Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit megfenyeget a volt...

Ha valakit megfenyeget a volt párja és zsarolja akkor mennyi idő után lehet feljelenteni és mit érek el ezzel? Tudnak segíteni? Mit kell csinálnom hogy óvatosabb legyek?

Figyelt kérdés
a fenyegetés sms-ben történik mint pl: bárhova mész megtalállak, játszok veled és élvezni fogod...
2007. nov. 19. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam hasonló helyzetben és nem segítettek. Azt mondták, hogy ezzel nem tudnak mit csinálni. Bár ott nem sms- ezgetés volt, hanem tényleges követés, levelek a postaládában, stb. Mégsem csináltak semmit, pedig még kiskorú voltam.
2007. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

HA a rendőrség nem segít, oldd meg nem hivatalosan. Biztosan van néhány olyan ismerősöd, akinek már a megjelenése nyomatékosítja a kérésedet.

Ha nem hagyja abba, akkor jól szájon kell vág(at)ni, és majd abbahagyja. Az a lényeg, hogy azt értse meg, hogy neki jobb, ha abbahagyja. Ne félj.

2007. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
egyet értek az előttem szólóval!de azért nem árt ha feljelentést teszel a rendőrségen hogy zaklatnak.jó ha tudnak róla!
2007. dec. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
34%

vajon miért ilyen párt fogtál ki magadnak?

mi az amire tanit téged ez a helyzet? milyen érzéseket vált ki belőled a probléma?

ha hivő vagy nem ártana hinni abban, hogy ez a "zavarodott" ember megtalálja a helyes utat az életében, ha kell mondj el érte imát minden nap, hogy térjen a jó útra és kerülje el a házad táját...

a félelemmel csak magadra irányitod ....a céltáblát!

2007. dec. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

2008. január 1-től bűncselekménynek minősül a zaklatás, amely a Btk. 176/A. §-ában található meg. A törvényi tényállás így szól:

Btk. 176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) Aki mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját félelemkeltés céljából személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(3) Aki a zaklatást

a) volt házastársa vagy volt élettársa,

b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy

sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


1. kérdésed: mennyi idő után tehetsz feljelentést? A cselekmény elkövetése után azonnal is tehetsz feljelentést, de 3 éven belül érdemes tenni, mert 3 év elteltével a bűncselekmény elévül.


2. kérdés: mit érsz el vele? Ha bizonyítható az elkövetés, az elkövető büntetést kaphat (a fent olvasható mértékben), esetleg intézkedés lehet vele szemben (pl. megrovás, próbára bocsátás), függően a cselekmény súlyától, az elkövető személyétől, előéletétől, stb. Hogy utána mi történik, ezt nem lehet tudni, mert valakit felbosszant az ha feljelentik, tehát lehet, hogy rosszabb lesz a helyzet, mint előtte, más meg meghúzza magát, mert megijed, hogy börtönbe is lehet ilyenért kerülni. Szóval az adott személytől függ, hogy mi lesz a jövőben.

3. kérdés: tudnak segíteni? Ha az itteni válaszokra gondolsz, akkor remélem segített amit leírtam. Ha arra, hogy a hatóságok tudnak-e segíteni, akkor is remélem, hogy igen.

4. Kérdés: Mit kell csinálnod, hogy óvatosabb légy? Sok megoldás lehet: pl. telefonszám csere, lehetőleg ne legyél sehol egyedül, legyen nálad valami, amivel megvédheted magad, feljelentést teszel, stb., stb.


Én azért a hasonló módszerekkel való választ nem javasolom, mert Te is bajba kerülhetsz. 3 hónapja tetted fel a kérdést, megkérdezhetem, hogy történt-e azóta valami?

2008. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én még csak 13 éves vagyok, de szerintem azonnal jelentsd fel! Én azt tenném! Bár nem tudom hány éves vagy...de jelentsd csak fel nyugodtan, az nem állapt, hogy zaklat Téged, semmi köze már hozzád, mert elváltatok:(
2009. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azokat zaklatják,fenyegetik általában,akiken látszik,hogy félnek. Próbáld nem kimutatni a félelmed, egyszer üzend vissza: elmész te a francba.Lehet,hogy nem ezt a reakciót várja tőled és békén fog hagyni.Tudom,hogy nem ennyire egyszerű,de mindig hatásos,ha valaki úgy reagál,ahogyan fel sem tételeznék róla.
2009. ápr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!