Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem, vagy csak baromi...

Miért nem, vagy csak baromi ritkán lehet rendőrt látni az utakon?

Figyelt kérdés

Rendőrautót is szinte csak a belvárosban látni. De külső kerületekben nem, vagy csak iszonyú ritkán. Gyalogos rendőröket pedig..... Hát azt meg szinte soha. Hogy csak úgy sétálnak az utcán és járőröznek hát olyat nem tudom mikor láttam utoljára.


Miért nem küldik ki a rendőröket az utcára? Miért bent kuksolnak? Nem rendőrautóval oké, az sok pénzbe kerül a benzin miatt meg a szerviz. Hanem gyalogosan, biciklivel, rollerrel, bánom is én, csak nekem speciel nagyon ijesztő, hogyha van valami rendezvény, akkor tele a város rendőrrel, ilyenek mint pl. jobbik szimpatizáns tüntetést, melegfelvonulás meg hasonló retkekkor tele van a belváros rendőrrel, komolyan egy túrórudi papirt nem mersz eldobni, annyi van, máskor, meg máshol viszont egy darabot nem látni. Tehát kérdezem, miért bent vannak a rendőrök, s miért nem kint az utcán? Jobb is lenne gyalog, mint mikor autóval csak végigmennek azt kész. De az ilyen is ritka.


Pedig az ilyesmi tök biztonságossá tenné Csepelt, Kőbányát, 8. kerület durva utcáit, tereit.. Jah és nem is lehet rájuk számítani. Az ember ki se hívja őket, míg nem történik gyilkosság, mert addig nem érdemes. Ez szerintem felháborító.



2014. aug. 23. 18:36
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Am épp azért kéne rendőr az utcákra, hogy rajtaütés.... Bándi Kata pl. baromira örült volna, ha lát gyalogos rendőröket az utcán. Meg még rengeteg más ember is.


De akkor jó, ne abban a villodzó szarban járkáljanak, amit kilométerekről észrevenni. Hanem civil ruhában, natessék.


Nekem már azok a konténerek is jók lennének amiket egyébként baromi otthonosan kitette durva részekre. Virágok körülöttük meg minden. Diósy Sámuel utcában 8. kerület. CSak épp az az egy baj, hogy állandóan ott vannak bent. Itt is van felénk a tesco parkolóban, de én még ott körülötte nem láttam soha rendőrt. Hogy elindul járőrözni, megérkezik stb.

2014. aug. 24. 22:23
 22/30 A kérdező kommentje:
Szóval nekem ez a bajom, hogy meghazuttolják a cselekmények, illetve annak éppen a hiánya egy szervezet nevét. Mivel Rendőrség-ről beszélünk. Ennek megfelelően őrizni kéne a rendet, hogy ne történjen annyi rossz dolog. Az ilyen autós szivatásokat meg nyugodt szívvel átruháznám teljes mértékben azokra a patkány közteresekre, akik nagyon-nagyon szeretnek lehúzni mindenkit.
2014. aug. 24. 22:29
 23/30 anonim ***** válasza:

A rend szóba beletartozik nagyon sok minden. A közlekedésben is rend szükséges, nézve a magyar közlekedési morált. Úgy látszik ezen a téren is emelni kell a büntetéseket, mert nem sokat javult. Én civilben is elküldöm a nagy BMW-t a mozgáskorlátozott parkolóból.

A rend másik nagy része a közbiztonság. Ez lebontható több részre: megelőzés, tettenérés, nyomozás.

Amire te gondolsz az a megelőzés egyik eleme, a magasabb rendőri jelenlét. Ez csak úgy valósítható meg, ha több rendőrt vesz fel az állam, mert a jelenlegi állomány tényleg csak bejelentésekre tud rohangálni. Mondom az én példámat, nappalos szolgálatban 1 rendőr 1 autóval van 5 településre. Még ezenfelül gyalogolnom is kell, hogy hátha megelőzök egy gyilkosságot? Akkor nem tudtam volna elkapni a 2 betörőt, és 1 autótolvajt a hónapban.

Mondok egy sokkal jobb példát a megelőzésre és a nyomozásra is egyben, ami olcsóbb is.

A saját életed és javaid megvédése nem a rendőrség dolga, hanem a sajátod. 10millió lakosra nem lehet 10 millió rendőr. Hordj magaddal gázsprayt, járj önvédelemre, és támogasd a kamerarendszerek telepítését. A kamerák nagyon sokat segítenek manapság, illetve a néma riasztók. Aki meg akarja védeni az értékeit, az áldozzon a biztonságra, ne ölbe tett kézzel mutogasson, hogy hol a rendőr.

Havi 1-2 ezer forintért beriasztózzák bekamerázzák a házad, boltod, és nem kell rendőrt állítani oda, elég ha baj esetén kiszáguld, és elfogja. Én a rendőri pályafutásom alatt már rájöttem a cigányok logikájára. Mégpedig az, hogy nincs logika. Ha halálbüntetés járna érte ő akkor is megy, ha megvered akkor is megy, ha elmagyarázod neki a jövőképét akkor is megy. Próbálkoztam már mindennel de buták, nem értik, még az erőszakból sem, mert ő ha piál egy kicsit, akkor valami izgalmas bűnelkövetésen jár az agya.

Visszatérve Bándi Katára, az, hogy az én elfogásaimról pl nem hallasz, az nem az én hibám, hanem a médiáé, az viszont, hogy ettől független szentül meg vagy győződve az igazadról, arról tehetsz.

2014. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm először is a hosszú és kimerítő válaszodat.


Abban egyetértek, hogy a sima civil állampolgárokra is szükség van, hogy rend legyen. Az autósok jelenleg is nagyon cseszegetve vannak, rengeteg szarság irányul rájuk. Magasak a fizetésekhez képest a büntetési tételek. Ehhez képest most is hétvégén egy hülye fiatal srác kinyírta egy kisgyerek szüleit, mert az versenyzett, ész nélkül hajtott. Igazi kretén. Az ilyenekkel tényleg nem lehet mit csinálni, aláírom.


Meg másutt is kéne, hogy az emberek ne agresszív állatok legyenek és bunkók egymással.


Viszont a magasabb rendőri jelenlét résszel nem teljesen értek egyet! Mert amennyiben kevés a rendőr, akkor miért van az, hogy csapatokba verődve, jó sok rendőr beszélget, nevetgél a budapesti Blaha Lujza téren. Meg egyéb helyeken. Amikor speciel ott volt a 8. kerület mellettük a legdurvább részekkel. Illetve miért van az, hogy 3 évig egy rendőrséggel szemben volt az iskolám és csak kajáért jártak ki, meg még néha ott maradtak beszélgetni, nevetgélni. Nagyon sok rendőrről van szó.


Ez most komoly, hogy a civil adófizető járjon önvédelemre azért, mert a rendőrség inkább nevetgél egymással a tereken, meg a rendőrség épületében, illetve az épületek előtt? Egy kis vékony lány, hogy védje meg magát? Mondjuk barátnőm.. Van nála spray. Vettem neki. De ennyi? Nagyon féltem őt. Ahova csak tudom viszem autóval és megyek is érte. De nem lehetek mindig vele, megjegyzem a 21 colos ESP viperámmal, ahova mindenhova járok. Meg mi a helyzet a kisgyerekekkel? Vagy épp gyerekükkel sétáló anyákkal.. Mindenki legyen nagydarab izmos kung-fu nagymester? A te családtagjaid sem hiszem, hogy mind kung-fu-znak vagy karatéznak. Mert az én 54 éves édesanyám sem sajnos. Meg nagymamám míg élt, 70 fölött nem tudom hogy védhette volna meg magát, még ha lett is volna nála spray, ha megtámadják. Vagy mindenki járjon pisztollyal? Nekem is kiskoromban pisztollyal kellett volna járnom általánosba? Mikor két nagydarab cigány megtámadott? Futottam, futottak utánam, sehol nem volt rendőr... Mit kellett volna tennem?


Te elhiszem, hogy rendes rendőr vagy, de azért ilyet akkor is fura hallanni, hogy az ember maga védje meg magát, az nem a rendőr feladata.

2014. aug. 25. 16:45
 25/30 A kérdező kommentje:
Amivel* mindenhova járok.
2014. aug. 25. 16:45
 26/30 A kérdező kommentje:
Jah az én kiskori esetem általánosból hazafele történt, Budapesten.
2014. aug. 25. 16:51
 27/30 anonim ***** válasza:

A bűncselekményeket bűnelkövetők követik el, és nem rendőrök. Random bűnelkövetőek, random helyeken, ott ahol biztosan nincs rendőr, nem lehet a rendőrséget felelősségre vonni más tettéért. A felderítés nagyon jónak mondható uniós szinten, ez alatt az életellenes, és a kiemelt bűncselekményeket értem. Nem azt mondom, hogy kung-fuzzon, hanem azt, hogy tegyen meg mindent a biztonságáért ha fontos neki. Személyi segélyhívó a nagymamának a nyakába, amit biztonsági cégek havi 500-ért üzemeltetnek, rajta egy gombnyomásra lehet segítséget hívni, rakasson riasztót a házába. Ez egy pár lehetőség, ami szerintem eszedbe sem jutott, de könnyebb hibáztatni a rendőrt, aláírom.


"jó sok rendőr beszélget, nevetgél a budapesti Blaha Lujza téren. Meg egyéb helyeken."

a Blahán pont állandó gyalogos járőr van vezényelve, és nincs előírva, hogy nem szólhatnak egymáshoz, és szomorúnak kell lenniük, ők is emberek.


" Amikor speciel ott volt a 8. kerület mellettük a legdurvább részekkel. Illetve miért van az, hogy 3 évig egy rendőrséggel szemben volt az iskolám és csak kajáért jártak ki, meg még néha ott maradtak beszélgetni, nevetgélni."

Az azért van, mert nem minden rendőr járőr, és nem minden járőr közrendvédelmis. 1 órás pihenőidő jár minden 12 órás szolgálatban. Valószínű az ügyeletest, a nyomozókat, vizsgálókat, irodában dolgozó rendőröket láttad. Ez megint a beszűkült látásra utal, azt látod meg, amit meg akarsz, és párosítod a sztereotípiáddal.

Mikor én egyedül vagyok 5 településre, akkor a rendőrségi objektumban van 5 rendőr és 1 közalkalmazott. Ez szerintem is igazságtalan, de hidd el, nekik is van dolguk.

A rendőrséget a politikai garnitúrák ölik meg, illetve a bürokrácia. Statisztika hegyeket kell vezetni, panaszokat felvenni, feljelentéseket felvenni, mindenről könyveket vezetni, jelentést írni. Ha nem csinálod meg, akkor megfenyítenek és kirúgnak. Én is örülnék annak, ha csak fele ennyi papírmunka lenne, mert akkor 1-2 ember felszabadulna közterületre.

2014. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Kérdező! Biztosan van olyan, amin lehet javítani, emberek vagyunk, mindenki hibázik. A problémákat nem gyakorikerdeseken lehet megoldani, hanem a probléma jelzésével az illetékesnek. Menj be, beszélj a kapitánnyal, vagy szolgálatirányító parancsnokkal, ügyeletessel, hogy te miket látsz, arra járjanak sűrűbben.


Én minden ilyen megnyilvánulást itt gyk-n a rendőrség pocskondiázásának veszek, ezért nem tetszhet a stílusom sokaknak.

2014. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Na köszönöm szépen. Igazából pont erre voltam kíváncsi. Ez már pontos válasz a "miért nem"-re. Világos.


Sajnálom, hogy ilyen állapotok vannak és így már megértem, hogy miért láttam amit láttam. Nincs sajnos rendőr az ismerettségi körömben, te vagy az első aki így elmondott mindent erről az egészről, így csak az lehetett bennem ezzel kapcsolatban, amit ugye láttam.


Szóval köszönöm szépen még egyszer.

2014. aug. 25. 18:01
 30/30 A kérdező kommentje:

Valóban teljesen más kép volt bennem erről az egészről azok alapján amit tapasztaltam. De így már más teljesen....


Elképesztő komolyan mondom, nem hittem volna, hogy ilyen dolgok vannak.

2014. aug. 25. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!