Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telekom ellen ilyen esetben...

Telekom ellen ilyen esetben szerintetek lehet feljentést tenni, lenne értelme?

Figyelt kérdés

Ezt lehet egy hivatalos jogi fórumon kéne feltenni, de hátha valaki itt is ért hozzá.

Szóval az édesapám egyre jobban épül lefele, a nyugdíját is én kezelem, mert már nem képes beosztani a pénzét. A gyámságot azért nem intéztem el, mert 700 ezres tartozása van, és ezt nem tudnám kifizetni, és idővel zárolhatnák a számlámat.


Innen indul a történet lényege, folyamat hajtogatta mostanság, hogy okostelefont szeretne. De én nem vettem neki, mert az 5000 ft-s telefont is elveszti. Inkább próbáltam minél több pénzt megspórolni neki, persze úgy hogy ne nélkülözzön.


Erre mit csinál, bemegy a telekomhoz, hogy kér egy okostelefont. Régen szerződésben álltak vele, náluk volt a tv és a telefon előfizetése.

Szóval személyin és lakcímkártyán kívül nem is kértek mást.

Igen ám, csak az ügyfélszolgálatos rásózott egy iphone xs elefont, ami a t-mobilnál 310000ft volt jelenleg. Hozzá 2 év hűséggel 12000ft csomag. Plusz 4000ft biztosítás/hó. Utóbbit sikerül lemondani, így beszélve a hölgyel két éven át havonta 35000ft kellene fizetnem. Ebben benne van az is, hogy valami kötelező szar is van már ne kérdezzétek mi. Semmi se lemondható.


Ez rengeteg pénz, rásózni egy olyan emberre aki látszik hogy teljsen flúgos. De jobban az érdekel, hogy nem kértek jövedelem igazolást, vagy valamilyen számla kivonatot. Azon látszana, hogy 400 ezres hitelbe van az erstenel. Abszolút teljes kizsákmányolás történt, mondanom se kell, ezt nem futja ki a nyugdíjából engem terhel a fiát, aki szintén nincs kimagasló anyagi helyzetbe.


2019. aug. 20. 18:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mégis mire fel kellene feljelentést tenni, vagy bármit jogi útra vinni. Ha édesapád cselekvőképes, akkor akkor minden szabályosan zajlott. Az mit érdekel téged, hogy neki mennyi tartozása van? Majd megoldja valahogy, nem neked kell kifizetni.


Ha szerinted nem beszámítható, és gyámság alá kéne helyezni, akkor tegyél lépéseket ebbe az irányba. Nem utólag kell a Telekomon feljelentgetni.

2019. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Olcsó okostelefonok is vannak a piacon, jobban jártál volna, ha segítesz neki venni vagy veszel neki egy alsó kategóriás, belépő szintű okostelefont. Kb 30 ezerből kijött volna.


Azon lamentálni, hogy mit tett az ügyintéző felesleges, nyilván nem volt etikus a te előadásmódod szerint. Az ő verziója szerint lehet fel sem tűnt neki, hogy "egyre jobban épül lefele". Édesapád megfogalmazott egy igényt, teljesítették neki. Az életkorát ne vegyük szempontnak, hogy "minek az neki" mert látják a világot, hogy mindenki okostelefonnal szaladgál, nem akar kimaradni ő sem. Ha meg már vesz, miért ne venne egy jót?


Az én apám most 71 évesen vett szalonból autót 5 millióért. Mondtam volna neki, hogy ne, mert vehetne 2-ért is, vagy 1-ért használtat, annak is van 4 kereke. Mondjuk neki nincs tartozása.

2019. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs cselekvőképességében korlátozva, akkor a telekomos ügyintéző törvénytelenül járt volna el, ha nem szolgálja ki.
2019. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
szerintem nem a törvényesség kérdése felé kéne elmenni, hanem bizonyos esetben semmissé tehető egy szerződés. talán itt is
2019. szept. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!