Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet Airsoft-tal nyilvános...

Lehet Airsoft-tal nyilvános helyen lövöldözni, ahol mások is tartózkodnak?

Figyelt kérdés
2016. okt. 21. 17:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 A kérdező kommentje:
Szóval az erdőben szoktak lenni kirándulók, gombázók, néha vadászok, én meg tüzet nyitok és hallják a lövéseket, megijednek és rendőrt hívnak, akkor a rendőr mit csinál? Lehet Airsoft-tal nyilvános helyen lövöldözni, ahol mások is tartózkodnak?
2016. okt. 21. 17:42
 2/66 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=ZA4HqBworKk


MG 42-essel akarok lövöldözni majd. Arra gondoltam, hogy a házam erkélyéről lőnék át a szomszéd kertbe, ami amúgy hozzánk tartozik a szomszédos házzal együtt, amiben nővérem él és még a közeli erdőben lövöldöznék.

2016. okt. 21. 17:58
 3/66 Molyember ***** válasza:
48%
Annak azért nincs olyan hangja, mint egy igazi fegyvernek. Pár embert biztosan megijesztesz, de olyanok is lehetnek, akik a fejeden verik szét az egészet. És mivel fegyvernek látszó tárgy, a rendőr is megsimogat majd érte.
2016. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
90%

Ne lövöldözz nyilvánosan.


Én szoktam járni airsoftra és volt olyan balesetem hogy egy gellert kapott lövedék úgy kapta el az arcom hogy felszakadt a bőröm.


Szerencsém volt hogy a védőszemüveg rajtam volt. Gondolj bele hogy ha egy kisgyereket elkap meg is vakulhat, de akár bármilyen felnőtt....


Nem tréfa, nagyon veszélyes.

2016. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az nem gond ha megbizonyosodsz hogy tényleg nem tartózkodik ott senki, egyébként a rendőröket is rádhívhatják. Mi is hivatalos pályáékra járunk engedéllyel.
2016. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
Nem fogom hagyni, hogy szétverjék a fejemen. Amúgy se kis p.ö.c.s. vagyok, hanem már lassan 26 éves leszek, szóval tudok magamra vigyázni. Most kaptam kedvet az Airsoft fegyverekhez. A rendőr milyen módon simogat meg? Szerintem max csak rám szólnak, vagy mondanak valamit. Azért a rendőr se bánthat engem jogosan, csak, mert fegyvernek látszó tárgy van nálam. Nekem is vannak jogaim, nem verhetnek össze gumibottal, mint egy bűnözőt.
2016. okt. 21. 18:34
 7/66 anonim ***** válasza:
45%

A rendőrök ilyen esetben konkrétan letartóztatnak. Mivel közterületen fegyvert használsz. Az airsoft vegyverért, és a légpuskáért is ugyanúgy. Felfüggesztett vagy letöltendő börtön büntetés jár érte.


Nem véletlen veszik olyan szigorúan. Az Airsoft sport, és az igazi játékosok tudják hogy első a biztonság. De ez minden komoly sportnál igaz.

2016. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Szóval kihívhatják a rendőröket igen és akkor a rendőr mit tesz? Ha ad egy pofont, akkor én jelentem fel a rendőrt testi sértésért. De nem hinném, hogy pofán csapnának. A legtöbb zsaru nem olyan kemény, már volt szerencsém párszor hozzájuk. Egyszer volt ellenem büntető eljárás, meg nővérem miatt is voltak már nálunk és elég tisztelettudóan viselkedtek velünk.
2016. okt. 21. 18:37
 9/66 anonim ***** válasza:
75%
Fegyvernek látszó tárgy ugyanolyannak minősül mint a valós fegyver. Szerinted a boldi és egyéb lopásoknál a fegyvernek látszó tárgyakat miért veszik komolyan? Egy 90 éves mama honnan tudja hogy te airoftal lövöldözöl vagy dédnagyapád gépkarabélyával amit a kertbe ásott el amikor jöttek a ruszkik?
2016. okt. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
95%
Legyen igazad. De a valóság nem a gta san andreas.
2016. okt. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!