Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Panaszt tehettem volna az...

Panaszt tehettem volna az eljárás miatt?

Figyelt kérdés
Tehát: szabálysértés (amivel nem ártottam senkinek) miatt bevittek a megyeszékhelyre a kapitányságra. Hátrabilincselt kézzel, így a biztonsági övem sem csatolhattam be. Állandóan a megengedett sebesség fölött mentek, megkülönböztető jelzés nélkül (ráláttam a műszerfalra, de ezt ugye bizonyítani nem tudom). Az eljárás során semmiféle ellenállást nem tanúsítottam, sem fizikailag, sem verbálisan, még csak káromkodni sem káromkodtam, a szabálysértést a helyszínen elismertem. Erre tanúm is van. Utána éjjel fél 2-kor azt mondták, mehetek, amerre látok, hogy van-e nálam pénz hazamenni vagy legalább mobil az senkit sem érdekelt. Nem most történt, de azóta is bánt a dolog, mert kicsit túl sokba került.
2018. jan. 19. 07:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Itt tényleg ennyi hülye van? Nem használhat kényszerítő eszközt azért, mert neki úgy kényelmesebb.
2018. jan. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Nem utolsó, te vagy a hülye. Ha nem vagy tisztában az ide vonatkozó jogszabályokat illetően miért kommentelsz?
2018. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Az utolsó okosnak: "A rendőr feladatai ellátása céljából a törvényben meghatározott feltételek mellett mást felszólíthat arra, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön. Ha az érintett a felszólításnak nem tesz eleget vagy egyéb módon ellenszegül, a rendőr, illetve a határőr az intézkedés eredményességét kényszerítő eszközök alkalmazásával is köteles biztosítani. A felszólítás megelőzi a kényszerítést. Ha az előzetes figyelmeztetést a körülmények nem teszik lehetővé, a kényszerítő eszközök e nélkül is alkalmazhatók. Nincs helye a kényszerítő eszköz további alkalmazásának, ha az ellenszegülés megtört és a rendőri intézkedés eredményessége e nélkül is biztosítható.

A törvényi meghatározottság elve érvényesül a rendőri kényszerítő eszközök tekintetében is. E szerint a rendőr kizárólag a törvényben meghatározott feltételek fennállása esetén és a törvényben szereplő kényszerítő eszközöket alkalmazhatja."

2018. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 SZücsöm ***** válasza:

16 köszönöm hogy okoskodsz, azt hiszem kettőnk közül én vagyok az aki az RTV-t Btk-t és Szabs törvényt évek óta tanulja ezáltal ha nem is tökéletesek az ismereteim nálad szinte biztosan többet tudok.(a kommented olvasása után már biztos vagyok benne)Amúgy pontosan milyen sületlenségekre gondolsz ha valamiben netán tévednék bátran ki lehet javítani legalább tanulok valami újat.


"bíróság tudvalevően egy követ fúj a rendőrséggel" : Lol érdekes fele ennyi retek nem lenne az utcán ha ez az állítás igaz lenne. Max ha politikai nyomás van az ügyben akkor korrekt az állításod.


Nem tudom hogy milyen ügyed volt és miért neked adott igazat az alkotmánybíróság (remélem azért mert neked volt igazad) de azért megírnám hogy ezek az annyira részlehajló bíróságok már több tucatszor büntettek rendőröket úgy hogy a cselekedetük az RTV és/vagy a BTK által tökéletesen alá volt támasztva.Nem is értem az itthoni igazságszolgáltatás hogy bírálhat felül törvényeket/jogszabályokat.


12- de a sima 8+4 esnél is ki kell értesíteni ha kéri az ember ha tud adni telefonszámot és ha azt a telo számot el lehet érni.

2018. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ha ennyire vágod a dolgokat: miért kellett minket bevinni? A helyszínen megfújtam a szondát, elismertem a szabálysértést. Akkor meg? Mint írtam: sem a "kolléga", sem én nem csináltunk semmi egyebet. Az egész falu rajtunk röhögött, hogy a két legbékésebb embert vitték be megbilincselve. 92E volt a vége (jó része visszajött, mert mindenki fizetett 1-2 kört, amíg elmeséltem a sztorit). Lehet, hogy csak ürügy voltunk a szolgálat befejezésére? Még ittas autóvezetőkről sem nagyon hallottam, hogy ilyet csináltak volna velük.
2018. jan. 24. 09:08
 26/33 anonim ***** válasza:
Az utolsó akkora ész, hogy tanulja a törvényt (Ha egyáltalán úgy van), csak értelmezni nem tudja. Oda van másolva a törvény szövege, nem képes értelmezni.
2018. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 SZücsöm ***** válasza:

Na-na én az előállítás helyességéről semmit nem írtam (főleg hogy azt csak utólag írtad hsz-ba hogy miért állítottak elő és a kérdésben nem szerepelt magyarázat) én csak arról írtam hogy hogyha valakit elő kell állítani és az előállítandó személy atom részeg akkor már van 1 ok amivel tökéletesen meglehet magyarázni miért került rá bilincs(2 ha vesszük azt hogy a gépjármű papíron nem erre lett kialakítva) azt hogy miért állítottak elő nem tom én nem voltam ott.


Utolsó köszönöm az ismételt tökéletesen felesleges hozzászólást ami pocskondiázást kellő mértékben tartalmazott de az érdemi információ ismételten kimaradt a repertoárból. Ahogy ezt fentebb már leírtam HA!! az előállítás jogszerű volt akkor a bilincshasználat egy atom részeg embernél egy nem a szállítására alkalmas járműben tökéletesen igazolható akár az RTV 48-at is könnyedén rá lehet húzni.Az előállítás jogszerű és szakszerűségéről egy mukkot sem szóltam mert arról érdembe csak úgy lehet véleményt nyilvánítani ha az ember látta a konkrét esetet. Szóval ha szöveg értelmezési problémák vannak valahol azt nem nálam kell keresni. PEACE

2018. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Olyan fantasztikus mellé tudsz beszélni, hogy akár politikus is lehetnél. Mi lenne, ha elolvasnád a törvény szövegét, és csak utána jönnél a fellengzős szöveggel, hogy jogszerű, sőt, még azt is elvárhatja, hogy előrehajoljak és megfogjam a bokámat. Oda van írva a törvény szövege, nehéz megérteni, hogy nem csinálhat ilyet kénye-kedvére?
2018. jan. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
#27: Még egyszer: SEMMIT nem csináltunk az ittas kerékpározáson kívül! Amit a helyszínen elismertünk. Ehhez képest bevittek minket a kórházba vérvételre, a többit már leírtam.
2018. jan. 25. 17:44
 30/33 anonim ***** válasza:
Nem érti, biztos rendőr. Akkor viszont nem is várható el.
2018. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!