Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanúsítottként be idéztek a...

Gyanúsítottként be idéztek a rendőrségre. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Derült égből, villám csapásként ért, hogy egyszer csak be idéztek gyanúsítottként a rendőrségre. Kaptam egy 1 oldalas levelet, melyben röviden és tömören le írták a következőket. - 2012. évi C. törvény 219. § (1) bekezdés a pontjába ütköző és az (1) bekezdés a pontja szerint minősülő jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezeléssel vádolnak. - Na már most ez érdekes, mert erről semmit sem tudtam idáig. Sőt azt se tudom ki jelentett fel! És milyen adatokkal élhettem vissza! Ehhez hozzá jön még az idézés következő sorai is! - A Be. § (5) A megidézett felhívható arra, hogy az ügyre vonatkozó iratain kívül a bizonyításnál felhasználható feljegyzéseit vagy egyéb tárgyait hozza magával. - Mit is kellene magammal vinni? Mert semmi előzmény nincs, legalább is én ez idáig semmilyen előzményről nem tudok. Épp ezért semmilyen feljegyzésem nincs, és ez ügyben semmilyen tárgyam nincs. Legalább is én nem tudok, jelenleg ilyesmiről! Most akkor mi van? Erre írtam, hogy derült égből villám csapás. Halvány lila fogalmam sincsen, hogy mi akarna ez lenni. És arról, meg egyáltalán, semmi infóm, hogy ki küldhette ezt a kedves karácsonyi ajándékot. Vagyis magyarán, azt se tudom ki jelentett fel, és hogy kinek az adatival élhettem vissza. Ilyenkor mire számíthatok?

2015. dec. 16. 13:56
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%

egy pillanatra elkezdtem röhögni- aztán abbahagytam, ugyanis gyanúsítanak valamivel, AMI első ránézésre NEM FOG MEGÁLLNI, azzal biztatlak.


aZ IP CÍM, az még mindig nem névre szól, és a statikus sem mindig van egy előfizetőhöz hozzárendelve...

2016. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:
Jó kérdés! Kérdés mennyire lesz igazad. Az tény is tény, hogy a pizza és az üdítő olyan házaspárnak ment ki akit én is, ismerek személy szerint. A házas pár férfi tagja általános iskolai volt osztálytársam. De nem én rendeltem, az adott terméket. Éppen ezért tagadtam is, és nem ismertem el a terhemre rót cselekményt, és ezért kénytelen voltam panasszal élni a gyanúsítás ellen. A többi részletet, már le írtam. Így már ismerheted a részleteket. Na most az hogy röhögsz rajta, vagy nem. Az a te dolgod. De ha, te az én helyemben lennél, akkor te se nevetnél, sőt még vidám sem lennél. Inkább ideges lennél, és nyugtalan. A pizzériát azt nem ismerem, és én attól nem rendeltem soha sem! De az ügy pikantériája, az hogy az adott pizzéria, vajon miért nem hívta fel telefonon az adott delikvenst, akinek rendelve lett a pizza? Vagyis ki szállítás előtt, miért nem ellenőrizte, hogy vajon valóban történt-e rendelés? Ez jogos kérdés! És ilyen szempontból a pizzéria felelősége is fen áll. Legalább is szerintem. És mivel, az öcsém is rendszeresen hozzá fér az internet előfizetésemhez, illetve, alkalmanként az unoka nővérem gyermekei is hozzá férhetnek a számítógépemhez és az internetemhez, így konkrét kézzel fogható bizonyíték nincs ellenem. Az IP cim-ről, pedig a következő a véleményem: Az IP cím, az maximum az internet előfizetőjét azonosítja. Ráadásul adott pillanatban. Vagyis az IP cím maximum az internet előfizetőt azonosítja. De az IP cím sosem azonosítja, az éppen internetezőt. Vagyis jelen esetben, a bűncselekmény elkövetőjét. Tehát, ha valaki, egy adott fórumon, ír olyat amit nem lenne szabad, vagy jelen esetben más nevében regisztrál, és rendel vagy küld el egy terméket. Akkor abban az esetben csak az Internet előfizetőt lehet elő szedni. De az adott elkövetőt nem! Ha csak külön, rajta nem kapják. De erről szó sincs, az én esetemben. Épp ezért én is kétlem, hogy a bíróságon meg állná a helyét, majdan a vád. De azért ki tudja? Erre kíváncsi vagyok. Mert 2015. december 21.-óta még érdemi változás nem történt.
2016. jan. 8. 12:13
 43/58 A kérdező kommentje:
Ma (2016.01.14. - 15 óra 27 perc) még újabb fejlemény az ügyben nincs! De ma újra át néztem, a gyanúsítotti kihallgatás jegyző könyvét. És van még, egy két érdekesség amit ezzel kapcsolatban meg osztanék. 1., Szóban nem hívta fel az előadó nő, hogy jogomban áll ki rendelt védő ügyvédet fogadni. De a papíron le írt jegyző könyvben szerepel. Vajon miért? Jó kérdés? Miért nem hívta fel vajon szóban is, hogy jogomban ki rendelt áll védő ügyvédet fogadnom? Aztán a következő törvények is szerepelnek, mint amalyet még nem írtam: Információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás. 375. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett információs rendszerbe adatot bevisz, az abban kezelt adatot megváltoztatja, törli, vagy hozzáférhetetlenné teszi, illetve egyéb művelet végzésével az információs rendszer működését befolyásolja, és ezzel kárt okoz, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. (2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a) az információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás jelentős kárt okoz, vagy .......... - Reám ez a rész vonatkozik, ebből a törvényből. Plusz még az a törvény amit már le is írtam, az eredeti kérdésemben! Na már most továbbra sem én követtem el a terhemre rót cselekményt! Anyagi vagy más néven pénzügyi hasznom nem volt, és jelenleg sincs, az állítólagosan terhemre rót cselekményből. De nem csak pénzügyi, más hasznom sem volt, és nincs is semmilyen hasznom nekem személy szerint. A jelentős kár, kifejezés is vitatható, mert mindössze 4800 forint az állítólagos kár. 4800 Ft = mint jelentős kár? Nevetséges! Már mint az nevetséges, hogy 4800 Ft jelentős lenne! Kinek mi a véleménye?
2016. jan. 14. 15:37
 44/58 A kérdező kommentje:
2016. február 17.-én délelőtt 11. órakor lesz írat ismertetés a rendőrségen! Mivel a rendőrség le zárta a nyomózást. Mire számíthatók? Ma (2016. február 16.-án 12 óra 30 perkor) telefonon hívott fel, és telefon értesített az adott ügy előadónője. Holnapra beszéltünk meg idő pontot. Épp ezért kérdem mire számíthatók? Az ügy előzményét már le írtam.
2016. febr. 16. 16:55
 45/58 A kérdező kommentje:
39-es "zoligyerek" válaszírónak. Azóta már volt írat ismertetés is. Az "Rendőrségi" írat ismertetés szerint nem a pizzás cég tett feljelentést, hanem az akinek a pizzás cég ki vitte a pizzát! Ez ez egyik! A másik hogy az adott pizzás céget ki se hallgatták. Így azt se tudni, hogy az adott pizzás cégnek van-e kára! Érdekes! A sértett aki a feljelentést tette, az azt nyilatkozta, hogy neki kára nem származott! Ez már csak azért is érdekes mert nem csak a BTK 2012. évi C. törvény 219. § (1) és 219. § (1) a) bekezdéssel gyanúsítanak, hanem a 2012. évi C. törvény 375. § (1) és 375. § (2) a) bekezdésekkel is meg gyanúsítottak. Ami már azért is érdekes mert ezen törvény úgy szól, és most pontosan idézem: "375. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett információs rendszerbe adatot bevisz, az abban kezelt adatot megváltoztatja, törli, vagy hozzáférhetetlenné teszi, illetve egyéb művelet végzésével az információs rendszer működését befolyásolja, és ezzel kárt okoz, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. (2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a) az információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás jelentős kárt okoz,....." Szóval károkozásról nincs szó. És mégis ezt a törvényt vették elő. Mivel állitólag az én általam előfizetett internetről és IP címről lett rendelve a pizza és a cola. Állítólag ezzel meg valósut ezen törvény alapján a bűn cselekmény. Csak hogy ezt vitatom. Mert nem követtem el. 2. Ha bárki rendel magának a neten ételt akkor mindenki meg valósítja a "375. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett információs rendszerbe adatot bevisz, az abban kezelt adatot megváltoztatja, törli, vagy hozzáférhetetlenné teszi, illetve egyéb művelet végzésével az információs rendszer működését befolyásolja, és ezzel kárt okoz, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." - Mivel információs rendszerbe adatott visz be azzal hogy ételt rendel magának! És ez nem vicc! Ez komoly! Szóval ez durva. Egyébként panasszal éltem a gyanúsítással szemben. A rendőrségi írat ismertetés 2016. február 17.-én volt. Azóta a (2016. május 16.) mai napig semmi újabb fejlemény! Biztos hogy folyamatban van az ügy. De hogy hol tart, arról semmi infóm nincs. Kérdés vajon mikor lesz újabb esemény, az adott ügyben?
2016. máj. 16. 18:06
 46/58 anonim ***** válasza:

"És van még, egy két érdekesség amit ezzel kapcsolatban meg osztanék. 1., Szóban nem hívta fel az előadó nő, hogy jogomban áll ki rendelt védő ügyvédet fogadni. De a papíron le írt jegyző könyvben szerepel. Vajon miért? Jó kérdés? Miért nem hívta fel vajon szóban is, hogy jogomban ki rendelt áll védő ügyvédet fogadnom?"

Kirendelt védőt nem lehet megfogadni!:)

Vannak bűncselekmények, amiknél kötelező a védelem, másoknál meg nem. Ahol kötelező, ott ha nincs meghatalmazott védőd, akkor rendelnek ki számodra egyet. Ha pedig nem kötelező a védelem, akkor kérheted védő kirendelését, vagy meghatalmazhatsz védőt. Viszont ha nem kötelező a védelem, akkor kihallgathatnak úgy is, hogy nincs védőd.

Illetve a gyanúsítás jegyzőkönyvét a kezedbe adják, elolvashatod (amennyiben elolvasod) és az aláírásoddal igazolod, hogy minden az elmondottak szerint van leírva. Ha nem így van, nem azt írták le, amit te elmondtál, akkor pedig nem ismered el aláírásoddal a jegyzőkönyvet.

Szóval, attól mert valamit nem mondanak el, de le van írva, elolvasod és van szád, így az azért van, hogy kérdezz, ha valami nem világos, szóval nem értem, hogy mit tartasz furcsának.

2016. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
46-os válasz író részére. A gyanúsítotti ki hallgatásomon egy több oldalas jegyzőkönyv készült. A jegyzőkönyvből másfél oldal csak a személyes adataimmal vannak tele. Egy teljes oldal pedig csak a gyanúsítotti vallomásom. Ezeket még mielőtt ki nyomtaták volna, a számítógép monitorán olvashattam el. Addig ki se nyomtatták amíg azt nem mondtam, hogy az álltalam el mondottak úgy helyesek ahogy le vannak írva. A többi jogi sablon szöveget már csak akkor kaptam meg mikor már alá írtam a jegyzőkönyvet, és csak aztán láttam és olvashattam el a jogi részleteket. Egyébként azóta az ügyet a rendőrség már le zárta, és át adta az ügyészségnek. A panaszomat az ügyészség el utasította, és az ügyészség vissza dobta a rendőségnek további nyomozásra! Ezzel az ügyészség meg hosszabbította újabb 2 hónappal a nyomozást. - Részletek, ha kíváncsi vagy rá, akkor a következő linken olvashatsz. Köszi. - http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__78502..
2016. jún. 7. 09:08
 48/58 anonim ***** válasza:
Tudom az utána következő kérdésedet, mert arra is válaszoltam, de erre is írtam.:)
2016. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:
Azért az ügyészséget sem kell félteni. Mert már csak azért is mert tovább ügyetlenkednek. Ugyanis az ügyészség megint arról tájékoztatott, hogy újabb 2 hónappal hosszabbították a nyomozást. Azzal az állítólagos indokkal, hogy a nyomozás eddigi állása, nem derített teljes körűen fényt, az elkövető ki létére, és az esetleges bűncselekménnyel kapcsolatos, eszközök nem kerültek az ügyészség birtokába. De ugyan akkor engemet még mindig, gyanúsítottként kezel az ügyészség. Az előzményekben: 2015.07.19 - 2016.02.17 közötti időszakban már nyomoztak. Azt a nyomozást egyszer már le zárták. Majd 2016.07.20-án újból el rendelte az ügyészség a nyomozást. Csak az a kérdés mit nyomoznak? Mert külön nyomozati cselekményekről idáig nem értesítettek, és nem is voltam érintett, eddig semmilyen nyomozati cselekményben. Legalább is 2016.07.20 után semmilyen nyomozati cselekményben nem voltam érintett. Szerencsére házkutatást sem tartottak ez idáig, és előzetesbe sem helyeztek ez idáig. De akkor vajon mit nyomoznak? Az ügy pikantériája, 1., Hogy nem követtem el bűncselekményt. 2., Ha lenne ellenem megfelelő és elegendő kézzel fogható bizonyíték, akkor azt már rég le kellet volna foglalni. Sok kérdés merül fel.
2016. aug. 25. 16:55
 50/58 anonim ***** válasza:

"az esetleges bűncselekménnyel kapcsolatos, eszközök nem kerültek az ügyészség birtokába"

Nem akarom túllihegni, de a számítógéped rendben van? Illegális programokkal, érdekes letöltésekkel, gyanús előzményekkel, mentett jelszavakkal, érzékeny személyes anyagokkal hogy állsz, ha lefoglalják holnap a gépet? És itt az egyik kedvenc újságcikkem:

[link]

Alapvetően más téma, de mutatja, hogy ha másként nem sikerül móresre tanítani az állampolgárt, a pc tartalmával mindenkit csőbe lehet húzni.

2016. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!