Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha 17 évesen lefújom az...

Ha 17 évesen lefújom az iskola előtt rámtámadó osztálytársamat gázsprayvel önvédelemből, lehet valami következménye?

Figyelt kérdés

2015. okt. 2. 22:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
34%
Hát függ az hogy hány éves vagy, illetve hogy iskola előtt vagy után fújod
2015. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
17 vagyok, iskolai szünetben. Kint cigizünk a suli előtt, mindig nekem jön, elegem van belőle hogy a tanárok szarnak rá és nem tesznek semmit, legyőzni nem tudom mert 2x akkora mint én. Szeretném kicsit meglepni valamivel mostmár, hogy ugyan vegyen már visszább.
2015. okt. 2. 22:51
 3/40 anonim ***** válasza:
30%
Lehet dohányozni szünetben??? Az én időmben ezért komoly büntetést kaptam volna.
2015. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
68%

Kimehettek legálisan suliidőben iskolán kívülre? Bevihetsz iskolába gázspray-t? (gondolom rohadtul nem). Elvileg nem csinálhatod.

Gyakorlatilag semmi következménye nem lesz. Ebben az országban tömegével lehet nyugdíjasokat erőszakolni, cserébe meg kapni 3 év (esetleg) letöltendőt, akkor ezért mit várnál?

2015. okt. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Egy olyan suliban ahol egymást csépelik következmény nélkül a diákok, ezen kár meglepődni. De kérlek a kérdésre válaszolj :)
2015. okt. 2. 23:15
 6/40 A kérdező kommentje:

Köszi 4es.

Sajnos ez egy ilyen hely... ha megvéded magad is téged marasztalnak el.:(

2015. okt. 2. 23:18
 7/40 anonim ***** válasza:
79%

Fújd le nyugodtan! A tanárok szava meg sz*rt sem jelent. Jogod van megvédeni magad.


Mikor én voltam gyerek, akkor is a tanárok minden rendes diákot cseszegettek, csak azokat nem akik már ilyen félig bűnöző életet éltek.

2015. okt. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
49%
Inkább paprika-, vagy borspray-vel fújd le, ezekkel tutira nem okozol neki egészségkárosodást, de azért elég kellemetlen. Jogi következménytől nem kell tartanod, mert önvédelemből jogod van arányosan védekezni, és ez még a visszaütésnél is enyhébb dolog. Egyébként aki megüt téged először az is csak könnyű testi sértést követ el (ha nem okoz 8 napon túl gyógyuló sérülést), és ebből is csak akkor lesz büntetőeljárás magánvádas eljárásához magánindítványt nyújtasz be bírósághoz (a bűncselekmény bizonyítása a te feladatod).
2015. okt. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
jav.: akkor lesz büntetőeljárás, ha magánvádas eljárásához
2015. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok jogász, de elvileg a gázspray-t az önvédelem miatt árulják.. Szal ha illegális lenne akkor nem ajánlgatnák vagy árulnák.

Amúgy miért nem vársz a cigivel inkább suli utánig? (vagy szoksz le) Jó tudom, társaság miatt..

Másokkal is kötözködik vagy csak téged szemelt ki?

2015. okt. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!