Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrré válás? Részletek LENT!

Rendőrré válás? Részletek LENT!

Figyelt kérdés

Armika1212 nevű felhasználó kérdése:


Rendőrré válás? Részletek LENT!

Sziasztok!

Rendőrnek szeretnék tanulni továbbiakba, igaz még van pár évem ( mivel 13 éves vagyok ) Igazából ez a kérdésem, rendőrök felé szólna, hogy melyik verzió lenne könnyű, hogy rendőrré válhassak ( közlekedési, közrendészi rendőr ). Érdemesebb egy szakmát kitanulni mellé, hogyha nem sikerülne a felvételi vagy bármi fogtán? ( Mivel egy rendőrséghez felvételiző embertől hallotam, hogy 10-ből 1 embert vettek fel rendőrnek. ) Amúgy, hogyha rendészeti szakközép iskolába mennék, melyikbe lenne érdemes? Egyáltalán kell? Mivel hallotam olyasmiról is, hogy CIVIL-ként is felvehetnek rendőrnek, esetleg bárki bármit is tud erről? Létezik egyáltalán még ilyen? Közlekedési rendőrnek, kell közelharci tanfolyamot végeznie, pl: judo, karate, stb.? És megéri rendőrnek menni?? Érdekes? Jó? Fizetés is jó?? Bocsi kicsit össze vissza lettek írva a kérdések, de nagyon megköszönném, hogyha egy RENDŐR leírná nekem, hogy is érné meg rendőrré válnom, és miért. és persze a fentieket is megválaszolna :) Előre is köszönöm!!



#Rendőrréválás
2017. júl. 16. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:

"Armika1212 nevű felhasználó kérdése:


Rendőrré válás? Részletek LENT!

Sziasztok! "


A rendőre nem foglalkozás, hanem egy HIVATÁS !

Csak akkor válazd, ha tiszta a szíved és küzdeni akarsz a bűnözők ellen, az emberek mellett.

2017. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogyha bárkit is megsértettem pont ezzel a szóval
2017. júl. 16. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:
A rendőrség már rég nem a tiszta szívről szól....
2017. júl. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Szia!

Még nem vagyok rendőr, de ha minden igaz és az Isten is úgy akarja az leszek és régóta érdekel a téma. Mivel még én sem dolgozom rendőrként nem biztos, hogy minden információ pontos lesz, de azért megpróbálok segíteni. Picit zavaros a kérdés de igyekszem kibogozni. :)

-Lehetsz rendőr akkor is elvégzel egy rendészeti szakközépet, akkor tiszthelyettes leszel, vagy gimibe mész majd 2 évet tanulsz vagy a miskolci vagy a szegedi vagy a körmendi intézményben. ( Szakközép esetében ez csak 1 év. )Ezután mehetsz tovább (ha akarsz) az NKE RTK-ra.

-Azt hogy pont a közlekedési rendőr milyen közelharci képzést kap, azt nem tudom. Az tény, hogy egy rendőrnek alap legalább egy küzdősport, harcművészet elsajátítása.

-Azt, hogy érdekes- e nem lehet megválaszolni. Ha tényleg ezt szeretnéd, erre vágysz és képes vagy HIVATÁSKÉNT tekinteni a rendőrségre, rajta! Azt fontos leírnom, hogy NEM olyan, mint a filmekben, sorozatokban.

-Fizetésről nem tudok nyilatkozni.

Nem garantálom, hogy választ fogsz kapni rendőrtől, mert nem hiszem, hogy lennének ezen az oldalon rendőrök. Sok a tiédhez hasonló kérdés van itt gyk-n is, olvasgasd őket.

Remélem tudtam segíteni. Ha valami nem világos vagy szeretnél még kérdezni írj nyugodtan. Amiben tudok segítek. :)

( És ha mégis van itt valaki aki már rendőr, és valamit rosszul írtam javítson ki.:) )

2017. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Közelharcot a TEK,Merkúr,Kéményseprők,NNI, meg a hasonlók tanulnak, rendőri képzésen, bilincselést tanítanak,elvezetést, illetve földre való levitelt. Közelharcot nem igen, esetleg ha valakinek van kedve önszorgalomból tanulni.
2017. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Közszolgálati szakirányú középiskolában biztos vagyok abban, hogy kötelezően tanítanak közelharcot (nálunk a karate az), a főiskoláról nem tudok nyilatkozni.
2017. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A karate nem éppen közelharc:D közelharc a krav maga,systema, jiu jitsu
2017. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de ha jól értelmeztem, elég akkor a Rendészeti Szakközép iskola? ( amit ha jól tudok 4 éven át tart, nem 1 évig ) Amúgy közelharcban a judo is részben részt vesz, igaz önvédelmi, de azért benne van a lábtörés, kéz törés meg még elégé a földre vágó technikák, amit sohasem tudtam megcsinálni, mivel az ellenfél mindig elégé nehéz volt. ( 5 éven át jártam judora, 7 évesen kezdtem )
2017. júl. 18. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:
A rendészeti képzés 2 éves, a határvadász 6 hónap...
2017. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az 1 év az nem azt jelenti, hogy 8. után még 1 év és rendőr vagy. Valóban 4 év. Tényleg elég zavarosan írtam. :D Ez annyira nekem sem világos, reméltem, hogy valaki kijavít.

Ha jól tudom akkor ha pl egy sima gimibe mész és utána szeretnél rendőr lenni, tehát már megvan az érettségid, akkor mehetsz a miskolci, a szegedi vagy a körmendi intézménybe és 2 év múlva leszel tiszthelyettes.

Ha 8. után rendészeti szakközépbe mész ezekben a fent említett intézményekben 1 év is elég és már szolgálatba is állhatsz. Tehát így 4+1 év.

Reméleg így már érthetőbb de ha nem jelezd és megpróbálom másképp leírni. :) És bocsánat ha valamit nem helyesen írtam de én így tudom. :)

2017. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!