Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha 17 évesen lefújom az...

Ha 17 évesen lefújom az iskola előtt rámtámadó osztálytársamat gázsprayvel önvédelemből, lehet valami következménye?

Figyelt kérdés

2015. okt. 2. 22:42
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%

20-as vagyok. Komolyan gondoltam hogy jól csináltad. Most visszaolvastam magam és így úgy tűnt mintha gúnyolódva írtam volna, de nem!

Minden respect a tied mert talpra eső típus lehetsz :) Aki a jég hátán is megélne :P

2015. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
52%

#19-es vagyok.


Egy ismerősöm mindig azt szokta mondani, hogy minél jobban igazolnak egy dolgot, annál valószínűbb az ellenkezője.


Köszönöm az elismerő szavakat.

2015. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
45%
A 19-es akkora egy kamu sztori mint a ház, de anno én is megcsináltam volna ezt 2-3 gyerek miatt párszor.
2015. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
A tűzoltópalackos sztori azért nem igaz,mert az orvosnak hivatalból feljelentést kell tennie,mert ugyebár a fiúnak állítólag felszakadt az arca.Tehát mindenféleképpen van rendőrségi ügy a dologból,akár tesz feljelentést a sértett,akár nem.
2015. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
És még azt hozzáteszem,hogy ha ilyen dologból rendőrségi ügy van,nem a verekedő,lökdösődő diákot fogják elmarasztalni,hanem azt,aki a tűzoltó készülékkel ütött,mert aránytalanul nagyobb sérülést okozott a lökdösődőnek.Sőt,ha 8 napon túl gyógyuló,nagyon megszívja!
2015. okt. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Tehát ez a hangfelvételes dolog csak odáig jó,hogy ha nem segít sem az oszt.fő,sem az igazgató,a hangfelvétellel megteszed a rendőrségi feljelentést. Mert nap mint nap rettegve bejárni egy iskolába csak azért,mert van egy verekedő,aki félelembe tartja a másik diákot,hát ezt aztán nem szabad hagyni!A szüleid,hogyhogy nem intézik el ezt a dolgot? Az én fiam is félve jött haza egy időben a középiskolából,mert voltak verekedők abban az osztályban is.De én azonnal mondtam,hogy bemegyek oszt.fő. órán és lepofozok ott mindenkit.Persze ez nem így törtét volna,mert pofozkodnom nem lehet,de végtelenül jól esett és megnyugtató volt a fiamnak,hogy mellette állok,foglalkozom a gondjával,s készülök bemenni az iskolába.Szerencsére erre nem került sor,mert attól,hogy a fiam mellé álltam,megnőtt az önbizalma a gyermekemnek,már nem félve ment az iskolába,felkészülve ment,hogy az esetleges ismételt atrocitáskor mit mondjon,hogyan védekezzen,szóval a verekedő észrevette az erőt a fiamnál és egyszerűen leállt a bántással,verekedéssel.A te szüleid nem állnak melléd?
2015. okt. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
78%

#19-es vagyok.


Volt belőle rendőrségi ügy, egy szóval sem mondtam az ellenkezőjét.


Tisztelt hozzászólók, ezt az arányosságot igazán el kellene már felejteni. Frissítsétek ismereteiteket.


A jogtalan támadást vagy a jogtalan és közvetlen támadásra utaló fenyegetést – akár a köz ellen, akár egyesek személye vagy javai ellen irányul – a megtámadott vagy bárki más elháríthatja. Az elhárításhoz szükséges cselekmény – jogos védelem – nem büntethető. Nem büntethető a cselekmény akkor sem, ha az elkövető a védelem szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

2015. okt. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Az,hogy nem a puszta kezemmel próbálom elhárítani hirtelen a hirtelen ütést egy iskolai folyosón,hanem leakasztom a falról a poroltót,ez előre megfontolt szándékra vall.Ezért itt az aránytalanság érvényesül.Egy ilyen poroltós pofán csapásból akár haláleset is származhat,ezért óvom a kérdezőt,hogy ne kövessen ilyen példát.Feljelentéssel meg lehet szüntetni az atrocitást.
2015. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
81%
Majdnem minden évfolyamban vannak ilyen szemétládák, akik kipécéznek maguknak egy-egy diákot, hogy majd egész évben raja élvezkedhessenek. MI JOGOSÍTJA FEL ŐKET, HOGY MÁST BÁNTSANAK? Hogy mernek egyáltalán kezet emelni egy másik társukra? 10-ből garantálom 8-szor az a szerencsétlen diák még azt sem mondta neki, hogy álljon odébb. És még Te ezeket véded? Remélem kirugdossák az összes ilyen fogát, és eltördelik azt a kezét, amelyiket ráemelte embertársára.
2015. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 kovpet ***** válasza:

Szerintem itt senki sem az agresszort védi.

A kérdezőt szeretnénk megvédeni a még nagyobb bajtól.

Ne félj, ha az addig agresszív állat kap egy nagyot, akkor a szülei a kérdező kirúgását fogják követelni egyből, mert "bántotta szegény ártatlan fiamat, ez ebben az iskolában megengedhetetlen". Ők nem fognak azon sem agyalni, hogy vajon feljelentsék-e.

2015. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!