Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményed a melegek...

Mi a véleményed a melegek gyerekvállalásáról, illetve magáról a béranyaságról? Ellenzed-e őket vagy támogatod?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, arra, kik ellenzik/támogatják és milyen okból.

2019. júl. 30. 19:30
1 2 3 4
 21/38 mindentudó99 ***** válasza:
15%
#19 Miért talán nincs igazam? Ne mondja már senki hogy az nem jelentene traumát egy gyereknek hogy neki nem apja anyja van mint az összes osztálytársának hanem két apja vagy két anyja.
2019. júl. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
83%

A kereszténység előtt jóval nagyobb természetességnek örvendett a homoszexualitás, mint most. Lehet, hogy a melegeknek biológiailag nem lehet közös gyerekük, de itt most örökbefogadásról van szó, szóval felesleges ezt felhozni.


Én támogatom a dolgot. Nem jelent nagyobb traumát annál, mint egyszülős gyereknek lenni, vagy annál, hogy a szülők már nem is szeretik egymást stb. stb.


"Akit örökbe lehet fogadni arra rengeteg örökbefogadásra váró házaspár jut szerencsére. Így nincs olyan, hogy egy gyerek azért marad a nevelőotthonban, mert nincs aki örökbe fogadja, a melegeknek meg nem lehet."


Hát figyelj, akkor végülis a dolog engedélyezése nem sok vizet zavarna, de valamelyest szkeptikus vagyok azt illetően, hogy folyamatosan kifogynak az örökbefogadható gyerekek a tolongó házaspárok miatt.

2019. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Támogatom, hogy 3H-s gyerekeket fogadhassanak örökbe!
2019. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
32%

Milyen traumát?

Az,hogy két jól szituált ember tervezetten örökbefogadja,megadja neki azt,amit sok családban nem.


Szerintem látogass el pár panelproli családba,ahol a sok becsúszott gyereknek,saját szobája sincs,alig várják,hogy 18 évesek legyenek és kiírhassák ide,hogy hogyan költözzenek el,mert a szülei alkoholisták.


Vagy majd mikor a sok csokos hitelt nem tudják fizetni és mehetnek utcára majd a sok gyerekkel,na az lesz trauma,nem az,hogy a szüleid egyneműek.

2019. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
15%

A kereszténység előtt jóval nagyobb természetességnek örvendett a homoszexualitás, mint most. Lehet, hogy a melegeknek biológiailag nem lehet közös gyerekük, de itt most örökbefogadásról van szó, szóval felesleges ezt felhozni.


Örökbefogadják a béranyát?

2019. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag és érzelmileg egy jó környezetedben fel tudják nevelni a gyereket, akkor csak nyugodtan.

A gyereknek kéne az elsőnek lennie.

2019. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne. Ismerek néhány meleg hím neműt, jól ki lehet velük jönni, kedves, segítőkész stb. de én úgy vettem észre hogy legkevésbé se érdekli őket a gyerek téma. Tehát valahogy közömbös számukra az ha valakinek gyereke van.
2019. júl. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 tgt ***** válasza:
81%
A meleg szülők által nevelt gyerekek nem lesznek nagyobb arányban melegek, mint más gyerekek. Érzelmileg pedig ugyanolyan stabilak, vagy még stabilabbak, mint a heteró szülők gyerekei. Számukra a legnagyobb probléma a környezet elutasítása. Szánalmas dolog, hogy a homofóbok a gyerek érdekeiről beszélnek, miközben a saját gyűlöletükkel nem tudnak mit kezdeni.
2019. júl. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
62%

Aki azt gondolja, hogy nincs jó helyen két egyneműnél egy gyerek, az mégis mi a francra alapozza ezt? És aki azt gondolja jó helyen van náluk, az meg mégis mire? Mert az okfejtéseitek, érveléseitek kb. sz--rt nem érnek! Rendben van, hogy lehet rossz helyen egy hagyományos családban is egy gyerek és ahhoz képest vannak helyzetek, ami annál jobb lehet, de eldönteni, hogy annál mi az abszolút jobb... hát az merész! Jobb egy nevelőotthonban? Mondjuk otthon alkesz szülők, rendszeresen verik, ahhoz képest jobb, de nevelőotthonban is gyűjt majd megannyi sérülést a gyerek? Igen, esélyes... Jobb egy kiegyensúlyozott, rendes, tisztességes homoszexuális párnál? Abban jobb, hogy nem isznak, nem verik a gyereket, rendezett a környezete, de gyűjthet megannyi sérülést emiatt? Meg van rá az esély... Szóval eldönteni, hogy melyik sérülés kockázatosabb a személyiség kialakulásában... nem vagyok pszichológus, de itt úgy látom sokan azok! Fogalmunk nincs arról, hogy ez rendben van-e vagy sem. Hihetetlen nagy a bátorságotok, hogy számotokra teljesen ismeretlen élethelyzetet ilyen pontosan kitudtok számolni... Mert fogalmunk nincs erről, csak feltételezéseink vannak. A világ mélyen hallgat erről az egészről, holott már lenne ebben tapasztalat, már mesélhetne erről gyerek, tini sőt felnőtt is, hogy miként éli azt meg, sőt akár milyen felnőni meleg pár nevelése alatt! S felvetődik ekkor két dolog, vajon a hallgatást melyik (mondjuk úgy) "eszme" kényszeríti ki... a "haladók" vagy a "konzervatívok", de akár kérdés lehet az is, hogy közük van-e egyáltalán ehhez. Szoktatva vagyunk a gondolathoz, szó se róla, de azt is felelőtlenségnek tartom annak tudatában, hogy nincs erről információnk avagy csak nincs elénk tárva ez. És miért nincs? Ez a kérdés én úgy gondolom nem csak a heteroszexuálisokat érdekli, hisz minden ember úgy van vele, hogy egy gyereknek a legjobbat akarja, így egy homoszexuális sincs vele másképp. Mit gondoltok, az Ő fejükben nem vetődik fel a kérdés, hogy vajon rendben lesz-e a gyerek egy ilyen családban, hogy számít-e ez vagy sem, hogy kárt tesz-e ezzel benne vagy sem. Ez a felelősségtudat, és az nem csak a heteroszexuálisok kiváltságos tulajdonsága!


Béranyaságban sem tudnék dönteni, hogy engedném-e vagy sem, mert mint más már leírta annak hibáit, veszélyeit, amire nem mellesleg már hozott konkrét példát az élet, így én ilyen felelősséget és kockázatot nem mernék vállalni!

2019. júl. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
52%
Engem a legkevésbé sem érdekel
2019. júl. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!