Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha terhes valaki de még nem...

Ha terhes valaki de még nem szól a munkahelyen és kirúgnák őt nem is tudva arról hogy terhes akkor semmis a felmondás?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha egy nő terhes de egyelőre nem kíván szólni a munkahelyen erről. És behívja a főnök az irodába átadja neki a felmondást. A főnöknek fogalma sincs a terhességről. Erre a nő közli hogy bocsika X hetes terhes vagyok.

Ekkor a főnök össze is tépheti a felmondást mert terhes nőt kirúgni nem lehet, még akkor sem ha nem szólt róla (ld terhességi védelem)?


Vagy hogy nézne ki a gyakorlatban ez? Mert arra semmi se kötelezi a terhes nőt hogy azonnal ahogy a terhesség a tudomására jut szaladjon a munkahelyre. Akkor szól amikor jónak látja. Az én feleségem pl 4. hónapban volt mikor szólt benn, semmi se látszott rajta kívülről.


2019. aug. 15. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fegyelmivel kirúghatják akkor is, ha tudják, hogy terhes. Kis olvasnivaló:

[link]

2019. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a terhes nő tud a terhességről, és erről nem tájékoztatja a munkáltatóját, akkor nem él a védelem.
2019. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

„a a terhes nő tud a terhességről, és erről nem tájékoztatja a munkáltatóját, akkor nem él a védelem.“


Hatalmas tévedés, ne terjessz baromságot. A terhességi védelem fogódzkodj meg még akkor is él, ha MAGA A TERHES NŐ se tudott róla hogy terhes. Tessék:


[link]



„Él-e felmondási védelem 2019-ben, ha még te sem tudod, hogy várandós vagy?

A bírói joggyakorlat továbbra is következetes ebben a kérdésben: ha a felmondás pillanatában nem tudtál még róla, hogy babát vársz, s emiatt nem tudtad tájékoztatni a munkáltatódat, de utólag megtudod, akkor is védett vagy. „



Nem kell elhinni. Utána kell nézni.


A munkaerő NEM TARTOZIK bejelentési kötelezettséggel csak ha ő jónak látja. Nem kötelezhető arra hogy szóljon ha terhes és azonnal szóljon. Majd szól ha ő jónak látja.

Az én feleségem 4 hónapja tudta mikor szólt benn.


Továbbiak....


[link]



HOPPÁCSKA!!


„Amikor eljön a tájékoztatás ideje


Az új Munka Törvénykönyve a kezdetekben még előírta az előzetes tájékoztatási kötelezettséget a várandós munkavállalóknak, azonban mivel egy szenzitív adatról van szó, az alkotmánybíróság kimondta, hogy az előzetes tájékoztatás jogellenes, a munkáltató a munkavállalótól ezt nem kérheti. „Az Alkotmánybíróság döntésének hatására született jogszabály-módosítás szerint elegendő akkor közölni a várandósság tényét, amikor a munkáltató közli a felmondást. „


HOPPÁCSKA!!!



BAROMSÁGOT NE TERJESSZ!

2019. aug. 15. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így tudsz mindent akkor mi a fa*èrt kérdezel nagyokos? Aki mindent jobban tud, ne kérdezzen!! Baromka
2019. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, hogy akkor minek kérdezel, ha tudod a kérdésedre a választ?


Ja,.... valakibe bele kell kötnöd, mert egyébként nem érzed jól magad... :)

2019. aug. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!