Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenek a mai rendőrök?...

Ilyenek a mai rendőrök? Tisztelni kell őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok, csak érdekelne hogy egy rendőr milyen viselkedési formát engedhet meg magának? Milyen hangnembe beszélhet másokkal? megbüntethet-e valakit vagy rákenhet-e valamit valakire aki neki nem szimpatikus?


Sokat gondolkodom mostanában ezen, hogy sok ismerősöm retteg ha meglát egy rendőrt, meg úgy tekintenek rájuk mintha istenségek lennének. Tényleg ennyire tisztelni kell a rendőrt? Itt lakom egy Rendészeti Szakközépiskolától nem messze, gyakran utazom az ottani diákokkal egy buszon és nem túlzok ha azt mondom hogyha nem tudnám hogy abból az iskolából járnak, akkor nem tudnám megkülönböztetni őket egy "bűnöző bandától". Folyton ordítanak, trágárkodnak, van hogy inzultálják az utasokat is, konkrét példa: múltkor a buszon arrébb lökött az egyik, majd ránéztem hogy mi lehet a gond amit egyből le is reagált egy mivan kisköcsöggel. A legutóbb egy rendezvényen meg 2 fiatal rendőr srác rászállt a bátyám barátnőjére, szolgálatban voltak és nem hagyták békén,udvaroltak neki, odamentünk tesommal hogy megkérdezzük hogy mégis mi a probléma, amire csak azt mondták hogy húzzunk el, aztán eljöttünk mind a hárman. Utána a nap folyamán még messziről grimaszoltak nekünk meg mutogattak. Ilyenkor mi van? Mi a teendő? Én még fiatal vagyok és nem vagyok tisztába ezekkel? Meg kell hunyászkodni és megadni nekik a tiszteletet, mert ők a rend őrei? Mert nekik mindig igazuk van? "Nagyobb" ember egy rendőr mint egy átlag polgár? még ha műveltebb és tanultabb is?


Ezzel nem akarok megsérteni senkit, és nem általánosítani szeretnék, lehet hogy csak nekem voltak eddig negatív tapasztalataim. Pusztán érdekel hogy mi a véleményetek?



2014. okt. 16. 13:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki előtt meg kell hunyászkodni, akinek több hatalma van, mint neked, ez manapság az élet minden területén így van, máskülönben a hatalmával úgy keresztbetesz neked, hogy öröm lesz nézni. Tipikus "megszoksz vagy megszöksz"-dilemma.
2014. okt. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ismerősödnek nem kellett volna biciglit lopnia.
2014. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Napfonat ***** válasza:
100%

Ezeket a kis köcsög rendőrtanoncokat fel kell jelenteni ott, az iskolájukban!

Furcsa faj a magyar rendőr!

Ha meg az ember karambolozik, mert a szembe jövő letúr az útról, akkor ki sem jönnek, hanem a telefonban azt mondják, hogy oldják meg ketten!

2014. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

egy rendőr bármit megtehet gyakorlatilag, a lebukás esélye igen kicsi.


nincsenek egyedi tapasztalataid, az élet más területein is így működik, a rendőr egy átlag tahó átlag feletti hatalommal. kerüld el őket messzire, és jól gondold meg, hogy segítséget kérsz e tőlük, mert lehet hogy a bűnöző helyett téged vesznek elő.

mellesleg bizonyítékot is könnyen hamisíthatnak ellened.

2014. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 Elkeserítő, nálunk is apám folyton panaszkodik hogy úgy beszél vele és a kollegináival a főnöke mintha kutyák lennének, de nem tud mit csinálni mert nem akarja kockáztatni az állását.


#2 Az ismerőseim közül senki sem lopkod biciklit, nem bidámbidámok.


#3Ha bemennék az intézménybe és elmondanám a történteket szerinted komolyan vennének egy 14éves srácot? Mert szerintem csak kiröhögnének.


#4 Valóban nincs sok tapasztalatom még, de lehet jobb is mert elég kiábrándító. Konkrétan akkor egy rendőr akármikor megalázhat ( megverhet, leköphet stb ) ha úgy tartja kedve? Ez csak itthon Magyarországon van így? Vagy a világon mindenhol?

2014. okt. 16. 17:58
 6/17 Napfonat ***** válasza:

Az USA-ban le is lőhetnek! Manapság a tetőfokára hágott a rendőri brutalitás amerikában.

Ha tudsz angolul, keress rájuk a youtubon, tele van velük.

2014. okt. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem eddig kétszer volt dolgom rendőrökkel. Egyszer erősen illuminált állapotban fetrengtem egy vidéki nagyváros folyópartján, egyedül. Odajöttek, a pofámba világítottak, igazoltatni próbáltak, de nem volt nálam semmi. Bediktáltam az adataimat, leellenőriztek és felhívták rá a figyelmemet, hogy legyenek nálam az irataim mert ha valami bajom történik, akkor nem tudnak így azonosítani, vagy csak nagyon nehezen. Nem büntettek meg, pedig megtehették volna. További szép estét kívántak és mentek tovább.


Másik alkalommal nekitolattam egy kocsinak és a fószer kihívta a rendőröket, mert nem volt nálam betétlap. A rendőr méricskélt, irkált, elmesélte hogy hogyan kell kitölteni a baleseti kárbejelentőt, megfújatta velünk a szondát, felvilágosított arról, hogy csak azért büntet meg, mert bejelentés érkezett és nyoma van, így minimum 5 rugót ki kell szabnia. Ezt elfogadtam, nem erősködtem vagy keménykedtem, kitöltötte amit ki kell, megköszöntük a segítséget és mindenki ment az útjára.


Én szerintem általában az olyan embereknek van baja a rendőrökkel, akik problémásabbak. Ha azt csinálod amit mond, akkor nem hinném, hogy szándékosan kötözködne. Ők is emberek és szerintem örülnének annak, ha mindenféle probléma nélkül dolgozhatnának. A papírmunkát meg senki sem szereti.

2014. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6 Megnéztem pár videót, durva. Elb*szott egy faj az emberi faj már bocsánat a kifejezésért.


#7 Örülök hogy neked csak pozitív élményeid vannak. Én nem tartom magam problémásnak, sőt! Én a csöndesebb visszahúzódóbb típus vagyok, mégis kialakult bennem egy negatív kép a rendőrökről. "Ha azt csinálod amit mond" pont ezzel van a gondom, ha azt mondja nekem hogy nyaljam le a kutyaszart a cipőjéről, akkor tegyem meg? Mert ő felettem áll? Tudom hülye példa, de simán kinézem az olyan kaliberű leendő rendőrökből mint akiket látni szoktam.


Természetesen egyet értek azzal hogy hatalmat kell adni a rendőröknek, máskülönben anarchia lenne, de legalább olyan embereket válogatnának be akik szellemileg is rátermettek ekkora " hatalom " kezelésére. Idézve Ben bácsit: "With great power comes great responsibility".

2014. okt. 16. 21:39
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nyilván nem igaz az, hogy csak a "problémás" emberekkel ilyenek a rendőrök. Ez épp olyan általánosítás, mint hogy minden rendőr korrupt, bunkó, sz*r ember.


Másrészt a szerintem nincs értelme kiragadni a rendőröket vagy a társadalom bármely más csoportját, és azt mondani, hogy ők ilyenek. Ők a társadalom részei, ugyanabból a társadalomból kerülnek ki a tagjai, mint az orvosok, asztalosok, hivatali ügyintézők. Tehát ha azt mondjuk, hogy a rendőrök közt sok a bunkó, akkor nagyjából arányaiban ez az egész társadalomra igaz. Mert gondolom mindenki találkozott bár bőven bunkó emberrel, függetlenül attól, hogy mi volt a foglalkozása.


Ami miatt a rendőröket mégis kiemelik, és valahol jogosan persze, az az a tény, hogy a rendőr közhatalmat gyakorol. Tehát amíg egy pénztáros mondjuk "megteheti", hogy bunkó, azt legfeljebb másik sorba állsz legközelebb, vagy másik boltba mész, addig a rendőr ezt kevésbé tehetné meg, hiszen kihez máshoz fordulnál?!


Szerintem...


Egyébként az én válaszom a kérdésre. Egyrészt azt mondom, hogy igen, tisztelni kell a rendőrt, de mint közhatalmat gyakorló szerv tagját. De mint ember, én akkor tisztelek bárkit is, ha rászolgált, függetlenül attól, hogy hány csillag nyomja a vállát. Nem tudom, ez így mennyire világos.

2014. okt. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Arra nem kennek rá semmit, aki nem érdemli meg. Aki meg igen így járt, azt én sem tudom sajnálni.
2014. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!