Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogos volt-e az igazoltatás?

Jogos volt-e az igazoltatás?

Figyelt kérdés
Ma bementem egy cipő boltba ( lány vagyok) ahol észre vettem hogy 3 fiatal rendőr engem néz miközben vásárolok. Meg is várták mire kijövök és össze súgtak mosolyogtak nézték hova megyek tovább. Bementem egy dohányboltba ( természetesen elmúltam 18 éves) majd miután onnan kijöttem leültem egy padra és láttam akkor is súgdolóznak és mosolyognak , majd oda jöttek azzal a kérdéssel én voltam e a dohányboltba. Mondtam hogy igen én. Azt mondta akkor legyek szíves igazolni magam ,elmúltam e már 18 ( ezt így nevetve) és ha megtagadom bevisz. Oda adtam a személyim, felírták a nevem egy lapra, mosolyogtak és elmentek további szép napot kívánva. Jogos volt az igazoltatás vagy ezt mégis mire véljem?
2016. dec. 7. 01:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

A rendőr dönti el mikor igazoltat, innentől nincs olyan hogy jogtalan, mivel bármikor joga van hozzá.

Az már másik kérdés hogy a neved arra kellett hogy rákeressenek a FB-n és csorgassák a nyálukat.

2016. dec. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Semmi felvágás nem volt benne, és nem tudom mi számít jogos igazoltatásnak, mert én is úgy tudtam ismerkedés céljából nem igazoltathat , meg is tagadtam erre mondta azt hogy akkor ebben az esetben bevisz a kapitányságra
2016. dec. 7. 01:16
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
Ebben az esetben az volt a kamu szöveg hogy azért igazoltat mert bent voltál a dohány boltban, ennyi.
2016. dec. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ. Hihetetlen, hogy manapság hogy vissza tudnak élni a szakmával... nem is értettem hogy ezért miért is igazoltat
2016. dec. 7. 01:28
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van megkérdezni az igazoltatás okát. Erre a rendőr válaszolhat olyat, ogy általános ellenőrzés, de az esetből látszik, hogy téged szúrtak ki. A hamis válasz miatt már tehetsz panaszt ellenük. Nem valószínű, hogy lesz valami belőle, mert nehéz bármit igazolni, de legalább ügy lesz belőle.
2016. dec. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiú lettél volna akkor ez valószínűleg nem történik meg...,viszont nem tudsz panasszal élni,mert bármikor igazoltathat a rendőr.Nem sértettek törvényt,de mindenképpen etikátlan volt az eljárásuk.
2016. dec. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
32%
nem ért inzultus, nem zaklattak. Örülj neki, hogy bejöttél nekik. Kicsit kihasználták a "törvény adta hatalmukat", hogy közelebb kerüljenek hozzád, ez nem volt éppen korrekt lépés. Egyenruha nélkül valószínűleg nincs elég önbizalmuk. Neked nem volt takargatni valód, teljesen törvényesen vettél cigit, innentől kezdve mi a gond? És igen, elvileg bármikor igazoltathatnak, bár idegesítő, az biztos.
2016. dec. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

- Igazoltatni joga van a rendőrnek bárhol, bárkit, bármikor.


- Jogod van megkérdezni, hogy miért igazoltatott, de erre is mondhat bármit. Ha azt mondja, hogy gyanús voltál, nem tudsz bele kötni, mert joga van mérlegelni, hogy kit tekint gyanúsnak.


- Az adataidat föl kell írnia, ezzel dokumentálja, hogy igazoltatott téged. (Előfordul, hogy nem írják fel, de ez elvileg szabálytalan.)


Hárman voltak, vagyis a két szolgálatos járőr, meg egy rendőriskolás újonc, akit most tanítanak be. Valakin gyakorolniuk kell vele az igazoltatást, és most erre téged néztek ki. Ennyi történt valójában, ha az igazi okra vagy kíváncsi.


Ha ez megnyugtat, ebben a műszakban valószínűleg igazoltattak még vagy 20 másik embert is, kortól és nemtől függetlenül. Ha csak fiatal lányokat igazoltatnának, azt a főnökük rögtön kiszúrná az adatokból, és akkor nem teszik zsebre azt a leb-@-szást, hogy miért nem veszik komolyan a munkájukat.

2016. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 mannnocska ***** válasza:
39%

Szerintem csak meg kellett volna jegyezd, hogy az ismerkedésnek más módja is van, és kicsit gáznak tartod hogy magától nem meri elkérni a számod, mert egyébként cukinak tűnt (még akkor is ha nem).


Ez olyan kicsit égetős kicsit flörtölős duma, amitől elszégyelli magát.


Nyilván mostmár ezt mondhatom...

2016. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Akkor igazoltathatnak amikor akarnak.
2016. dec. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!