Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Panaszt tehettem volna az...

Panaszt tehettem volna az eljárás miatt?

Figyelt kérdés
Tehát: szabálysértés (amivel nem ártottam senkinek) miatt bevittek a megyeszékhelyre a kapitányságra. Hátrabilincselt kézzel, így a biztonsági övem sem csatolhattam be. Állandóan a megengedett sebesség fölött mentek, megkülönböztető jelzés nélkül (ráláttam a műszerfalra, de ezt ugye bizonyítani nem tudom). Az eljárás során semmiféle ellenállást nem tanúsítottam, sem fizikailag, sem verbálisan, még csak káromkodni sem káromkodtam, a szabálysértést a helyszínen elismertem. Erre tanúm is van. Utána éjjel fél 2-kor azt mondták, mehetek, amerre látok, hogy van-e nálam pénz hazamenni vagy legalább mobil az senkit sem érdekelt. Nem most történt, de azóta is bánt a dolog, mert kicsit túl sokba került.
2018. jan. 19. 07:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
42%

Mibe, hogy ez Békés-megyében volt. Ott ilyen taplók a rendőrök.

Kényszerítő eszközt csak akkor alkalmazhat, ha ellenkezel. Ha együttműködsz, nem bilincselhet meg és miután a hótt fontos papírmunka lezajlott (ami van vagy 2 óra) vissza KELL vigyen. Tegyél panaszt a kapitányságon, ki kell vizsgálják. Lehetőleg a tanúdat is nevezd meg, mert képesek letagadni a csillagot az égről. Bekaphatja az összes.

2018. jan. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudni pontosan milyen szabálysértést valósítottál meg, mik voltak a pontos körülmények amely miatt elő lettél állítva. Az, hogy fél 2kor engedtek, és mehetsz amerre látsz, nem értem mi a probléma. Mi az a duma, hogy "kötelessége visszavinni"? :D Hagyjuk már. Nem kötelessége a rendőrségnek pátyolgatni az előállítás után, valamint a szabálysértési eljárás lefolytatása után.
2018. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként minden intézkedés ellen panasztételi lehetőséged van. Megteheted az illetékes kapitányságon, megteheted az ORFK Teve utca 4-6. száma alatt is.
2018. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem Békés, BAZ. Majdnem ugyanaz.
2018. jan. 19. 09:56
 5/33 A kérdező kommentje:
A másik: ott ültünk egy sráccal kb. 2-3 órát hátrabilincselt kézzel a kapitányságon. nem együtt voltunk, csak őt is bezsuppolták, egy autóval vittek be minket. Miután aláírtuk a papírokat és kidobtak minket (ő tudott telefonálni, a lánya vitt haza) kiderült, hogy nem is vagyunk veszélyesek. Tehát: mi történt, hogy a papírok aláírása előtt bilincsben voltunk mint mittoménkik, utána meg nem? Mi történt abban a pár percben, hogy utána már nem voltunk veszélyesek?
2018. jan. 19. 10:04
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegyél fel költői kérdéseket. Élj panasszal, vagy beszélj egy ügyvéddel és jelentsd fel őket a személyi szabadságod korlátozása miatt. Aki meg nem ért hozzá, ne szövegeljen bele.
2018. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 árokpart ***** válasza:
Szabálysértés esetén ilyen durva intézkedést nem foganatosíthatott volna nem bilincselhetett volna meg az 1998-as törvény elő is írja.Egyébként a magyar szokásjog meg végképpen nem ismeri a szabálysértéses bilincselést, ugye ez nem az USA az állampolgároknál eleve semmilyen fegyver önvédelmi eszköz nincsen kint utcán meg pláne amitől tartani kellene, hogy meghiúsítja az eljárást vagy ellenszegül. Közölni kellett volna a pontos okát, hogy miért állít elő. Igen vissza kellett volna vinniük, legalábbis fel kell ajánlani. Ezt nem csak úgy írom van rendőr ismerősöm. Mindenképpen tegyél panaszt, mert számos jogszabályt megsértettek. Azt nem írtad, hogy ellenálltál az intézkedésnek, ha együttműködtél akkor amiket csináltak ez mind törvénytelen.
2018. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
#7: Köszönöm. Már nem akarok semmit sem csinálni, csak elméletileg érdekelt, hogy mi lett volna ha... Ugye ügyvédet kellett volna fogadnom (gondolom), az meg sok pénz szóval hagytam a francba az egészet. Köszönöm a választ és a többiekét is.
2018. jan. 19. 13:13
 9/33 SZücsöm ***** válasza:
87%

Kérdező 1 szót se higgyél el az 1 esnek se a 7 esnek, amikor azt megemlíti hogy a rendőröknek vissza kellett volna vinniük vagy felajánlani a lehetőségét jót röhögtem rajta magamban.(Ez az 1ik leghatalmasabb baromság amit eddig hallottam a rendőrséggel kapcsolatban.) Nem tudom hogy a 7 esnek milyen rendőr ismerőse lehet de vagy már évek óta leszerelt vagy életében nem volt utcán vagy fogalma sincs róla hogy miről beszél.


A bilincselésről meg nehéz bármit is írni úgy hogy nem tudom mit csináltál de igen ha joga volt téged előállítani őrs-re kaps-ra akkor joga van a bilincseléshez is. Nagyon 1szerűen meg tudja magyarázni azzal hogy vagy a. szökés megakadályozása vagy b. a gépjármű nem "rabok" szállítására kialakított.


Ha meg a kapson nem raknak be az előállítóhelységbe nem kötelesek levenni a bilincset, de ettől függetlenül ha normálisan viselkedtél akk nem tudom miért nem vették le rólad.

2018. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Igen, főleg ez a bilincselés-dolog bosszantott. Nem valami erőszakos viselkedés miatt vittek be, szó sem volt ilyesmiről (egyébként egy mikrobusszal, tényleg nem "rabomobillal"). A hazajövetelről meg: Ok, hogy nem kötelesek hazahozni (bevinni se lettek volna azok sztem), de legalább megkérdezhették volna, hogy haza tudok-e jönni valahogy. 150 m-re lakom kb az eset helyszínétől, semmibe se tartott volna egy kis kitérő pénzért vagy telefonért.
2018. jan. 20. 06:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!