Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség bizalmasan kezeli...

A rendőrség bizalmasan kezeli az adataimat, ha névvel jelentettem be valamit?

Figyelt kérdés
Nem láttam semmit, csak hallottam h valaki segítségért kiabált, sokszor, tőlünk nem olyan messze. Ki adhatják harmadik személynek az adataimat, hogy én jelentettem be, stb stb? És később, ha nagyobb balhé volt, akkor behívhatnak tanuskodni?
2014. okt. 19. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Harmadik személynek nem adhatják ki hogy te voltál. De tanuskodni behívhatnak illetve vallomást felvehetnek tőled.
2014. okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A rendőrség nem adja ki, de ha bíróságra is menned kell tanúskodni, akkor ott hangosan egyeztetik az adatokat, ugyanis hangfelvétel készül a tárgyalásról. Egyszer én is tanúként voltam beidézve egy 8 tagú banda tárgyalására, és amikor szólított a bírónő, oda kellett mennem átadni a személyimet és a lakcímkártyámat, és névvel, címmel, anyám nevével együtt hangosan felolvasta a vádlottak és családtagjai jelenlétében. Nem kívánom senkinek azt az érzést. Nem tudom, hogy így van-e még, de akkor eldöntöttem, hogy soha többé "nem látok" semmit, inkább elfordulok, elmegyek, hallgatok.
2014. okt. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Kérni kell az adotok zártan kezelését. A bíróságon mindig megkérdezi a bíró, csak sokan azt sem tudják mi az és csak bólogatnak. Na neked is ezét volt az, hogy mindenedet felolvasták.


Ha kéred az adatok zártan kezelését akkor a bíró csak a nevedet olvassa fel.


Egyébként már régen tudták ki vagy, nem ott derült ki a "bandának".


Ha egyszer kihallgattak, akkor azok az iratokba bekerül. A nyomozás végén az elkövető meg mindent kikérhet a te vallomásoddal együtt.


Na ha te nem kérted az adataid zártan kezelését már a kihallgatáskor, akkor az elkövetők otthon reggeli közben olvasgathatják az asztalon, mint az újságot

2014. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Erről a lehetőségről nem tájékoztattak, és alapból természetesnek tartottam volna, hogy egy ilyen ügyben bizalmasan kezeljék az adataimat.
2014. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mivel előtte sem kérted ne várj mást. Olvasd el amit aláírsz
2014. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyébként a nevedet így is úgy is közlik. A nevedre nem kérhetsz zárt kezelést csak erősen indokolt esetben.
2014. okt. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ezután minden alkalommal kérem a zárt kezelést. :)
2014. okt. 19. 16:04
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

a rendőrségben eleve nem szabad bízni.


1 az amit mondanak, hogy a bűnözők jelentlétáben felolvassák az adataidat, egy név is sokmidnenre elég.


2 de ha még nem is adják ki később senkinek, elve általában a nagy bűnözőhöz nem mernek hozzűnyúlni, de a gyenge emberbe belekötnek. nem törvényszerű de igen nagy rá az esély, ezért jobb "nem látni nem hallani" semmit.


3 ha feltesszük hogy betelefonálsz hogy vlaki segítségért kiált valószínűleg megkérdezik honnan jön mit látsz, és ha enm tudsz választ adni akkor valószínűleg ki se mennek ha nem folyik vér. ez a jobbik eset, legalább nem kötnek beléd.

azt meg felejtsd el hogy csak akkor kötnek beléd ha okot adsz rá, a rendőrök is emberek, sőt, van büntetési kvótájuk is.

2014. okt. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ezek szerint ne segítsünk egymásnak ha látjuk, halljuk bajban vagy. Ok!
2014. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

ha feltesszük hogy betelefonálsz hogy vlaki segítségért kiált valószínűleg megkérdezik honnan jön mit látsz, és ha nem tudsz választ adni akkor valószínűleg ki mennek ha nem találnak semmit, hatóság félrevezetése miatt, büntetőfeljelentést tesznek és 4 év múlva kapsz majd egy megrovást, vagy próbára bocsátanak a bíróságon.

az idegeid tönkremennek ezen idő alatt, 5 évnél megőrülsz és valószínű sok negatív hatás fog érni emiatt, családod is rámehet, hibázol stb

ÉN ÍGY JÁRTAM: GYŐRBEN

2014. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!