Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az emberek jelentős része...

Az emberek jelentős része miért szidja a rendőröket?

Figyelt kérdés
Itt persze csak a jogkövető, átlag emberekre gondolok. Ha szóbakerül a rendőrség mindegyik szidja. Persze olvasni a híreket, a tv ben is látni mindenfélét, de miért a "mezei" rendőrt kell lehordaniuk?
2016. máj. 29. 09:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Azért mert nem csinálnak semmit. Ha valami törvénytelenséget látnak inkább elfordítják a fejüket mert csak a munka lenne vele ha intézkednének. Kivétel persze ha pénzbeszedésről van szó az nagyon megy nekik, saját zsebre is természetesen.
2016. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%
Mert sokkal gyorsabb és hatékonyabb ügyintézést, beavatkozást, munkát várnak tőlük. Emellett a pénzbeszedés részében túlságosan aktívak, és a kettő nincs harmóniában. Ez lehet az egyik oka az elégedetlenségnek.
2016. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Továbbá sok rendőr van, akinek "imponál az egyenruha", és janinak képzeli magát, ha az rajta van. Nyilván ez elég visszatetsző az embereknek, és általánosítanak.
2016. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%

Mert azért fizetjük őket, hogy utána minket szívassanak.


Inkább egy állami pénzbehajtó szervezetként működnek, mintsem igazságszolgáltatási szervként. A trafizás mehet orrba-szájba, amikor büntetni kell, seperc alatt ott vannak, bezzeg amikor tényleg csinálni kéne valamit, akkor aztán várhatsz rájuk.


Ez a helyzet az egész szervezettel. Engem vagy 3 hónapja feljelentettek a közteresek tilosban parkolásért (jogtalanul). Kb. 2 hónapja elküldtem a vallomásom, azóta nem kaptam választ. Bezzeg, ha jogos lenne a büntetés, akkor gondolhatod, mikor várnak 2 hónapot a csekk kiküldésével.


Persze, ezrét nem a rendőröket kéne szidni, hanem a rendszert. Ők is csak azt csinálják, ami ki van nekik adva. Ha azt mondják föntről, hogy be kell hajtaniuk x forintot, akkor be kell hajtaniuk x forintot. Csak a rendőrségnek nem az lenne a feladata, hogy bevételt termeljen az államnak, hanem hogy gőzerővel megelőzze a bűnt.

2016. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 MZ.per.X ***** válasza:
61%

Mert az átlag ember a mezei rendőrön keresztül érintkezik a rendszerrel.


Én amíg azt látom, hogy az utcán drogot áruló cigánygyerek letolja a gatyáját, és odamutatja a rendőröknek a csupasz seggét, azok meg szemrebbenés nélkül továbbmennek, engem bezzeg több 10 ezerre büntetnek mert átgyalogolok a piros lámpán, forgalom nélküli úton, addig nem tudok felnézni rájuk.

2016. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Én hozzám betörtek egyszer és kihívtam a rendőrséget. Az első amit mondtak hogy úgy se lesznek meg. És hogy jön a karácsony nagy a válság ez van. De illemből vettek egy lábnyom mintát. Ki öntötték gipszel. Az illető élete első ilyen műveletét csinálta , nálam gyakorolt jókedvűen. Meg vígasztaltak hogy ne reménykedjek semmibe. Akkoriban volt pár fenyőcsemetém és az egyik kért egyet tőlem . És megkérdezte mekkorára nő? Így már nem csodálom hogy nem kapnak el senkit hát ugyan mekkorára nőne egy fenyő ? Hát hatalmasra ezt mindenki tudja kivéve a nyomozót aki nálam járt. De a csekk azonnal jön ha véletlen túllépem a sebességet.
2016. máj. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
40%
Mert a rendőrséget már rég fel kellett volna oszlatni, tagjait száműzni, vagyonukat pedig elkobozni.
2016. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
34%
Ott kezdődik a gond hogy rendőrnek már 70-es iq-tól felvesznek pedig 80 alatt középsúlyos értelmi fogyatékosnak számítanak. Aztán az elvárások sem olyanok velük szemben felülről mint kéne. Legyen a pénz beszedve a maradék mehet a zsebbe. A szolgálati kocsival meg a 13 éves csajukat furikázzák orrba szájba. A gyilkosok rablók erőszaktevők meg szabadon lófrálnak. Ez minden adófizetőnek felháborító.
2016. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 PresidentEvil ***** válasza:
75%
Én például azért szidom őket, mert amikor feljelentést tettem, soha egyetlen esetben sem sikerült elkapniuk a tettest. Volt, hogy csak másfél órával a hívás után érkeztek meg, pedig a helyzet olyan volt, hogy akár emberélet is veszélybe kerülhetett volna és nem rajtuk múlt, hogy nem így történt. Nem feltétlenül konkrét embereket szidok, bár ismerek olyan rendőrt, akinek a halálát pezsgőbontással ünnepelném, inkább a szervezetet, ahol teljesen alkalmatlan emberek is dolgozhatnak.
2016. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

Mindenkinek van valami negatív tapasztalata.

Nálunk szintén betöréskor amikor hívtuk őket már azzal kezdték, hogy úgysem lesz meg a tettes, ne is tegyünk feljelentést.


Ebben csak az a szép, hogy az ajtófélfán 2 hatalmas, olajos, fekete, szemmel is jól látható ujjlenyomat volt és a házból távozó embert egy ott lakó látta is.

(Sőt nagyjából tudott volt, hogy ki jár betörni a környéken.)

Feljelentést mégis tettünk, ujjlenyomatot NEM vettek (hetekig nem töröltük le, hátha), aztán lezárták, hogy nem lett meg.

2016. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!