Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Visszaélés a személyi igazolvá...

Visszaélés a személyi igazolványon levő adataimmal? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Bár magam sem értem mi történhetett. A munkahelyemen (egy kórházban) alkalmassági vizsgálat kérésénél derült ki, hogy az én nevem, anyám neve, szül. helyem, időm egy másik TAJ szám alatt is szerepel. A lakcíme más, és járt a kórházban többször is vizsgálatokon, ez biztos nem az én vizsgálataim. A személyin levő adataimat szerezhették meg, vagy mi történhetett? Azt mondják, lehet, hogy a számítógépben lehetett adminisztrációs hiba, de én azért félek, hogy a személyin levő adataimmal valaki más is él, mert valahonnan megszerezte. Pl. OTP-ben, munkahelyeken lefénymásolják az igazolványokat, egyszer elhagytam, talált tárgyak osztályán állomáson meglett.
2015. okt. 27. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudsz tenni túl sokat.

Max megvárod amíg kiderül

2015. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyébként valószínűleg hiba volt a géppel.
2015. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kicsit átgondoltam a dolgot:

1. Te egy kórházban dolgozó felnőtt ember vagy (munkahely, kórházban nincs diákmunka). És gondolom hogy láttak már a munkatársaid. Ha valaki él a szem. adataiddal, bemegy a munkahelyedre vizsgálatra, akkor a munkatársaid hogy nem veszik észre, hogy pár óra alatt "más" lettél?

2. Vagy a géppel volt hiba, vagy kamu a kérdés

2015. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azokon az osztályokon, ahol az a másik ember járt vizsgálatokon (szülészet, fájdalomambulancia, stb) én soha nem jártam, engem ezeken az osztályokon sem és még nagyon sok osztályon nem ismernek. Ez egy nagyon nagy bp-i kórház, ahol több ezer ember megfordul, több ezer dolgozóval. Én egész nap a saját osztályomon tartózkodom, max. látásból ismerek egy-két szomszéd osztályon kollégát, de a nevüket nem tudom. A saját osztályomat természetesen ismerem, de más osztályokon dolgozókat én sem ismerek.
2015. okt. 27. 21:47
 5/15 anonim ***** válasza:

Így már más.

Sajnos akkor nem tudok segíteni.

2015. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy bemegyek az OEP-hez a Teve utcába, bemutatom a másik TAJ számot, és megkérdezem, az ő sz.gépes nyilvántartásukban kinek a neve szerepel ez alatt a TAJ szám alatt. Csak az érdekel, azonos -e az én nevemmel. Nem az, hogy konktrétan hogy hívják.

Ha valaki megszerezte az adataimat, pl. hitelt vehet fel a nevemben, vagy kezesként írhat be engem.

2015. okt. 27. 21:50
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha azt mondják (ha egyáltalán megmondják), hogy az én nevem, akkor feljelentést kellene tennem a rendőrségen. A címe is meg van adva a gépben. Ha azt mondják más adatok szerepelnek a másik TAJ szám alatt, akkor csak a kh.-i sz.gépben volt a hiba.
2015. okt. 27. 21:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Érdemes ezt csinálni.
2015. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A címen kívül minden egyezett? Név, szül. idő, hely?
2015. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, ami a szem. ig.-on szerepel: név, születési idő, hely, anyja neve
2015. okt. 27. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!