Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az emberek jelentős része...

Az emberek jelentős része miért szidja a rendőröket?

Figyelt kérdés
Itt persze csak a jogkövető, átlag emberekre gondolok. Ha szóbakerül a rendőrség mindegyik szidja. Persze olvasni a híreket, a tv ben is látni mindenfélét, de miért a "mezei" rendőrt kell lehordaniuk?
2016. máj. 29. 09:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Beleillesz a képbe.
2016. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
20-as.Hát ha átgurulsz a STOP táblán,persze hogy kapsz csekket.A másik meg a betörések.Ez egy kényes ügy,mivel elég bizonyítéknak kell lenni,ahhoz hogy valakit le lehessen tartóztatni.Az hogy te láttad az elkövetőt,nem elég bizonyíték.Továbbá ez nem csak annyin alapszik,hogy feljelentést teszel és ők már mindenkit elfognak kapni,akire te mutogatsz.Hát mit gondolsz te?Figyelmen kívül hagyva a törvényt és a szabályokat kövessenek el mindent a rendőrök?Rögtön vigyék cellába vagy mi?
2016. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
58%
#22 nehéz a felfogásod? Nem érted hogy elkaptam? Leültettem és megvártuk a rendőröket. Ha már ez sem elég bizonyíték hogy ott járt, akkor mi?
2016. jún. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Waff ***** válasza:

Szerintem nem a trafizáról vagy "bűnüldözésről" van itt valójában szó. A baj ott van hogy ahogy már előttem is írták,egyszerűen nem tudják ellátni a feladataikat,nincsenek tisztában a saját jogaikkal,hatáskörükkel,sem az állampolgárok jogaival. Alkalmatlan,szerencsétlen kontár emberek,akik valójában semmihez sem értenek,ezért is mentek rendőrnek...

De talán a legnagyobb baj az hogy maga a rendőrség egy szó szerint szervezett bűnöző csoport,akik mindenféle módon igyekeznek pénzt szerezni és egymást kimosni a kakiból. Hát gyomor kell hozzá az már biztos. Az én szemembe minden rendőr bűnöző...habár még nem volt egy ügyem sem velük hála az égnek és sosem voltam büntetve sem bírságolva....Mint külső szemlélő én ezt látom.

2016. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Az én szemembe minden rendőr bűnöző."


Azért az ilyen emberbarát megnyilvánulás rendesen meg tudja zavarni a lelki békémet...

2016. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

23-as én ezt értem,de így akkor is valami más állhatott a háttérben.

24-es talán pont hogy az emberek nincsenek tisztában a saját jogaikkal így,ha megbüntetik őket,akkor azzal jönnek,hogy ehhez meg ahhoz nincs joga,pedig megteheti.Gondolj csak bele.A rendőri munka egy hivatás.Közte a közlekedésrendészethez e legkönnyebb bejutni,na most én nem tudhatom hogy ki hogy végzi a munkáját mint rendőr és te se mondhatod meg 45 000 emberből ki az aki segítőkész és végzi rendesen a munkáját és ki az,aki lajha.

2016. jún. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Kérdező, szerintem meg is találtad a válaszodat. :) Ha megnézed, elég sok utálkozó kommentnél ott van, hogy vagy szabályt sértettek, és a rendőrök intézkedtek(és hogy képzelik, hogy ránk erőltetik a kreszt?), vagy más sértett szabályt az ő kárukra, és az illető nem lett karóba húzva a főtéren nyilvánosan, azonnal.

Most komolyan, akihez betörnek, és nem sikerül lezárni a nyomozást, az mit vár? Van ujjlenyomat? Remek! Vegyük le, és nézegessük, esetleg vigyük el egy látóhoz, aki kiolvassa belőle a tulajdonosa nevét. A cipőnyommal meg érdemes lenne egy "más" srácot megkeresni, tuti megmondaná, milyen márkájú volt a cipő, és akkor már csak azt a párszázezer embert kellene kihallgatni, akinek van olyan cipője. Mondjuk, mint a Hamupipőkében, venni egyet, és akinek illik a lábára, az a bűnös.

Bocsi, de nagyon felhúz az értelmetlen háborgás. Szerintem a sok bűnüldözős sorozat, meg az alacsony iskolázottsági szint kell ahhoz, hogy az emberek azt higgyék, minden úgy megy, mint az NCIS-ben.

Ráadásul őket nézitek hülyének, meg tájékozatlannak... holott azt sem tudjátok, hogy a rendőrség nem egy nagy épület, ahol mindenki felsorakozik reggel, és megkapja a kis mappáját, hogy te ma járőrözöl, te meg ma nyomozol, holnap meg cseréltek. Úgy kéne elképzelni, mint mondjuk egy gyárat, ahol az összeszerelő összeszerel, a rakodó meg rakodik, mindkettő biodroid, de nem végzik egymás munkáját. Ha normális vagyok, nem utálom a rakodót, mert rosszul van összeszerelve valami.

Fel sem tudom fogni, hogy lehet a rendőrt utálni, ha szabályt sértek, és megbüntet. Nem sértek szabályt, nem büntet meg, mindenki boldog. (Vannak kivételek, ez tény.)

Annyi itt a negatív példa, írok pozitívakat:

-Költözéskor leverhettük az utánfutó rendszámát hátulról és megállítottak. Az átlag emberrel ellentétben nem kezdtünk kamuzni, meg bunkózni, mert hülyerendőr, hanem normálisan tudomásul vettük, hogy szabálytalan, normálisan megbeszéltük, hogy nem tudtunk róla, látták, hogy költözünk és szóltak, merre menjünk tovább, ahol nem futunk össze más kollégával, és elengedtek minket.

-Tévedésből mozgássérült helyen parkoltunk (le volt kopva teljesen a jelzés), jött a levél. Bementünk vele a legközelebbi örsre, és teljesen normálisan-megint- megkérdeztük, mi a teendőnk, és segítettek elkerülni a bírságot.

-Az egyik közeli rokonom szülni ment, és hirtelen indultak meg a fájásai, a 15 percnyire lévő kórházból nem hívtak mentőt, a párja vitte be, és a megengedettnél gyorsabban ment. Megállították, látták, hogy mi a baj, és biztosították őket az úton szirénázva csekk helyett.

Nagyon sokszor -biztos, hogy nem mindig- múlik az ember alap hozzáállásán. Én igenis tisztelem őket, mert mikor bajban vagyok, azonnal őket hívom.

2016. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!