Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanúsítottként be idéztek a...

Gyanúsítottként be idéztek a rendőrségre. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Derült égből, villám csapásként ért, hogy egyszer csak be idéztek gyanúsítottként a rendőrségre. Kaptam egy 1 oldalas levelet, melyben röviden és tömören le írták a következőket. - 2012. évi C. törvény 219. § (1) bekezdés a pontjába ütköző és az (1) bekezdés a pontja szerint minősülő jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezeléssel vádolnak. - Na már most ez érdekes, mert erről semmit sem tudtam idáig. Sőt azt se tudom ki jelentett fel! És milyen adatokkal élhettem vissza! Ehhez hozzá jön még az idézés következő sorai is! - A Be. § (5) A megidézett felhívható arra, hogy az ügyre vonatkozó iratain kívül a bizonyításnál felhasználható feljegyzéseit vagy egyéb tárgyait hozza magával. - Mit is kellene magammal vinni? Mert semmi előzmény nincs, legalább is én ez idáig semmilyen előzményről nem tudok. Épp ezért semmilyen feljegyzésem nincs, és ez ügyben semmilyen tárgyam nincs. Legalább is én nem tudok, jelenleg ilyesmiről! Most akkor mi van? Erre írtam, hogy derült égből villám csapás. Halvány lila fogalmam sincsen, hogy mi akarna ez lenni. És arról, meg egyáltalán, semmi infóm, hogy ki küldhette ezt a kedves karácsonyi ajándékot. Vagyis magyarán, azt se tudom ki jelentett fel, és hogy kinek az adatival élhettem vissza. Ilyenkor mire számíthatok?

2015. dec. 16. 13:56
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
mi lett az ügy folytatása?
2017. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:
Az ügyészség 2017. április 20.-ig meghosszabitotta a nyomozási határ időt. Majd ezután 2017. május 2.-án meg ismételt irat ismertetés volt. Most megint az ügyészségen van az ügy. Való szinűleg, az ügyész most ügyetlenkedi ki a vádíratott, illetve most írhatja a vád iratot. Most itt tart az ügy.
2017. máj. 22. 11:48
 53/58 anonim ***** válasza:
Jól elvannak. Eddig hányszor idéztek be? Gépedbe bele néztek?
2017. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:
Kedves 53-as válaszíró! A fel tett kérdéseidre válaszolva: Egyetlen egyszer idéztek be. Sőt idézést is csak egyetlen egyszer kaptam. Még pedig leg első alkalommal amikor meg gyanusítottak, 2015 decemberében. Tértivevényes levelet két alkalommal kaptam. Az elős alkalommal amikor be idéztek. És a leg utolsó alkalommal. Az utolsó alkalmommal nem idézést hanem értesítést kaptam tértivevényes levélben. Összesen háromszor jártam bent a rendőrségen. Az első alkalomkor gyanúsítottak meg. A második és a harmaidk alkalomml, mind a két esetben ügy írat ismertetés volt. Ugyanis a rendőrség kétszer zárta le a nyomozást. Az első alkalom után, az ügyészség még 11 hónapig nyomoztatott, amelynek utolsó nyomozási határ ideje 2017. április 20. volt. Ez alatt, ház kutatást nem tartottak, és nem foglatak le tőlem semmit. A gépembe nem néztek bele. De mit is néztek volna a számítógépembe? Hiszen abban nincs olyan adat. Sőt maga a számítógépem soha nem is csatlakozott az iternetre, legalábbb is közvetlenül soha nem csatlakozott az internetre. Így internetes IP cím sincs benne. Az internetre szolgálató eszköz, ugynevezett HGW vagy másnéven digitális eszköz csatlakozik. Ez az eszköt a Telekom tulajdona, és ehhez a digitális elősztőhoz csatlakozik a számítógépem. Remélem mindenben ki elégítő választ tudtam adni számodra. Amenyiben még kérdésed van, abban az esetben kérdez. Köszi.
2017. máj. 23. 12:47
 55/58 anonim ***** válasza:
Teljesen kielégítő, nagyon köszönöm.
2017. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:
Ma (2017.08.17.) az ügyészség kedveskedett nekem egy levélel! A levél tartalma egy határozat! Amelyben az ügyészség a következőkről határozott! Határozat: Az információs rendszer felhasználásával elkövetett család büntette miatt XY ellen XY rendőrkapítányságon 0000/0000/2015.bü számon indított bünügyben XY gyanúsítottal szemben a vádemelést a Be. 222. § (3) bekezdése alapján 1 évre elhalasztom, és kötelezem a gyanúsítottat arra, hogy a vádelhalasztás tartalma alatt XY pizzériának a réeszére 4800 Ft jóvátételi összeget fizessen meg. A gyanúsitott panasza esetén figeyelemmel a Be. 227. § (1) a) pontjára amennyiben a nyomozás megszünetésének feltételei nem állnak fenn, az ügyész vádat emel. Felhívom a gyanúsított figyelmét arra, hogy a Be. 227. § (1) bekezdésének c) pontja alapján amenyiben az XY ügyészségnek részére benyujtandó okírattal nem igazolja, hogy a vádemelés elhasztásától számított egy éven belül a jóvá tételi összeget meg térítette, és a nyomozás felfügesztésének vagy megszüntetésének nincs helye a ügyész vádat emel. - Eddig, és ennyi a határozat! Az ügyészség egyenlőre nem gyomozatt tovább. Egy IP cim miatt mégis engem bünettek meg 4800 Ft-ra. Most ezt a 4800 Ft-ot köteles vagyok a havi nettó 20300 forintos családi pótlékból ki fizetni. Amit az 53 %-os egészség károsodás miatt kapok, abból a 20300 forintból! Panaszal élhetek. De akkor meg könnyen vádat emelhet az ügyész.
2017. aug. 17. 17:00
 57/58 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép... látszik, hogy nagyon nincsenek a helyzet magaslatán. És ha befizeted nekik ezt az összeget akkor felmentenek?
2017. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 A kérdező kommentje:
Jogi értelemben felmentésről szó sincs. Mert felmenteni csak a bíróság menthetne fel. Legalább is jogilag. De gyakorlatilag igen, felmentenek. Vagyis itt inkább arról van szó hogy nem emel abban az esetbeb vádat az ügyész ha a sértetnek megfizetem az állítólagos kárát, vagyis a 4800 Ft-ot megfizetem a sértetnek. Vagy ha a sértett nem él panaszal, az adott határozat ellen. Mert a sértett is panaszal élhet illetve kifogásolhatja ezt a határozatot. És akkor ha az ügyész a sértett panaszát jogosnak találja akkor abban az esetben még vádat emelhet az ügyész. Ugyanis nem csak én mint gyanúsított, de a sértettnek is lehtőséget kinál az ügyész arra hogy panaszal éljen. De vajon mi panasza lehet a sértenek, azon kívül hogy jelen pillanatban még nem térült meg a 4800 Ft-os kára? -???- Egyébként az ügyészég azzal inokolja a vádemelés elhalasztását, hogy a gyanúsított büntetlen elő életű, egészségi állapota, és az elkövetett cselekmény, csekély (4800 Ft) értékére hívatkozva, halaszt.
2017. aug. 18. 09:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!