Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményed a melegek...

Mi a véleményed a melegek gyerekvállalásáról, illetve magáról a béranyaságról? Ellenzed-e őket vagy támogatod?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, arra, kik ellenzik/támogatják és milyen okból.

2019. júl. 30. 19:30
1 2 3 4
 31/38 tgt ***** válasza:
90%

29-es: „Mert fogalmunk nincs erről, csak feltételezéseink vannak.”

Nem egészen. Voltak kutatások erről, és arra az eredményre jutottak, hogy a gyermekek mentális és érzelmi fejlődése nem a szülők szexualitásától, sokkal inkább a családon belüli gondoskodó, szeretetteljes légkörtől függ. A meleg szülők által nevelt gyerekek pedig kifejezetten jól „teljesítettek” szociális és érzelmi téren.

2019. júl. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
23%

Ellenzem. Egyrészt, a gyereket egész gyerekkorában szekálni fogják, és nem a felnőttársadalom, hanem az óvodában, iskolában a saját társai, akik még nem értik mi a tolerancia.

Másrészt, a gyerek ha tudatára ébred, első dolga lesz megkeresni a béranyját, bérapját, a biológiai szüleit, mint minden örökbefogadott gyerek. Ebből hetero pároknál is probléma van szinte mindig.

Harmadrészt, a gyereknek egészségtelen, ha nincs anyja vagy apja. Két apa nem pótol egy anyát, és két anya sem pótol egy apát. Engem édesanyám nevelt fel, apám elhagyott, és így felnőttként is komoly pszichés gondjaim vannak abból, hogy apakép nem állt előttem.

Nem azért vallom ezt, mert homofób vagyok. Én alapvetően minden hetero párt bevizsgálnék, h alkalmas e gyerekvállalásra, hogy ne forduljon elő h gyerekek erőszakos, alkoholista, mélyszegény, megbízhatatlan szülőkkel nőnek fel. Durva, de ezeknek nem is engedném a szaporodást.

2019. júl. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
82%

"Másrészt, a gyerek ha tudatára ébred, első dolga lesz megkeresni a béranyját, bérapját, a biológiai szüleit, mint minden örökbefogadott gyerek. Ebből hetero pároknál is probléma van szinte mindig."


Akkor ez miért érv a melegek "ellen", ha univerzális gondról van szó?


"Harmadrészt, a gyereknek egészségtelen, ha nincs anyja vagy apja."


Emberek millióinak nincs apja, vagy anyja, sőt, a békeidőszak előtt ugye leölték az apákat/anyákat, ennek ellenére is (a kornak) normális emberek nőttek fel. A hagyományos családmodell túl van idealizálva, pedig az egyetlen dolog ami számít, hogy aki/akik nevelik a gyereket, azt hogyan csinálják. Mondom ezt egy széttört családból, alkesz faterral, rokkant édesanyával és 3 testvérrel a "hátam mögött". Mindegyikünk tisztességes életet tudhat a magának, helyes (átlagos?) értékrenddel és stabil érzelmi világgal, hála édesanyánknak, aki a helyzet magaslatán állt és okított az élet tragédiájával, nem pedig aláfeküdt.


Bár ebből is látszik, hogy az embernek úgy változik a véleménye a téma kapcsán, ahogy azt ő maga is megélte annak idején.

2019. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
82%

"Ellenzem. Egyrészt, a gyereket egész gyerekkorában szekálni fogják, és nem a felnőttársadalom, hanem az óvodában, iskolában a saját társai, akik még nem értik mi a tolerancia."

Az egyik osztálytársam meleg, gimnazisták vagyunk. Senki nem piszkálja, röhög rajta vagy hasonló. A "legdurvább" eset ami a melegségéből fakadt, hogy az osztályból pár srác megkérte, hogy döntse el, melyiküknek van a legjobb segge. A meleg osztálytársam pedig jót röhögött a dolgon, majd a mi, lányok, segítségével pontoztunk is.


"Másrészt, a gyerek ha tudatára ébred, első dolga lesz megkeresni a béranyját, bérapját, a biológiai szüleit, mint minden örökbefogadott gyerek. Ebből hetero pároknál is probléma van szinte mindig."

Akkor ez nem érv a melegek ellen, hiszen ez bárhol megtörténhet.


"Harmadrészt, a gyereknek egészségtelen, ha nincs anyja vagy apja. Két apa nem pótol egy anyát, és két anya sem pótol egy apát. Engem édesanyám nevelt fel, apám elhagyott, és így felnőttként is komoly pszichés gondjaim vannak abból, hogy apakép nem állt előttem."

Általános iskolában az egyik lány apja felkötötte magát, amikor a lány 7 éves volt. Szerinted ez, egészséges? Bármikor beüthet valami, amitől kialakulhat egy trauma. Bármikor és bárhol. Amúgy kétlem, hogy egy rendes meleg pár ne tudna megfelelő otthont biztosítani egy gyereknek, ahol minden tekintetben jól fel tudják nevelni.

2019. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
75%
Én támogatnám, hogy a melegek is örökbefogadhassanak. Inkább nevelkedjen a gyerek olyan családban, ahol két azonos nemű szülője van, minthogy állami otthonokban élje le a gyermekkorát.
2019. júl. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően támogatom, de jelenleg Magyarországon nem elég jó a helyzet ehez. A vezető politikusok hangoztatják a homofób bullshitet, az emberek még átveszik ezt. Szóval ha valakinek azonos neműek a szülei, akkor ezért járná meg. De igazából ezen a magunknak generált problémán kívül nincs ellenérvem, sőt pozitívan állok a témához.

Egy gyerek nem lesz meleg attól, mert a szülei azok. És bármilyen hihetetlen egy melegnek hetero szülei vannak, de ők mégsem heterók. Valószínűleg fordítva is így működik.

Én olyan apa mellett töltöttem éveket, aki alkesz volt. Ha anyám kidobja őt, és haza állít egy nővel, nem hiszem, hogy az lett volna a problémám, hogy már két anyám van. Sőt, ha két normális szülőm lenne hirtelen, pont nem az érdekelne, hogy milyen neműek. De most van egy anyám, aki mindenkire gyűlölködik, meg egy ex-alkesz apám, akivel bár együtt élek,nem beszéltünk. Amikor részeg volt a drága, akkor egy csomószor hozzámvágta, hogy jó lenne ha meghalnék, na persze kicsit durvábban. Poén az egészben, hogy amúgy tervezett gyerek vagyok, és apám anno lányt akart.

Na mármost. Szerintem örökbefogadás esetén kisebb az esélye annak, hogy a szülő ittas lesz. Gondoljunk bele. Van egy pár, de nem lehet természetes módon gyerekük, most mindegy, hogy azért mert van valami egészségügyi gondjuk, vagy melegek. Van valami, amit szeretnének, és ez a gyereknevelés. Ez nekik csak nehezebb körülmények között jöhet létre, szóval értelemszerűen, ha lehetőségük lesz rá, akkor jobban meg fogják becsülni a tényt, hogy nekik van gyerekük. Nagyon durván sarkított példával, úgymond hasonlattal jövök most. Tegyük fel, hogy van két gyerek. Az egyik mindig megkapja azt, amit akar, mondjuk egy mobilt. (csak példa, nem akarom tárgyiasítani az örökbefogadott gyerekeket ezzel) A másik gyerek mondjuk akkor kapja meg, ha valamennyit összegyűjtött zsebpénzből, vagy diákmunkán. Nyilván van esély arra, hogy mind kettő meg fogja becsülni ez esetben mondjuk a mobilt, de az akinek nem jött rögtön magától értetődően, az valószínűleg jobban fog vigyázni, hogy ne törje össze.


És igazából jönnek itt azzal, hogy a melegek és a heterók is lehetnek részegesek, gyereknevelésre alkalmatlanok. Ezzel egyet kell értenem, mert tényleg, ahány ember annyi különbség van. De őszintén. Aki gyereket akar, ráadásul örökbefogadni, az nem hiszem, hogy alkoholista, vagy épp drogos. Ilyen életvitellel mégis ki akarna gyereket? Az örökbefogadás meg nem olyan, hogy "hú, nem akartam, de becsúszott és nem vetetem el!". Na meg az örökbefogadásnál ellenőrzik a körülményeket is.


Szóval az én álláspontom szerint nincs gond a meleg szülőkkel, inkább az itteni társadalmi kis mentális sötétség miatt ellenzem, de ha ez eltűnne, akkor nyugodtan. Másrészt a gyerekek amúgy is szekálják egymást, szóval még ez sem teljes indok. Egymást nem csak a meleg szülők miatt lehet kigúnyolni.


A béranyaságról nem igazán van se pozitív, se negatív véleményem. Csak furcsállom, hogy valaki csak úgy kihord egy gyereket másnak, de igazából ezzel kapcsolatban semleges vagyok.


(16l)

2019. aug. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
24%

tgt! Én ezt megmondtam volna mindenféle felmérés nélkül is, hogy: "kifejezetten jól teljesítettek szociális és érzelmi téren." Ezt bevallom, az összes előítéletemre alapozva kikövetkeztettem volna, mondjuk kimondani nem mertem volna (mert milyen dolog...), de az eredmény nem lepett volna meg.

Nem ez a lényeg, mert nem értetted amit írtam avagy félreértettél. Itt szó nincs felmérésekről, amiről én beszélek, arra tesztek nem adnak választ, arra egy valaki adhat választ és az a gyerek és nem egy tesztlap által, hanem szabadon, őszintén és nyíltan beszélve arról, azaz nem egy irányított beszélgetés során!

2019. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyermeknek egyetlen egy dolog a fontos: hogy szeressék és törődjenek vele. Nyilván a legideálisabb vagyis a legtermészetesebb helyzet az ha ezt a szeretetet az igazi anyja és apja adja meg neki. De ismerek én jópár olyan gyermeket sajnos, akinek kívánnék én bárki mást mint a saját szüleit. Ismerek családokat ahol napi szintű a fenyegetés, a sírás, a szorongás. Férj és feleség. Ismerek olyan melegeket akiknek minden vágyuk hogy lehessen gyermekük akit felnevelhetnek és tudom hogy a legnagyobb szeretettel tennék. Hol abban a hiba? Kik vagyunk mi, hogy ítéljük őket?
2019. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!