Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenek a mai rendőrök?...

Ilyenek a mai rendőrök? Tisztelni kell őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok, csak érdekelne hogy egy rendőr milyen viselkedési formát engedhet meg magának? Milyen hangnembe beszélhet másokkal? megbüntethet-e valakit vagy rákenhet-e valamit valakire aki neki nem szimpatikus?


Sokat gondolkodom mostanában ezen, hogy sok ismerősöm retteg ha meglát egy rendőrt, meg úgy tekintenek rájuk mintha istenségek lennének. Tényleg ennyire tisztelni kell a rendőrt? Itt lakom egy Rendészeti Szakközépiskolától nem messze, gyakran utazom az ottani diákokkal egy buszon és nem túlzok ha azt mondom hogyha nem tudnám hogy abból az iskolából járnak, akkor nem tudnám megkülönböztetni őket egy "bűnöző bandától". Folyton ordítanak, trágárkodnak, van hogy inzultálják az utasokat is, konkrét példa: múltkor a buszon arrébb lökött az egyik, majd ránéztem hogy mi lehet a gond amit egyből le is reagált egy mivan kisköcsöggel. A legutóbb egy rendezvényen meg 2 fiatal rendőr srác rászállt a bátyám barátnőjére, szolgálatban voltak és nem hagyták békén,udvaroltak neki, odamentünk tesommal hogy megkérdezzük hogy mégis mi a probléma, amire csak azt mondták hogy húzzunk el, aztán eljöttünk mind a hárman. Utána a nap folyamán még messziről grimaszoltak nekünk meg mutogattak. Ilyenkor mi van? Mi a teendő? Én még fiatal vagyok és nem vagyok tisztába ezekkel? Meg kell hunyászkodni és megadni nekik a tiszteletet, mert ők a rend őrei? Mert nekik mindig igazuk van? "Nagyobb" ember egy rendőr mint egy átlag polgár? még ha műveltebb és tanultabb is?


Ezzel nem akarok megsérteni senkit, és nem általánosítani szeretnék, lehet hogy csak nekem voltak eddig negatív tapasztalataim. Pusztán érdekel hogy mi a véleményetek?



2014. okt. 16. 13:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

na 10-es azért ez nem egészen így van, lehet azért meghúrcolni ártatlanokat is

amúgy tényleg kész röhej, hogy a mai fiatalok közül kik kerülnek ki rendőrnek...

nálunk is egy srác mikor rendőr lett rögtön az első buliban előkapta a jelvényét és elkezdett mindenkinek arcoskodni vele részegen

jól megverték, kihívták a rendőröket és még az is szóba került, hogy ki is rúgják mindjárt, aztán sajnos nem lett belőle semmi...

az a baj, hogy ezek a kis k*csögök is ugyanolyan hivatalos személyek mint az öreg rókák és ugyanúgy meghurcolnak ha orrba vered őket

hatalmuk van, tökük nincs, egy pofon és sírva fakadnak de az egyenruhában azért jól lehet feszíteni...

2014. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

kéredző:

elég sok országban előfordul, csak más arányban. mi egy kis csóró ország vagyunk, magas a korrupció, alacsony a kultúra szintje, természetes hogy itt jobban előfordul.

egy átlag rendőr 160at keres, +még kvótájuk is van mennyi büntetést kell kiszabni, kiképzés silány, semmi belső ellenőrzés, nem csoda a szolgáltatás minősége.


a kérdés annyiból ide kapcsolódik, hogy neked mint fiatal nem érdemes magyarországban gondolkodnod, próbálj meg intenzíven nyelvet tanulni és külföldön letenni a diplomát. lehetőleg programozó vagy műszaki területen, de külföldön az orvosokat is megfieztik. meg kb minden mást is.


"Én szerintem általában az olyan embereknek van baja a rendőrökkel, akik problémásabbak."


gondold át mégegyzser hogy a kemény 2db tapasztalatoddal mennyire érdemes általánosítanod.


"Tehát ha azt mondjuk, hogy a rendőrök közt sok a bunkó, akkor nagyjából arányaiban ez az egész társadalomra igaz."


ez igaz, csak amíg egy bolti pénztáros félreszámol, vagy egy pék nem süti ki jól a kenyeret, addig a rendőr meg az orvos emberi életeket tesz tönkre.


és itt kiemelném a kérdezőnek hogy az orvosoktól is ezt várd és ne bízz bennük. mindent a pénz mozgat és a hülyeség, az a kivétel, amikor valaki értelmes, tisztességes, emberséges.

2014. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12: Azért merészeltem általánosítani, mert ha annyira szarok lennének a rendőrök, akkor nem csak kétszer és nem csak ilyen helyzetben lett volna velük gondom.
2014. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"ez igaz, csak amíg egy bolti pénztáros félreszámol, vagy egy pék nem süti ki jól a kenyeret, addig a rendőr meg az orvos emberi életeket tesz tönkre."


Myzantro!


Igaz, amellett hogy közhatalmat gyakorolnak, valóban ez is az oka, hogy a rendőrök esetében érzékenyebbek az emberek a viselkedésükre.

2014. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Hát én mint olyan aki belülről látja ezt úgy gondolom, hogy ha nincs vaj a füled mögött, megadod a tiszteletet anniyt amennyit kapsz, mint egy akármelyik állapolgárnak. Nem tegezed le a rendőrt, nem hülyéskedsz vele, azt csinálod amit mond akkor semmi gond nem lesz.


Ha úgy érzed igazságtalanul bánt veled, mint olyan aki ebben dolgozom azt mondom jelentsd fel mert nem közénk való!! Mi is emberek vagyunk, a tanulókat ne sorold közénk, ők még nem rendőrök, hanem iskolások. Vannak rendőrök között is bunkók, hatalom mániások akikkel elszalad a ló.


Én úgy érzem itt aho én dolgozom van jobb dolgunk is mint hülyegyerekekkel kötöszködni meg csajozgatni. Oda koncentrálunk ahová kell. A magam nevében beszélek, de a rendőrök is különbözőek. A tisztelete az utolsó hajléktalan, csóró c.* -nak is megadom mert ameddig ő megadja nekem én nem fogom megalázni. Azt kapod amit adsz. Ha valaki arrogáns, bunkó azzal a civil életben is úgy beszélek, rendőrként is úgy fogok. Vannak jogszabályok, minden flée szabályzat ami alapján el kell járni. Intézkedni kell amikor kell és nincs apelláta, be kell fejezni az intézkedést akkor is ha valaki azt nem akarja, ez a szabály.


Szóval ahogyan működnie kéne, és ahogyan a Rendőrség véleményem szerint 90% -ban működik aszerint nem kell félned a rendőröktől mert azért vannak, hogy neked segítsenek, a bűnözőket, szabálysértőket elkapják, lecsitítsák a kedélyeket, fenntartsák a rendet és nem azért, hogy kötekedjenek stb. stb.

2014. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

nyilván te mint rendőr így látod, ezt kell mondanod. akit meg alaptalanul büntetnek/lekezelnek/hagynak magára az másképp. feljelenteni is teljesen fölösleges mert csak kidobott pénz.


ez is ugyanabból a téves gondolatból indul ki hogy aki tisztességes azzal úgy is bánnak. nem. a tolvaj sem azért lop meg téged mert csúnyán néztél rá hanem mert kell neki a pénzed.

a tisztességes rendőrök száma biztos nem 90%, jóval alább tenném a rendőrség minőségét, főleg hogy minden hónapra jut valami korrupt tiszt letartóztatása történet.

és attól hogy van köztük tisztességes is, soha nem tudhatod hogy épp milyenbe akadtál.


egyszerűen a rendőr is ember, semmivel nem tiszteségesebb mint a átlag polgár, csak hatalma van mások felett. sőt, általában a hatalom kevesebb tisztességgel jár.

2014. okt. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 nlorant82 ***** válasza:

Igen rajtam segített a rendőrség!! Romák betörtek hozzánk és a 112 felhíva azt mondták máris küldik a járőrt a tanyámra de a romák még mindig ott voltak és semmi lépést nem láttam ezért újra a 112 majd ott a diszpécser azt mondta rákérdez merre vannak a járőrök és jött a válasz sajnos nem tudja elérni őket és nagylelkűen kapcsolta e TEK ügyeletét ők felvették a bejelentést és kijöttek az eredmény a rablók elmenekültek a tanyám le amortizálódott betörték az ablakokat az ajtót allergiás asztmásan a földbe nyomtak majd elvitek engem majd elegetek hogy félre értés történt és gyalogolhattam 50 Km ja azóta is vígan lopkodtak a romák több mint 1 évig mert a helyi rendőri vezetőt kidobták a rendőrségről az új meg másnap az egész rabló Roma csapatot lefogatta a rendőrséggel!

Itt jegyezném meg hogy ha TEK meg a rendőrség nem hibázik akkor több mint 1000 Házat nem tudnak még kirabolni a Romák! Továbbá tök jó volt ártatlanul elszenvednem a TEK-et! Igaza volt a tanáromnak Szakközépben (volt katonai kiképző volt!)( Azt mondta mindig tesi órán hogy urak ami nem öl meg az erősebbé tesz) Akkor ezért hogy utáltuk mert

télen mentünk a szabadtéri medencébe az uszodába nagyon kellemes volt de igaza volt ma már tudom mert kaptam TEK képzést is ártatlanul továbbá megalapítottam ha ez a TEK

az Iszlám Állammal vagy egyéb terrorszervezettel kerül szembe vagy egy igazi maffiával már halott lenne az egész csapat ezek csak a megvágott videóikon tűnnek keménynek!

Mint említettem személyes tapasztalatom van a TEK -el

már fel is vannak jelentve a tanyám amortizálása miatt az ügy a bíróságon van bár én szerintem megússzák hogy véletlen volt meg tévedtek mert ők aztán nem hibázhatnak!!

Szerintem a rendőrség egy valakin segít a bűnözőkön és a maffiózókon!! De ez lehet csak az én véleményem!!

2014. okt. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!