Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvesztegetésnek számít ez a...

Megvesztegetésnek számít ez a szituáció?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valaki akar nekem adni x összeget, ha cserébe én megteszek neki valamit. Mi történik akkor, ha elfogadom az összeget, de nem csinálok semmit az érdekében?

Gondolom persze elagyabugyálnak a verőemberek, de jogilag érdekel a dolog, elvégre nem tudja bizonyítani, hogy ő pénzt adott nekem (ugyanis akkor nyoma lenne a vesztegetésnek).



2019. aug. 18. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Annak
2019. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, megvesztegetés és ha csak a kezedbe nyom egy sehol nem rögzitett összeget akkor nem tudja törvényesen behajtani rajtad. De ha olyan a fickó akkor úgyis addig fenyeget amíg meg nem adod, vagy elver mint egy lovat.
2019. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fel kéne fogni, hogy a bűnözés az elkövetéstől az, nem a bizonyítástól. A bizonyítás előtt és után egyformán gazember vagy, csak utána le is csuknak.

Egyébként óriási tévedés, ha stikában adok neked pénzt ,az nem bizonyítható. A bizonyítás nem azt jelenti, hogy látta valaki. Sőt, ez valójában elég gyenge bizonyíték.

2019. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért az attól is függ, hogy mit kellene neked tenni. Mondjuk ha felásni a kertjét, az nem vesztegetés. Ha meg nem teszed meg, akkor sem az. Ha visszaélsz a pozícióddal, akkor az már más.
2019. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igaz, de egy munka vagy szolgáltatás előre kifizetése túl egyértelmű, hogy nem megvesztegetés. A" megteszek valamit" alatt gondolom tisztességtelen előnyhöz kéne juttatnod, pl soron kívül beengedni valahova, vagy átrugdalni a szakadt kocsiját műszaki vizsgán vagy egy pályázatot a kezére játszani stb..kell érteni
2019. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló: igen, köszönöm, nem jutott eszembe jó példa, de ez eléggé kézzelfogható.

Tehát ha mondjuk műszaki vizsgáztatóként valaki a zsebembe csúsztat egy kis pénzt, de a szakadt kocsi mégiscsak megbukik a vizsgán, akkor engem felelősségre vonhatnak? (attól eltekintve persze, hogy az illető sem fog szép szemmel nézni rám)

2019. aug. 20. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:
A felelősségre vonásnak semmi köze a vizsgához. Kizárólag ahhoz van köze, kiderül-e, bizonyítható-e.
2019. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdés lényege? Én azt veszem ki, hogy neked nem okoz lelkiismeret furdalást, hogy megvesztegetnek, de mivel lusta vagy tenni is érte valamit, mert magától is összejöhet a dolog, ezért félsz, hogy aki megvesztegetett, bosszút áll, mert jogilag sokat tenni nem tud, hiszen ő is bűncselekményt követett el a vesztegetéssel.

Nos ha valóban ez a helyzet, akkor ne haragudj, de ha tudnék, akkor sem akarnék segíteni, mert ellentétes az erkölcsi értékrendemmel.

2019. aug. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem segítségre van szükségem, nem egy valós helyzetről van szó, diák vagyok, csak elméleti szinten érdekel a kérdés.

Lényegében arra vagyok kíváncsi, hogy ha ennél a műszaki vizsgás példánál maradunk, ahol valaki lefizet, de én nem engedem át mégsem az autóját a vizsgán, akkor én ezzel hivatalosan megloptam őt?


Vagy nézzük a másik végéről, ha lefizetek valakit, de akkor sem megy át az autóm a vizsgán / nem az én cégem pályázata nyer /stb./, akkor tehetek valamit ez ellen jogilag, vagy csak úgy elúszott az az x összeg?


Most hogy így leírtam, mondjuk nagyon úgy tűnik nekem, hogy igen, elúszott az az összeg, nincs mit tenni ilyenkor vagy (másik oldalról nézve) elrakhatja az ember a lóvét, nem fogják beperelni érte (legfeljebb zsarolni/megverni, de nem erre vonatkozott a kérdésem eredetileg).

2019. aug. 21. 14:27
 10/10 anonim ***** válasza:
#2 és #5 vagyok, nyilván akit lehuznak pénzzel, nem fog feljelentést tenni, mert magával cseszne ki. Bizonyítéka sincs hogy bárkinek adott volna bármilyen pénzt, mert erről nem szoktak szerződést írni, ez zsebbe megy. És ha mondjuk lenne hangfelvétel vagy videó a megvesztegetésről, ami nem életszerü, akkor se mehet vele a rendőrségre. De az egész szituáció maga is életszerütlen. Pl egy autónepper a kintről behozott kocsikat folyamatosan hordja a megszokott lezsírozott helyére soron kívül plussz pénzért. A vizsgáztatónak nem érdeke egy ilyen piti egyszeri húzás miatt elüldözni egy kuncsaftot aki amúgy folyamatosan otthagyná a kenőpénzeket.
2019. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!