. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

hát persze, akinek meg nincs mobilja, vagy épp otthonhagyta, elvesztette, de akárcsak lassan nyomkodja be a 107-et az dögöljön meg. Bándi Kata is mi a fenéért nem hívott gyorsan egy rendőrt mikor folytogatta az a cigány, nem is értem. Kár, hogy már nem kérdezhetjük meg tőle. Tök üres volt minden, sehol se rendőr.


De bocsánat, akkor olyan esetekben se legyen sehol rendőr, mikor bekanyarodik valaki véletlenül a tilosba, vagy kötelező haladási irányt megszeg, záróvonalat sért. Nem okoz persze balesetet, de ilyenkor egyből ott van a rendőr. Meg mikor tilosban parkolsz... Bár bármi van a kocsival, tudják csesztetni az embereket. De arra ne is számítsunk, hogy esetleg REND ŐRSÉG? Szóval, hogy örzik a rendet? Csak ha már megtörtént a baj, akkor mobiltelefon és jöhetnek..


Remélem ezt az egészet te sem gondoltad komolyan, mert ez így nagyon morbid lenne.

2014. aug. 24. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!