Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet Airsoft-tal nyilvános...

Lehet Airsoft-tal nyilvános helyen lövöldözni, ahol mások is tartózkodnak?

Figyelt kérdés
2016. okt. 21. 17:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
91%

Am feljelentheted a rendőröket nyugodtan. A katonai ügyészség nem foglalkozik vele úgyse. Főleg mivel tudni fogják mi az előzménye.


Egyébként ilyen esetbe ha fegyvernek látszó tárgy van nálad fegyvert rántanak és felszólítanak, majd ha keménykedsz figyelmeztető lövést adnak le. Utánna mivel hogy beszartál egyből térdelés, bilincs és 3-4 év böri. Röviden tömören. Ennyit a rendőrösök nem tehetnek velem semmit mert én nagy és erős vagyok történetekről.

2016. okt. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
37%
Jah és hozzáteszem hogy a fél debreceni rendőr-kapitányságot ismerem, lövészetre is járok. Tudom milyen az éles fegyver hangja és hatása. Amikor először lőttem én is beszartam, sőt amikor melletem az se volt kicsi.
2016. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

"Am feljelentheted a rendőröket nyugodtan. A katonai ügyészség nem foglalkozik vele úgyse. Főleg mivel tudni fogják mi az előzménye."


Szerintem meg igen is foglalkozniuk kéne vele, mert a rendőr se verhet meg kedvére egy másik embert. Mi az előzménye? Az, hogy Airsoft-tal lövöldözök fákra, vagy flakonokra, nem olyan, mint, ha boltokat, bankokat rabolnék fegyvernek látszó tárggyal, ami nem is igazi fegyver. Az egy dolog, hogy egy 90 éves ember esetleg beszarna, vagy gyerekek beszarnának, de, ha soha nem fogom a fegyvert emberekre és nem lövök meg senkit, akkor nem lesz belőle ügy. Azon kívül nem kellene figyelmeztető lövést leadniuk, mert megmutatnám nekik, hogy a fegyver éles lőszer kilövésére nem alkalmas, tehát nem sokkal veszélyesebb, mint egy vízipisztoly. Ezzel az erővel gyerekek is börtönbe kerülhetnének 3-4 évre, mert vízi pisztollyal lövöldöztek a strandon. Továbbá nem szarnék be a figyelmeztető lövéstől, mert tudom milyen a hangja az igazi fegyvernek, mivel már lőttem én is az unokatesómmal és az apjával egy pesti lőtéren, ahová civilek is járhatnak. Szóval lőttem Berettával, meg átalakított M16-os puskával. Szóval tudom milyen egy fegyver hangja. Egyik haverom aki Salgótarjánban él, pl. ő is elővette a saját Airsoft fegyverét, neki egy M4-es puskája van, azzal adtunk le pár sorozatot náluk az udvaron, Salgótarján külvárosi részén és érdekes, hogy senki nem hívott rendőrt és se a haverom, se én nem kerültünk 4 évre a börtönbe. Azért egy börtönbüntetéshez kicsit több kell egy kis Airsoft-os lövöldözésnél. :)

2016. okt. 21. 18:57
 14/66 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom fogalmad sincs mi a valóság. a rendőrök törvények és jogszabályok alapján járnak el. Nem megütnek hanem letartóztatnak, vagy ha fegyvert fogsz rájuk lelőnek és akkor a legnagyobb bajod a sírköved súlya lesz. Nem egy ilyen eset történt a világban már, itt magyarországon is.


Olvass utánaa az Airosft szabályainak, etikai kódexének. A te kezedbe semmilyen fegyver még egy dugós puska se való mivel életveszélyes vagy....

2016. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
93%
"Amúgy se kis p.ö.c.s. vagyok, hanem már lassan 26 éves leszek" Az eddigiekböl az derült ki, hogy korod ellenére kis p.ö.c.s. vagy.
2016. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként külsőre egy minőségi Airosft fegyver és egy valós fegyver között nincs külömbség. és itt nem a 9 ezer forintos kínai fegyverekről hanem a 50 < felettiekről. Egyébként egy jó airsoft fegyverrel is lehet maradandó kárt okozni.


Ismétlem nekem varták már össze a pofámat miatta. De ha kilövöd valaki személt szerinted a rendőrök ne mtartóztatnak le? Egy erdőbe bárki mászkálhat akár gyerek, akár felnőtt vagy idős, vagy egy vadász vagy mezőőr simán lelőhet egy ilyenért és még jogszerűen is jár el. A Sörétet meg nem fogod megúszni s helyszinen elvérzel...


Na ha felnőttél gondolkodj, kizárt hogy 26 éves fejjel 10-en évesen gondolkodj. Menj Cs-zni az való neked!

2016. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:
14-es, 15-ös, 16-os felnőttként gondolkozok 25 évesen és nem a CS, meg a COD, vagy más, hanem az Airsoft fegyverek valók a kezeimbe. :) Én oda figyelnék, hogy ne lőjek senkit szemen, se más testrészen, tehát a rendőr nem tartóztatna le, ha egyszer csak flakonokra, vizes lufikra, vagy fákra lövöldöztem, mint az általam belinkelt videóban látható srác. Amúgy meg lőttem már élessel, szóval mondom, hogy lőhetek Airsoft-tal is. A vadászok és mezőőrök pedig nem lőhetnek le, mert, ha meghalok ők kerülnek börtönbe gyilkosságért. Én ugyanis nem támadom meg őket, nem lövök senkire, de, ha engem ennek ellenére egy vadász agyonlő, akkor bevonják a vadász engedélyét és ő megy a börtönbe, mert végzett velem. Magyarországon azért is börtönbe zárnak valakit, ha önvédelemből szúrt le, vagy lőtt agyon egy másik embert. Önvédelemből is legfeljebb csak a zsaruk és a kommandósok ölhetnek embert Magyarországon. Ez itt nem az USA egyik tagállama, ahol azért is megölhetsz valakit, ha bemegy a portádra. Ha a vadász, vagy a mezőőr lelőne engem csak, mert fákra lőttem egy éles lőszer tüzelésére nem alkalmas fegyvernek látszó eszközzel, akkor őket tartóztatnák le és kapnának minimum 10 évet.
2016. okt. 21. 19:13
 18/66 anonim ***** válasza:
100%
És neked van szavazati jogod....
2016. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
91%

"Kicsi a , nekem az airsoft való" kategória :D


Fogadjunk anyádnál laksz, babettával jársz, macskád van és ne arisoftozhasss ahol akarsz? :D

2016. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

18-as Miért ne lehetne szavazati jogom az ország állampolgáraként?


19-es Nincs házi állatom, nem tudok motorozni, autóm sincs, nem érdekeltek soha az autók, se a motorok, kerékpározni is évek óta nem kerékpároztam. Az stimmel egyedül abból, amit írtál, hogy anyám házában élek. De járok dolgozni, csak nem költöztem még el. Sokan élnek a szülői házban 30 éves korukig, vagy még utána is. Van egy jogász ismerősöm Salgótarjánban, aki 30 évesen költözött saját házba. Szóval a költözéssel nem vagyok elkésve.

2016. okt. 21. 19:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!