Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanúsítottként be idéztek a...

Gyanúsítottként be idéztek a rendőrségre. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Derült égből, villám csapásként ért, hogy egyszer csak be idéztek gyanúsítottként a rendőrségre. Kaptam egy 1 oldalas levelet, melyben röviden és tömören le írták a következőket. - 2012. évi C. törvény 219. § (1) bekezdés a pontjába ütköző és az (1) bekezdés a pontja szerint minősülő jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezeléssel vádolnak. - Na már most ez érdekes, mert erről semmit sem tudtam idáig. Sőt azt se tudom ki jelentett fel! És milyen adatokkal élhettem vissza! Ehhez hozzá jön még az idézés következő sorai is! - A Be. § (5) A megidézett felhívható arra, hogy az ügyre vonatkozó iratain kívül a bizonyításnál felhasználható feljegyzéseit vagy egyéb tárgyait hozza magával. - Mit is kellene magammal vinni? Mert semmi előzmény nincs, legalább is én ez idáig semmilyen előzményről nem tudok. Épp ezért semmilyen feljegyzésem nincs, és ez ügyben semmilyen tárgyam nincs. Legalább is én nem tudok, jelenleg ilyesmiről! Most akkor mi van? Erre írtam, hogy derült égből villám csapás. Halvány lila fogalmam sincsen, hogy mi akarna ez lenni. És arról, meg egyáltalán, semmi infóm, hogy ki küldhette ezt a kedves karácsonyi ajándékot. Vagyis magyarán, azt se tudom ki jelentett fel, és hogy kinek az adatival élhettem vissza. Ilyenkor mire számíthatok?

2015. dec. 16. 13:56
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
93%

1. Kell ott lennie telefonszámnak. Hívd fel és érdeklődj!

2. Gondolkozz! Mi a munkád? Mi a hobbid? Biztos,hogy nem követted el,akár jóhiszeműen,akár a tuttodon kívül? Nem osztottál meg senkiről semmit,sehol? FB-n? Napixaron? Céges e-mailben?

3. NE ÍRJ ALÁ SEMMIT!!!

4. VIGYÉL ÜGYVÉDET!!!


Egy SÜN.

2015. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Ügyvédet? Miből vigyek? Talán a 20300 forintos magasabb összegű családi pótlékból? Ugyanis 53%-os rokkant vagyok, és csak a magasabb összegű családi pótlékot kapom. Ja egyébként sajnos munka nélküli. De ez már nem ide tartozik. 3. Egyébként köszi a jó tanácsot.
2015. dec. 16. 14:13
 3/58 A kérdező kommentje:

1-es válaszíró részére: " Biztos,hogy nem követted el,akár jóhiszeműen, akár a tuttodon kívül?"

Lehet, hogy el követhettem valamit, de erről jelenleg nincs tudomásom. Vagyis legalább is a jelen álláspontom szerint, nincs tudomásom a le írt cselekmények el követéséről. Maximum egyenlőre a tudtomon kívüli lehet a cselekmény. De egyenlőre semmit sem tudok, és az egy oldalas gyanúsítotti be idézésen kívül semmi egyéb infóm nincs. Mit tanácsolsz ebben az esetben?

2015. dec. 16. 14:19
 4/58 anonim ***** válasza:
Ha fogalmad sincs, miről van szó, akkor menj el kihallgatásra, és hallgasd meg a gyanúsítás szövegét. Utána pedig mondhatod azt, hogy nem kívánsz vallomást tenni, csak egy későbbi időpontban, mert szeretnél felkészülni. Ha úgy van, kérheted védő kirendelését is, arra hivatkozással, hogy neked erre nem telik.
2015. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
Jah, de arra készülj fel, hogy a vallomás megtagadásától függetlenül nyilvántartásba fognak venni, azaz lefényképeznek és ujjnyomatot vesznek.
2015. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Zápor: Köszönöm hasznos információidat. Azt sejtettem hogy nyilván tartásba vesznek. De többet én sem tudok. Egy 1 oldalas semmitmondó levelet küldtek. Amiből semmi sem derül ki számra. Legalábbis a konkrét eset nem derül ki, hogy kinek az adatival élhettem vissza. Még a feljelentő kiléte is ismeretlen számomra! Csak annyit tudtam meg, hogy amivel meg gyanúsítottak maximum 1 év szabadságvesztéssel büntetendő cselekmény. De ezt is a levélben le írt törvények alapján tudtam meg. Már csak az a kérdés, hogy hol karácsonyozom? Otthon, vagy a börtönben, (előzetesben.)? Ez az első ilyen bűn ügyem amibe bele keveredtem, és nagyon remélem hogy az utolsó is! Szerinted előzetesbe helyeznek? Idáig büntetlen elő életű voltam / vagyok. Ez a cselekmény is amivel megvádoltak, a törvény alapján 1 év börtön járhat. Hát az idei karácsony már nem hozott szerencsét, számomra az már biztos! Hogy vajon kinek lehet öröme, ilyen karácsonyi ajándékot, ajándékozni nekem az ma még rejtély!
2015. dec. 16. 16:42
 7/58 anonim ***** válasza:

Az idézésbe nem írnak konkrétumokat, az csak egy sablon "meghívó" kihallgatásra, a legfontosabb eljárásjogi figyelmeztetésekkel és tájékoztatással. Ennél többet a törvény sem ír elő.


Amúgy szerintem attól nem kell félned, hogy nem otthon karácsonyozol. Ha olyan komolyságú ügy lenne, akkor házhoz mentek volna érted.

2015. dec. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Zápor: december 21.-én kell mennem. Az ügy további érdekessége, hogy a levél eredetileg 15.-én érkezett de akkor nem voltam otthon, így értesítőt hagyott a postás. Tegnap 16.-án vettem át a levelet, és ehhez képest 21.-én már jelenésem van. De hogy az égész ügy érdekesebb legyen, a postás A/1 minta értesítőt hagyott. Hogy értsd, A/1 mintájú értesítőt közigazgatási eljárás esetén adhatnak ki. Amelyet a posta az első kézbesítési kísérlet utáni 5. munkanapon meg ismételt kézbesítést kell alkalmazni, és a második kézbesítési kísérlet után, még 5 munkanapig letétbe helyezve kell tartson a posta. Plusz poén, hogy a második kézbesítési kísérlet napja december 22. lett volna. Hoppá, 21.-én jelenésem van! Na de ekkora bakit! Ez vajon szabályos? Mármint amit le írtam? - A/1 Minta értesítő: Értesítés hivatalos irat érkezéséről közigazgatási ügyben. A/3 Minta értesítő: Értesítés hivatalos irat érkezéséről büntetőügyben. Az idézésen pedig mégis XYT/000/2015. BÜ. szerepel. Érdekességek, és furcsaságok sora. Legalábbis, a laikusok számára, mint én jómagam is. Mi a véleményed?
2015. dec. 17. 11:00
 9/58 anonim ***** válasza:

JOGOD van a gyanúsítás ellen panasszal élni!! Élj vele!


ez az adattal való visszaélés, kérdés milyen adat,


minden idézés tetején VAN TEL szám, kérdezhetsz, max nem kapsz választ, (vedd fel okostelefonnal!! )

-bemész és iratbetekintést kérsz.

2015. dec. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es válasz író. Igen adattal való vissza élés! De vajon milyen adattal élhettem vissza? És milyen mélységben, vagy nemben? Ez itt a rejtélyek tárháza! Mert ugyanis, akár mennyire is gondolkodok rajta, nem jövök rá magamtól. Sajnos erre már csak, a gyanúsítotti kihallgatóson derülhet fény. Ha egyáltalán ki derül? Ma még ez is rejtély!
2015. dec. 17. 17:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!