Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mire számíthatok a gyanúsított...

Mire számíthatok a gyanúsított kihallgatáson?

Figyelt kérdés

Nemrég levettem kollegám kartyajarol pénzt és ő feljelentést tett mivel eltűnt a pénze, de nem tudta hogy én voltam csak mikor már elindították az eljárást utána tudta meg.

Voltunk mindketten a rendőrségen, ott kihallgattak, elmondtam én is meg ő is mindent, hogy hogy is volt.

Most megint behívtak meghallgatásra.

Mi már egymás közt le rendeztük, nincs gond.

Vissza is adtam a pénzt, kártérítést is kapott.

Ezt mondhatom a rendőrségen?

Mi lesz a következmény, mire számíthatok?

Nem voltam még sosem büntetve.

Lehetőleg olyan válaszát várom aki volt már ilyenben, vagy tudja mi a teendő.

Köszi.


2019. máj. 20. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Ez a btk 375 paragrafusba ütköző információs rendszer felhasználásávsl elkövetett csalás bűntett,ami 3 év is lehet, de esetedben biztos nem lesz az,mert nem voltál még büntetve.

Beismerted,gondolom a rendezés alatt azt érted,hogy kártalanítottad.


Hát a felelősségrevonás nem marad el. Ha beismerted,kártalanítottad akkor nem lesz súlyos büntetés. Gondolok itt pénzbüntetésre vagy maximum felfüggesztettre.


Ha a bíróságon előkészítő űlésen is beismered bűnösséged, ak!r már ott ítéletet is hozhatnak és nem kell többet bíróságra menni.

2019. máj. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Levike hagyd meg a jogászkodást annak aki ért is hozzá.

Ennyi adatból ez nem derül ki, maradjunk a sima lopásnál, de mivel te tevékeny megbánást tanúsítottál ezért nem vagy büntethető.

2019. máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindig beleszolsz a válaszomba. Dehát igazat írok,biztos nem hülyeséget.
2019. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Mert nem így van. Nincs hozzá elég adat. Hogyha például előtte odaadta a kártyáját neki hogy vegyen rajta 3 zsemlét, de ő vett belőle még magának egy doboz cigit is az már sikkasztás. Attól hogy bankkártyáról van szó, még nem biztos hogy ez a tényállás az.
2019. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sikkasztás :DDD Oke. Te se szólalj meg.


Kérdezőnek: nem lesz semmi. az ügyészség nem fog vádat emeleni.

2019. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na melyikünk volt több büntetőperen? Kérsz Ab. Határozatot hozzá?
2019. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez így van. Ha pl. rábízta a főnöke a pénzt, és ha ő sajátmaga rendelkezik vele,magára elkölti az igenis sikkasztás.
2019. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"sajátjaként"
2019. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Te akkor nem olvastad el a kérdést. Nem a főnökétől vette el a pénzt és ha így lenne az se sikkasztás. :D. Nézz utána kérlek mi a sikkasztás:DD


Ez csak szimplán lopás.

2019. máj. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most az hogy főnök nem főnök tökmindegy. Pontos részletek kellenek ide hogy állást lehessen foglalni.
2019. máj. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!