Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az emberek jelentős része...

Az emberek jelentős része miért szidja a rendőröket?

Figyelt kérdés
Itt persze csak a jogkövető, átlag emberekre gondolok. Ha szóbakerül a rendőrség mindegyik szidja. Persze olvasni a híreket, a tv ben is látni mindenfélét, de miért a "mezei" rendőrt kell lehordaniuk?
2016. máj. 29. 09:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%

Mert mikor betörtek a kertembe 2 órát kellett rájuk várni mire kiérkeztek. 5 percet voltak ott, írtak 2 sort a füzetükbe majd megbeszélték hol fognak ebédelni és elmentek. Mondanom sem kell hogy a nyomozást lezárták 2 hónap múlva.

Persze a traffizás megy egész nap. Legalább akkor ne rendőrségnek hívják magukat hanem közlekedési pénzbehajtóként.

Meg mikor ellopták a kerékpárom és elmentem feljelentést tenni le akarta beszélni a feljelentésről mert "úgysem lesz meg a tettes, nekik meg sok papírmunka".

2016. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer büntettek meg gyorshajtásért 5 éve, azóta figyelem a táblákat és nem volt dolgom velük. Ez a hülyék adója. Nem kéne mindenen háborogni hanem betartani a cseszett szabályokat és akkor büntetés sincsen..


A közlekedési szabálysértések viszonylag könnyen szankcionálhatóak, megfellő technikával. Más is szerelhet fel kamerát stb t.


Csak abba gondoljatok bele hogy ezek nélkül az eszközök nélkül hogyan büntethetnének meg? Ha le vagytok fényképezve vagy közvetlenül látnak amint épp szabálysértés történik csak akkor tudnak büntetni. Ezt a gondolatmenetet átültetve ha valamit ellop valaki anélkül hogy egyértelműen azonosítható lenne hogy ki volt az akkor hogyan kapják el? Merre induljon el a nyomozás? Ha a szürke rendszám nélküli c-s corsával átmegyek a piroson a kamera előtt elhiszitek hogy ugyanúgy nem kapnak el? Kivéve ha épp láttak a fakabátok.. Akkor meg mégis mit akartok? Fáj hogy megmondják az igazat? Vannak esetek amikor azért mégis megkerülnek dolgok ha van elég bizonyíték. Nem vagyok rendőr csak egy minimálbéres 22 éves srác.

Attól hogy valamit nehezebben vagy egyáltalán nem tudnak megoldani nem azt kéne hogy jelentse hogy ami szankcionálható azt hagyják. Ezekért nem értek egyet veletek.

2016. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
34%

Azért mert sok ember elvárja hogy a rendőrök tőrvényen kivül cselekedjenek.Továbbá azt hiszik hogy teljeskörűen bele látnak a rendszerba,annak műkődésébe és azt gondolják hogy minden olyan könnyen megy.Ha mezei elhìzott rendőrökre gondolunk,azokkal tényleg baj van.De azt nem lehet mondani hogy egyik se.próbálja a dolgát intézni.Betörésnél,gyilkolásnál soha nem egyszerű nyomozni,de sok ember máris okosnak képzeli magát és megtudná mondani,hogyan kell intézkedni.+ vannak olyanok akik divatból csinálják.

Egy szóval semmi nem úgy működik ahogy az emberek gondolják,csak okoskodnak.

2016. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

Azért szidják sokan a rendőröket, mert nincsenek tisztába a rendőrség törvényben meghatározott feladataival, szervezeti felépítésével. A közlekedésrendészeti szolgálati ág elsődleges feladata, hogy forgalomellenőrözést végezzen, tehát sebességet mérjen, álló vagy mozgó ellenőrzéseket tartson. Ebből következik, hogy a közlekedési rendőröknek nem közvetlenül a bűnelkövetők elfogása, bűncselekmények felderítése a feladatuk. Egy ácstól se várja el az ember, hogy egy vasbeton szerelő munkáját elvégezze..


A bűnüggyel kapcsolatban pedig azért van nagyon téves elképzelésük az embereknek, mert nem ismerik a büntetőeljárásról szóló törvényt, a NYER-t, a vonatkozó ORFK utasításokat, illetve kriminalisztika tudományát, amelyek ismerete nélkül laikusként alkotnak képet valamiről, amihez nem értenek.

Továbbá azt se kell elfelejteni, hogy Magyarországon élünk, ahol mindenki nagyon ért mindenhez legyen szó labdarúgásról, politikáról vagy éppen a rendőrségről.

2016. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
40%

Én nem értem itt sok válaszoló gondolkodását.


Rendörökre szükség van.

Ha nem lenne senki aki a rendre és a törvényeségre figyelne nagyon dúrva lenne a helyzet.

És sok olyan dolog amit leírtak itt és a rendörök "számlájára" írnak nem igazán az ő hibájuk

Az pl: hogy a kissebb büncselekmények ellen, meg a cigányok általi büntettek ellen nem lépnek fel nema rendörség hibája.

A rendör dolga nem a büntetéás hanem a bün űldözése és a bün felderítése.

Vagyis ha a cigó el lopja a csirkét valakinek és ezért kap 30 ezer forint pénzbírságot és aztán röhögve megy megint lopni az nem a rendör hibája, nem tud vele mit csínálni.

Régen mikor még a rendöröknek(csendöröknek) igazi hatalma volt nem maradtak büntetlenűl az ilyen bűnök.

Nem is volt ennyire elpofátlanodva a cigó kisssebség sem az tuti:)


A Rendörség lehet müködhetne jobben is de szükség van rájuk.

Szerintem egy átlag(törvénytisztelő) ember élete során alig találkozik rendőrrel.

Mégis divat utálni őket.

Nekem ez fura.

pl:Ha megbüntetnek mert gyorsan mentél akkor nem a rendört kell utálni...:-)

2016. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
41%

Eddig is külön volt a közlekedési és a bűnügyi rendőrség.

Szóval a prolik ne vádolják traffizással a rendőrt, aki nem hozta vissza a biciklit!

A szabályokat meg tessék betartani!

A bűnözőket is lehet szidni, de tessék elfogadni, hogy ha hatvanas táblánál szászhússzal mész, ugyanúgy bűnöző vagy.

2016. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

én jónak tartom a trafizást is. annyi barom van az utakon. emberek életeivel játszanak. vannak akik 1-1 vaskos csekk után kétszer is átgondolják,hogy megéri -e gyorsan hajtani..persze van akinek a pénz nem akadály, de ott is idővel kigyűlnek a pontok és nem lesz jogsi.. szóval én ezt jó dolognak tartom, igenis ellenőrizzék és büntessék a szabálytalanul közlekedőket. a szúrópróba szerű igazoltatásnak is van értelme az utakon. sok tizenéves vezet jogsi nélkül. rosszabb esetben ittasan. az ilyeneket ki kell szűrni.

viszont azzal egyet értek a többi kommentelővel,hogy keményen fel kéne lépni a bűnözők ellen.

és több rendőr kéne a veszélyesebb környékekre. gondolok itt az erősen elromásodott terülekre,ahol mindennaposak a betörések,lopások, nők bántalmazása.. ha éjszaka is kint járőröznének az ilyen helyeken akkor lehet kevesebb ilyen lenne.

meg nekem az is furcsa,amikor van egy-egy focimeccs akkor több száz rendőrt is kivezényelnek. de amikor meg ugyanebben a városban a menekülttábor környékén voltak összetűzések,erőszakolások akkor sehol nem voltak. lehetne egy fontossági sorrendet is tartani.

2016. máj. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentre reagálva, a futball mérkőzések előre tervezhető események, tehát a rendőrségnek is van ideje felkészülni rá, a szükséges erőt-eszközt a helyszínre lehet csoportosítani. Viszont a debreceni menekülttáborba történt rendkívüli esemény, egy rögtönös tehát előre nem tervezhető szituáció volt, viszont amint elkezdődött a balhé a táborba illetve a Sámsoni út környékén mindenki aki élt és mozgott ott volt, az egész ideiglenes csapszolg század oda lett rendelve, sőt a szomszéd megyék ideiglenes századai is be lettek rendelve (Jász-Nagykun, Szabolcs Szatmár).

Az meg sajnos nem megoldható, hogy minden menekült tábor mellett egy századnyi rendőr legyen folyamatosan.

2016. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%

Igen, itt mindenki nagyon okos, csak mégse ért senki semmihez. A rendőrség nem úgy működik, hogy az a rendőr, akit te látsz, nyomoz, trafizik, vagy járőrszolgálatot lát el. Ez nem így működik. Mindegyik osztálynak vannak rendőrei, így aki trafizik nem fogja a tolvajt meghurcolni, de a nyomozó sem fog azért szólni mert eltépsz mellette 120al (mert mindig civilbe van).

Egy szónak is száz a vége, a rendőröket csak az szidja, akinek vaj van a füle mögött, avagy nem képes normálisan közlekedni. A rendőr is ember, ha normálisan állsz hozzá, ő is normálisan áll hozzád. Érdekes, errefele ahol én lakom, normális ember nem szidja a rendőröket, megvan egymással mindenki.

Egyébként meg itt nem a jogi háttérrel van a probléma, meg nem is a rendőr hozzáállásával, hidd el, ha olyat lát bármelyik intézkedne, csak hát manapság elég nagy a rizikója annak, hogy még a rendőrt is, avagy csak a rendőrt hurcolják még meg.

2016. máj. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

Mert szar semmirevalóak. Eddig életemben 4x tettem feljelentést. Az egyik esetben az elkövető nevével, meg minden szükséges információval. Ennek már 2 éve. Nulla előrelépés történt azóta az ügyben.

Egy másik esetben betörtek hozzánk. Rajtakaptam az elkövetőt, kijöttek a rendőrök, elkérték a személyi igazolványát, azt mondták, hogy sajnos nem tudnak mit tenni és elengedték. No comment... A másik két esetet már el sem mondom, mert csak felhúzom magam. Szóval ennyit a rendőrség képességeiről.

Ellenben ott a másik oldal: átgurultam (egy egyébként tök felesleges, 100 méterről belátható útkereszteződésnél lévő) STOP-táblánál. Rendőrök ott álltak lesben, kaptam is egy csekket. Természetesen ilyen előzmények után eszem ágában sem volt befizetni. Ennek 3 hónapja, és azóta már a bíróságon van az ügy. Szóval egy mocskos szemétláda semmirekellő banda.

2016. jún. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!