Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vásároltam valamit a neten...

Vásároltam valamit a neten valakitől. Vagyis csak én utaltam neki pénzt ő meg nem küldte az árut. Feljelenthetem?

Figyelt kérdés

Nem sok pénzről van szó(3000ft)azt sem bánom ha nekem többe kerül csak hogy tudja kivel szórakozzon.

Megvan neve címe bankszámlaszáma.

nekem megvan az utalásról szóló "dokumentum"

ha kell ki tudom nyomtatni.

Hol kezdjem el?


2010. febr. 14. 09:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve hogy utánvéttel nem szeretik küldeni az eladók mert ha nem veszem át akkor ők fizetnek.
2010. febr. 15. 15:55
 12/14 anonim ***** válasza:

Aki azzal a szándékkal, hogy magának vagy másnak jogtalan vagyoni

hasznot szerezzen, a tények hamis ismertetése vagy elhallgatása révén mást tévedésbe

ejt vagy tévedésben tart, és ezzel ráveszi, hogy saját vagyonának vagy más

vagyonának a kárára tegyen vagy ne tegyen valamit, pénzbüntetéssel vagy három évig

terjedő börtönbüntetéssel büntetendő.


Ez bizony a csalás bűntett törvényi tényállása. Szerintem megáll.

2010. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
ez nem büntetőügy. A csalás btk. szerinti tényállása: aki mást jogtalan haszonszerzés végett tévedésbe ejt, és ezzel kárt okoz. Simán védekezhet azzal, hogy bocs, elfelejtettem, nem jött meg a pénz, nem tudtam, ki utalt stb. A fickó lakóhelye szerinti városi bíróságra beadott fizetési meghagyás iránti kérelemmel érvényesítheted igényed, de kell a fickó lakcíme vagy tartózkodási helye. Ennek illetéke a követelés 3%-a, de minimum 3000 Ft. Letölthető nyomtatvány a www.birosag.hu-n van, vagy a bíróságon is adnak ingyen. Ennek a vége bankszámláról letiltás vagy munkabérből levonás lesz nála, ha így nem térül meg a pénzed, akkor végrehajtás következik. Természetesen a költségek őt fogják terhelni, az eljárási illeték címén lerótt 3000, meg a postaköltség is, ha ügyvédet fogadsz (minek?max. h. kiszúrj vele), akkor az is.
2010. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Biztos keresnék kiskaput,hogy megtaláljam! A párom zaklatta egy telefonáló titkosított számon,kapcsolat révén kis idő múlva megkaptam a címet.Soha nem feledi azt a napot hidd el,tanu ne legye azután nyasgem:)) Engem is hajtana a bosszú vágy akkor is ha 10 ezrembe kerűl! Prüszkőlje a vérét,abból majd tanúl hajrá!
2010. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!