Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Visszaélés a személyi igazolvá...

Visszaélés a személyi igazolványon levő adataimmal? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Bár magam sem értem mi történhetett. A munkahelyemen (egy kórházban) alkalmassági vizsgálat kérésénél derült ki, hogy az én nevem, anyám neve, szül. helyem, időm egy másik TAJ szám alatt is szerepel. A lakcíme más, és járt a kórházban többször is vizsgálatokon, ez biztos nem az én vizsgálataim. A személyin levő adataimat szerezhették meg, vagy mi történhetett? Azt mondják, lehet, hogy a számítógépben lehetett adminisztrációs hiba, de én azért félek, hogy a személyin levő adataimmal valaki más is él, mert valahonnan megszerezte. Pl. OTP-ben, munkahelyeken lefénymásolják az igazolványokat, egyszer elhagytam, talált tárgyak osztályán állomáson meglett.
2015. okt. 27. 20:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nade tényleg van ilyen, hogy egyezik a név, szül. dátum/hely, anyja neve. Régebben írta valahol egy pali, aki a választási rendszerben dolgozott, hogy van az országban néhány ilyen eset. Mindazonáltal érdemes utánajárni :)
2015. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Egy kisvárosban (majdnem falu) születtem, ahol mindenki ismer mindenkit, anyám neve is elég különleges, azért tűnik szinte kizártnak, hogy még egy ilyen adatú ember lenne, mint én.
2015. okt. 27. 23:50
 13/15 A kérdező kommentje:
Az az egy ember aki azon a napon és abban a városban, abban a szülőotthonban született mint én, az ált. isk.-ban az osztálytársam volt. Az ő adatai a szül. időn és helyen kívül tudom, hogy mások.
2015. okt. 27. 23:53
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2015. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az OEP-ben a Teve utcában megnézték a másik TAJ számot és megmondták, hogy az ő rendszerükben más név és cím szerepel a szám alatt.
2015. okt. 31. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!