Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg ilyen a magyar rendőrs...

Tényleg ilyen a magyar rendőrség? Mert ha igen akkor nagyot csalódtam bennük.

Figyelt kérdés

Tegnap jöttem haza a Balatonról és a vonaton nagy táskával,bejött egy kigyúrt kopaszodó férfi,megkérdezte,hogy van-e szabad hely,mondtam -igen.


A lényeg: Beszédbe elegyedtünk és mesélte,hogy menni kell vissza neki Pestre ,mert a Pesten dolgozik,ott a brfk-nál valami törzszászlós rendőr.


Kitértem vele többek között arra is,hogy nálunk már voltak olyan dolgok,hogy a hétvégi házat feltörték,kerékpárt is loptak tőlünk,ért már minket kár és mindig bejelentést tettünk,de soha sem lett meg a tettes természetesen. Gondoltam megkérdezem már a kulisszatitkot,hogy hogy dolgozik a rendőrség,ha adott,hogy egy rendőr az utastársam és végig beszéltük az utat.


Ő azt mondta rendőr létére,hogy most fog megnősülni megint,mert az előző házassága tönkrement és le akar szerelni a rendőrségnél idővel és elmegy ki külföldre kamionozni,mert ott egy százassal többet tud hazahozni és új házasság,új munka,új életet akar kezdeni.


Azt is elmondta,hogy sajnos az emberek már olyanok,hogy egy gazszálat ellopnak tőlük és nulla bizonyíték volt,hogy ki tette,már rögtön a rendőrséget hívják,nem néznek azzal szembe,hogy ha nincs semmi kézzel fogható bizonyíték,akkor a rendőr sem tud mit tenni,hogy azt hiszik az emberek,hogy a rendőr az csodatevő ember. Hát nem.


olyat is elmondott,hogy,ha van egy lopás nulla bizonyítékkal,és bejelentés érkezik,a rendőrnek ki kell menni,ha semmit nem tud csinálni akkor is,de szegény sértett azt hiszi,hogy a rendőr azért megy ki,hogy mindent megtegyen ,hogy meglegyen a tettes és a cucc is,hogy a rendőr segíteni akar. A nagy csudát... A rendőr azért megy ki és ír pár sort a füzetébe,hogy ő leigazolja,hogy kint volt a bejelentésnél,és,hogy elvégezte a munkáját,mert ha nem akkor ugye elővehetik őt is mint más munkahelyen a dolgozót is,ha nem végzi a munkáját. Tehát a rendőr magának akar jót,hogy igazolni tudja,hogy kint volt,nem azért írkál,hogy a sértettnek segítsen. Neki mindegy ,hogy a sértettől mit visznek el,úgy van vele,vigyázzon mindenki a cuccára. Igen,ha normális bizonyítékot tudnak eléjük tárni és komolyabb az ügy akkor odabent is foglalkoznak az üggyel a nyomozók,de ha nem elteszik félre,egy cseppet sem mozognak,végzik a nagyobb bűneseteket és eltelt két hónap,eszükbe jut,hogy ki kellene a fiókból azt a bizonyos ügyszámú aktát is venni és írni egy határozatot,és kiküldeni a sértettnek,hogy felfüggesztették az eljárást,mert ismeretlen a tettes. Ha meg utána a sértett érdeklődik,hogy hogy-hogy nem találták meg a tettest,végezték a munkájukat,erre persze,hogy odalökik,hogy ááá-igen persze,hogy végeztük...


Ezt a kulisszatitkot azért mondta el nekem,mert ezelőtt 13 éve lett rendőr és nem ilyen "magyar rendőrségnél" szeretne mostmár dolgozni amilyen ma a "magyar rendőrség". Megutálta az egészet és azt mondta fél év és leszerel,megy kamionozni,mert abból is megvan a vizsgája.



Szóval ezeket mesélte nekem a rendőrállományról,hogy ez van ma Magyarországon,ezért nincsenek meg a tettesek nagyon sokszor.


Amikor leszállt,további sok szerencsét kívántam neki az élet további részébe,magamban pedig elgondolkodtam,hogy ilyen a rendőrség tényleg. Mert,ha igen én többet,ha ne adj isten betőrnek hozzánk vagy valami,nem teszek soha többet feljelentést,mert semmit nem érek vele,vigyázok mindenemre inkább.


Tényleg ilyen a rendőrség?

Tapasztalatok?



2016. jún. 23. 18:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Irigyellek, hogy te még csak most csalódtál bennük.

De az is lehet, hogy eddig két külön világban éltünk.

2016. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
És azt el se tudod képzelni, hogy a rendőr iskolákban mik mennek.. Meg úgy alapjáraton a belügynél mik vannak.. Szánalmas az egész : )
2016. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%

Nem a magyar rendőrség ilyen, hanem maga a rendőrség.

Nézd meg a német rendőröket hogy álltak Kölnhöz, azóta sincs semmi és nem is lesz.

2016. jún. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%
ilyen sajnos már rég rájöttem ezek semmire valóak csak csekket írni minden marhaságért azért vannak semmi másért
2016. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
A szándékuk általában jó. Vannak csekkvadászok, igazi pénzbehajtó lelkületűek is, de szerintem nem ez a jellemző. Sok kedves fiatal rendőr is van. Az egy másik dolog, hogy tudják magukról, hogy nem képesek csodákra, meg nincs 10 millió Ft nyomozni egy kertből elvitt apróság miatt. Nem tudom, egyesek mit várnak el tőlük.
2016. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Miért csalódtál a rendőrségben? Mert csak kvázi muszájból mennek ki helyszíni szemlét csinálni, vagy mert őszintén elmondta, hogy így van?


Előbbi esetben megkérdezem - sokadszorra -, egy tényleg nullás betörési helyszínen (a legtöbb ilyen, CSI ide vagy oda) mit várnak az emberek a rendőrtől? Őszintén! És nem bántásból, csak mint rendőr, én is kíváncsi vagyok, hátha tudtok olyat mondani, amire a rendőrség még nem gondolt. Se tanú, se nyom, se kamerafelvétel! A betörések többsége ilyen. Főleg gondolom vidéken, meg a fővárosban is, főleg a családi házas övezetekben.


A másik, a kolléga tényleg jól teszi, hogy leszerel, láthatóan belefásult. Van ilyen, nem is kevés. Nem ilyen lovat akart, illetve olyat kapott anno, amilyet akart, csak azóta eltelt egy-két év, és sok minden megváltozott, nem feltétlen jó irányban.


Viszont az én meglátásom az, hogy a rendőrnek akkor is azt kell mutatnia, hogy mindent megtesz, ha egyébként tudja, hogy kvázi tök reménytelen ügy. Ha másért nem, legalább az állampolgár érezze, hogy törődnek vele. Lehet, hogy nem igaz, mert már az elején tudja, hogy nem tud mit csinálni, de még mindig jobb, mint amit sokan fel szoktak hozni, hogy rögtön azzal jön a rendőr, hogy "áá, felesleges feljelentést tenni, úgyse lesz meg az elkövető".


A kulisszatitkok ennél jóval szélesebb körűek, és igenis lehet betörőt fogni, csak k**va sok munka, és a végén lehet, hogy csak egy betörést fog elvinni, és ha földhöz vered magad se fogsz tudni rábizonyítani többet, még ha tudod is, hogy legalább félszáz másikat elkövetett. Ez egy ilyen meló...

2016. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
4%

" és igenis lehet betörőt fogni, csak k**va sok munka"


Erre gondoltam én is azzal, hogy nincs rá 10 millió Ft. Mert egyébként elég sok dolgot meg lehetne csinálni szerintem.


De például lekérdezni egy adott időben, adott helyen lévő összes mobil cellainfóját talán ingyen is biztosítható, illetve ha nem, azon változtatni kéne. Mert amúgy ez tényleg nem kerülne semmibe a szolgáltatóknak, de segíthetne a betörő elkapásában!

2016. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
18%
jó 10 millió 1 nyomozás! de akkor minek vannak? nem azért hogy elkapják a tolvajokat? bezzeg ha én indulok a tolvaj nyomában akkor önbíráskodás......
2016. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
6%

Nem csoda, hogy védi a fajtáját az előttem levő, mivel ő is ugyanolyan naplopó, mint a többi, de amikor ennyire elvakult valaki... Rosszabbak, mint a vallási fanatikusok, mert nekik legalább nincs hatalmuk.


Annyi pozitív van, hogy talán gyilkosságnál hogyha nő vagy gyerek a hulla, akkor legalább úgy tesznek, mintha érdekelné őket, ezáltal azért meggondolják az emberek, hogy kijöjjön-e belőlük az állat. Rablás, lopás, adócsalás meg hasonlók? Hadd csinálja...

2016. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"De például lekérdezni egy adott időben, adott helyen lévő összes mobil cellainfóját talán ingyen is biztosítható, illetve ha nem, azon változtatni kéne. Mert amúgy ez tényleg nem kerülne semmibe a szolgáltatóknak, de segíthetne a betörő elkapásában!"


Ez így szép, csak mégsem ilyen egyszerű. A többit privátban. :)

2016. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!