Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklató ellen beindíthatom a...

Zaklató ellen beindíthatom a házam riasztóját?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy zaklatónk, kb 2 éve jár ide, havonta egyszer-kétszer. Ilyenkor folyamatosan nyomja a csengőt, mint egy elmebeteg, és üvöltözik befele. Végig a kerítés előtt marad, még soha nem jött be az udvarba.


Az volna a kérdésem, hogy megtehetem-e, hogy legközelebb, csöngetésnél egyszerűen magamra riasztom a házamat? Tiltja ezt bármilyen törvény? Hogy úgymond, "indokolatlanul" indítom el a riasztót...

Ez esetben elméletileg megtörténhet, hogy a szomszéd meghallja a riasztót, majd meglátja az ürgét, és kihívja rá a rendőrséget, mert azt hiszi, hogy betörő. Esetleg ebben az esetben gond lehet, hogy én okoztam a "félreértést", azzal, hogy bekapcsolom a riasztót, miközben ő még be sem tört a házba?



2019. szept. 7. 20:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tehát nincs értelme a riasztásnak, eddig eljutottunk. :)

A telefonodon nincs kamera? Nem tudsz vele felvenni? A hangfelvétel nem annyira erős bizonyíték, de ha felhívod a szomszédot, hogy jöjjön, és lásson, akkor már tanúként beidézhető, és az is bizonyítékerejű, ha szavahihető.

2019. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Készíthetsz hangfelvételt is, ha mást nem tudsz, de önmagában nem bizonyítékerejű, csak ha más is tanúsítja (hamisítható) Viszont. ha készítesz fényképeket, különböző ruhában. Kertből kiabálj ki, "hogy ne zaklasson benneteket, ne keressen többé benneteket, menjen el, mert rendőrt hívsz!", és ezt mások is hallják, ill felveszed ő meg tovább őrjöng, ennek ellenére visszajár, és a szomszéd vagy videó, fénykép stb. ezt tanúsítja, akkor bizony nyert ügy. A részegség nem menti fel a felelőssége alól, jogi szempontból nem enyhítő körülmény.

Tehát a kapuig vagy legalábbis egy-két méterig mindenképpen meg kell közelítened őt és a kaput.

Szerintem ezzel nem csak az apukádat, hanem az egész családot zaklatja, így az egész család sértett. Sőt, felmerül a garázdaság gyanúja is, ha fenyegetően lép fel.

2019. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"különböző ruhában"

Úgy értem, hogy amiből látszik, hogy több alkalommal van ott. Ezt mással is lehet bizonyítani persze, nem csak azzal, hogy milyen ruhában zaklat, időjárás, napfény, háttér... ezekből is kiderül.

2019. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azóta már nem zaklatja édesapádat?
2020. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!