Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség bizalmasan kezeli...

A rendőrség bizalmasan kezeli az adataimat, ha névvel jelentettem be valamit?

Figyelt kérdés
Nem láttam semmit, csak hallottam h valaki segítségért kiabált, sokszor, tőlünk nem olyan messze. Ki adhatják harmadik személynek az adataimat, hogy én jelentettem be, stb stb? És később, ha nagyobb balhé volt, akkor behívhatnak tanuskodni?
2014. okt. 19. 14:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
láttam egy részeget a 4-esen éjszaka az úton, biciklit tolta - kikerültem . majd hallottam a rádióban reggel a Petőfin, hogy le van zárva az út, mert meghalt, mikor elütötték. no ez miattatok volt rendőrök, mert ha nem tettétek volna ezt velem, akkor bizonyosan szóltam volna a 107-re éjjel
2014. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk így nem egészen kerek.


Hatóság félrevezetése akkor van, ha a valótlan bejelentés alapján büntetőeljárás indul. Ha kimennek, és nem látnak semmit, akkor azt nyilván leírják egy jelentésbe, és nem indul büntetőeljárás. Ilyenkor max. szabálysértési eljárás indul valótlan bejelentés miatt. Szóval ez így érdekes, persze akár így is történhetett, csak akkor sem kerek nekem...


Az meg külön érdekes, hogy emiatt a rendőrökre fogod egy ember halálát. Ha én utálnám a rendőrséget, attól még a mentőknek tudnék szólni. Ezzel ugye csak a saját lelkiismeretedet akartad megnyugtatni?! Ez lehet, hogy sikerült, ettől függetlenül undorító dolog volt, ráadásul még bűncselekmény is. Foghatod az atyaúristenre is, kifogást mindenre lehet találni... Gratulálok!

2014. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
:( A második felét visszavonom, félreolvastam a hozzászólást... :(
2014. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
És ha te kerülsz bajba és kiabálsz segítségért? Én hiszek a karmában és hogy visszafordul rám minden jó és rossz amit másokkal teszek. Ezután is fogok szólni mindig ha tudok! Nem maradok közönyös. Úgy hiszem, hogy ez állampolgári feladatom! ennyi..
2014. okt. 19. 21:39
 15/17 anonim ***** válasza:

20:35


2009 eleje: betelefonáltam, hogy látok egy rendőrautót egy ház udvarában amiből szerintem benzint lopnak. visszahívtak és elmondtam, hogy 2 férfi volt mellette és volt náluk egy marmonkanna és cső, de csak elhaladtam a ház előtt kocsival. Mondták menjek vissza, mondtam, hogy nem megyek, mert már messze vagyok és különben se akarom elveretni magam


fél év múlva kihallgatták az apámat, aki 300 kilométerre lakik


2 hét múlva idézett a győri ügyészségre a vezető ügyész, ahol vallomást tettem


2 év múlva az első tárgyalás, 10 perces volt:

elvesztették a hangfelvételek közül a második és harmadik felvételt, ahol velem beszél az ügyeletes a visszahíváskor, valamit amikor az ügyeletes a rendőrrel beszél, csak az volt meg, ahol én hívtam őket előszór. Mondtam nekik, hogy böszmeségek vagytok.


3 nap múlva jött a határozat:

Elmeorvosi vizsgálat


40 nap múlva elmentem és ültem 2 órát a bolondok között a soromra várva, majd fél órát az az elmeorvos íródéban, ahol kérdezgetni akart, de én mondtam, hogy derogál a számomra, hogy itt kell lennem


1 hónap múlva megírta a jelentést a bírónak, amiben közölte, hogy nem tudja elvégezni a vizsgálatot, mert nem működök együtt.


3 hónap múlva kijöttek a rendőrük egy hétfői hajnalban a házamhoz és el akartak vinni a bolondokházába, de én nem voltam otthon, csak a nejemmel beszéltek, akik végigvezette őket minden helységen, pince, ház, padlás, majd elmentek


este hazajöttem és betelefonáltam, hogy itt vagyok és most mi van, visznek vagy menjek-e be vagy mit csináljak. a nő azt mondta, hogy akkor legyek otthon, amikor ők jönnek, de nem mondta meg mikor jönnek, mert nem tudta és hogy hülye vagyok. konkrétan ezt mondta. Ezt megpanaszoltam és a panasznak helyt is adtak és figyelmeztették a nőt, hogy máskor ne hülyézze le a betelefonálókat.


1 év eltelt, majd belefutottam egy igazoltatásba, ahol közölte a rendőr, hogy kőröznek és 1 órát vártam az úton, majd elengedtek


1 hét múlva panaszt tettem, hogy most akkor mi van, miért köröztök, a válasz, hogy kérdezzem meg a bíróságon


fél év múlva újabb tárgyalás, ahol nem jött ügyvéd és elmaradt


fél év múlva elmevizsgálati határozat, ahol mindenre válaszoltam, majd pszichológushoz küldtek, akinek az ajtaja zárva volt és eljöttem


fél év múlva újabb tárgyalás, ahol közölték, hogy 1 hónap elmemegfigyelés. mondtam, nekik, hogy nem kéne és próbáljuk még-egyszer az elmevizsgálatot. belegyeztek


2 hónap múlva közölte az elmeorvos, hogy ő nem vizsgál meg, és azzal indokolta, hogy sok az egyéb munkája


2 hónap múlva jött egy határozat, hogy új elmevizsgálat lesz 100 kilométerre egy másik városban


ott megtörtént a vizsgálat és igen pozitív volt számomra


2 hónap múlva új tárgyalás, ahol kérdezték hogy egyet értek e 200 ezres számlával, ami a költségtétel elmevizsgálati rész volt, mondtam nem


aztán hoztak egy ítéletet, hogy próbára bocsátás és eltekintenek a 200ezertől


fellebbeztem


eltelt 1 év és kb. 2 hónapja jött egy kérdező levél a másodfokú bíróságtól, hogy mi a véleményem, hogy legyen-e tárgyalás vagy ne legyen és ők döntsenek-e magukban. ha azt mondom hogy legyen akkor ők eldöntik, hogy lesz-e és ha azt mondom hogy ne legyen, akkor is eldöntik majd hogy lesz-e tárgyalás és ha nem válaszolok akkor úgy veszik, hogy azt mondtam, hogy ne legyen és akkor is eldöntik, hogy lesz-e tárgyalás vagy ők eldöntik a sorsom magukban.



jaaa azt kifelejtettem, hogy rabosításkor meg akartak verni a főkapon a rendőrök, akik a kapról jöttek verőlegények, ezt panaszoltam, de azt írták, hogy nem akartak elverni.



most 2014 végét írjuk és itt tartok.

2014. okt. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na most az a kérdésem, hogy te a helyemben felhívtad volna-e a 107-et éjszaka, hogy a 4es úton látsz egy részeg férfit világos barna kabátban a bitcigit tolni
2014. okt. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"ha feltesszük hogy betelefonálsz hogy vlaki segítségért kiált valószínűleg megkérdezik honnan jön mit látsz, és ha nem tudsz választ adni akkor valószínűleg ki mennek ha nem találnak semmit, hatóság félrevezetése miatt, büntetőfeljelentést tesznek és 4 év múlva kapsz majd egy megrovást, vagy próbára bocsátanak a bíróságon. "


ez egyébként hasonlóan működik a tűzoltósággal és mentőkkel is, ha kötekedős az illető akkor megbírságoltat félrevezetés miatt akkor is ha téged a jószándék vezérelt.


"undorító dolog volt, ráadásul még bűncselekmény is."


elárulom hogy a mentősök sem másak, max kimennek mer tkötelező (ha egyáltalán kimennek) és leírják hogy nem volt semmi ugyanúgy ott hagyják az út szélén.

mellesleg amig maga az állam a szervezett bűncselekmény kivitelezője a legkevesebb az ha 1 kisember megpróbálja menteni a bőrét.

pl nav korrupciós ügy, 170milliós villák - az átlag ember sem hülye, amíg így mutatnak példát a vezetők, nem is fogja bejelenteni a kisvállalkozó az alkalmazottait.


"És ha te kerülsz bajba és kiabálsz segítségért? Én hiszek a karmában és hogy visszafordul rám minden jó és rossz amit másokkal teszek. Ezután is fogok szólni mindig ha tudok! Nem maradok közönyös."


ha a karma működne, nem élnének le fényűzésben egy egész életet bűnözők, míg a jószívűek nyomorognak.

én nem mondom, hogy ne tedd, legyél lelkes meg higgy a világban, de ha téged vesznek elő, akkor ne mondd hogy nem szóltunk.

2014. okt. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!