Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Panaszt tehettem volna az...

Panaszt tehettem volna az eljárás miatt?

Figyelt kérdés
Tehát: szabálysértés (amivel nem ártottam senkinek) miatt bevittek a megyeszékhelyre a kapitányságra. Hátrabilincselt kézzel, így a biztonsági övem sem csatolhattam be. Állandóan a megengedett sebesség fölött mentek, megkülönböztető jelzés nélkül (ráláttam a műszerfalra, de ezt ugye bizonyítani nem tudom). Az eljárás során semmiféle ellenállást nem tanúsítottam, sem fizikailag, sem verbálisan, még csak káromkodni sem káromkodtam, a szabálysértést a helyszínen elismertem. Erre tanúm is van. Utána éjjel fél 2-kor azt mondták, mehetek, amerre látok, hogy van-e nálam pénz hazamenni vagy legalább mobil az senkit sem érdekelt. Nem most történt, de azóta is bánt a dolog, mert kicsit túl sokba került.
2018. jan. 19. 07:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Értsed már meg, hogy ez nem úgy megy, hogy oké elő lesz állítva, haza tud majd jönni utána esetleg? Áhh ittlakik 150 méterre, akkor beugrunk telefonért meg szólünk anyunak is, hogy majd valamikor jövök, elmegyek a rendőrbácsikkal?!
2018. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 árokpart ***** válasza:
Utolsó pedig ha az előállítottnak nincsen lehetősége, akkor a rendőrségnek egy bizonyos idő múlva hivatalból is értesítenie kell az előállított hozzátartozóját, mert ciki lenne ha netán eltelik lassan egy nap és a hozzátartozó bejelentené a rendőrségnél hivatalosan is az eltűnését. Nem az 50-es években vagyunk hogy csak úgy bárkit el lehet tüntetni. Az előállított szállításával kapcsolatban ezek szerint változtak a szabályok, de a bilincselés sima szabálysértési előállításnál biztos, hogy törvénytelen. Eleve nem erőszakos elkövetésről van szó, mert akkor már nem szabálysértés lenne.
2018. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Igen, ha őrizetbe veszik akkor értesíteni kell, de amíg egy sima 8+4óráig tartó előállításról beszélünk addig nem.
2018. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 árokpart ***** válasza:
Nem tudom hányas hozzászóló kérdezte, hogy honnan írok Dunántúlról a Balaton partról.
2018. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 árokpart ***** válasza:
Kérdező egyébként ha nem akarod nem árulod el de miért állítottak elő? Ilyen esetben minden egyes szituációt ismerni kell, csak úgy tud bárki érdemben válaszolni.
2018. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
50%

A 9-es annyi sületlenséget összehordott, hogy jókat lehet rajta szórakozni.

Nekem is volt hasonló, hiába vittem 3 tanút, a bíróság tudvalevően egy követ fúj a rendőrséggel. Az alkotmánybíróság már más tészta. Egy egyszerű szabálysértéssel elmentem addig, nem hagytam az igazamat. Beletelt 1,5 évbe, meg pénzbe is, de nyertem és szépen fizették vissza, meg még kártérítést is. Nem mellékesen az a rendőr jószág már nem dolgozik ott, gyorsan máshol találtak neki helyet. :)

2018. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
#15: Tökrészegen bicikliztem, ennyi volt.
2018. jan. 20. 17:46
 18/33 anonim ***** válasza:
Simán meg lehet magyarázni, részeg voltál, lehetett ezáltalá számítani rá, hogy meggondolatlanul fogsz viselkedni.
2018. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
#18: A többit ez nem magyarázza.
2018. jan. 21. 14:21
 20/33 anonim ***** válasza:
A többi meg alapból sem ütközik semmilyen szabályban. Ha nem az előállítóba visznek, hanem csak "folyosóra", vagy akár hova, a bilincs rajtadmaradhat. Az, hogy elismerted, ilyen viszonylatban nem jelent semmit, egy részeg emberben nem bízik senki. Az, hogy hogy lettél elengedben, még mindig mondom, hogy nincs értesítési kötelezettségük előállításkor. Nem őrizetbe lettél véve.
2018. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!