Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kéretlen postai levél, értsd...

Kéretlen postai levél, értsd reklámszemét ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ide érve: politikai szórólapot, reklámanyagot, boltok újságait, optikai cuccokat forgalmazó hirdetéseket, bazárosok kacatait hirdető újságokat stb.

Mit tudunk tenni ezzel szemben, hogy ne dobják be?

Régen dolgoztam postán, meg volt mondva, ha ki volt írva, hogy reklámanyagot nem kérünk, akkor szigorúan tilos bedobni, ehhez képest én is megcsináltam ezt, de mintha le se sz.

Szóval ezzel kapcsolatban hova tudok fordulni?


2019. szept. 7. 23:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Van olyan postás, aki bizony hord szórólapot is, mert muszáj neki !


De amúgy én pl. arra pucolom a hagymát, krumplit, zöldséget, azt teszem a macska alá, abba csomagolom a xart, szóval remekül újra lehet hasznosítani ezeket és egyáltalán nem kell elolvasni, hanem csak felhasználni! :D

2019. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Viszont a politikai A5-ös vagy kisebb méretű xarokat már én sem szeretem, mert azok aztán tényleg semmire sem jók!!

Még az anyaguk is fényes xar.


Mondjuk engem a szórólapoknál jobban bosszantanak a kéretlen telefonhívások, hogy vegyek ezt-azt, meg szavazzak akárkire.


Na, majd pont telefonon vásárolnék látatlanba bármit is egy arctalan senkitől, hát hlyék ezek?!


A politikusok meg költhetnék értelmesebb dolgokra is a pénzünket....

2019. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
A kérdésedre válaszolva: semmit nem lehet tenni, kidobod. Vagy hagyod felgyűlni, aztán majd a gyerekeknek adod papírgyűjtéskor, ha van még ilyen. :)
2019. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 mindentudó99 ***** válasza:
49%
Micsoda problémák. És még képes lennél meghurcoltatni egy kézbesítőt. Gusztustalan ember vagy. Marhára unhatod magad.
2019. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%
Ha meglátod, hogy bedobja akkor beszélgess el vele, ha már olvasni nem tud.
2019. szept. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
76%

Reklámanyagokat ma már általában nem a Posta dolgozói visznek ki, hanem diákmunkában vagy másképpen megbízottak szórólapoznak.

Miattuk hiába fordulsz bárhová.

Családi házban, saját postaládánál ki lehet tenni egy olyat mellé ahová könnyebb a nagyobb méretű dolgokat betenni - mert szélesebb, nagyobb a nyílása - és ráírni, hogy reklámanyagot oda tegyenek be. Ha nem látszik szemetesnek akkor oda fogják tenni, mert nekik mindegy, csak eljusson hozzád és oda nem kell beerőltetni, mint egy postaládába.

Társasházban már nehezebb. Oda elvileg tényleg csak a postások mehetnének be a postaládákhoz, de a gyakorlatban bárki bejuthat. Nálunk régen ki volt rakva a kapu mellé egy külön doboz hogy a reklámanyagokat oda tegyék be, nem is kellett bejönniük az előtérbe a postaládákig és aki akarta, az vitt fel magának belőle amikor hazaért.

2019. szept. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
85%

Nem tudsz neki mit csinálni, legalább 4 ember hordja a szorólapot:


- van a postás, nappal jár, általában csomagokat vagy boríték méretű cuccot szállít (számlák), de volt mikor kezembe nyomta a kaparós szórólapot (mindegyik nyerő)


- van a szorólapos (lidl, aldi stb., néha ilyen kis fecnik), sz**ul keresnek, sz** meló, csak annyi van megadva, hogy pl. 2-3 napon belül végezzél vele, van aki nappal hordja, van aki éjszaka a feleségével

ezek általában fognak és haladnak, nem foglalkoznak avval, hogy megnézze, mivan kiírva, mi-hol van


- van a napilapos (nem az, aki a blikket/népszava/nők lapja stb. hordja), itt konkrétan a délmagyar, ezek hajnali 2-kor kezdik a melót, kb. 2 hetente kell szórólapot hordanijuk (péntek-szombat) most ez vagy valaki ki se viszi (senkit nem érdekel) van aki kiviszi azért az 1-2 forintért és van aki meg dolgozik szorólaposként és majd avval együtt hordja


- van a "fideszes" szorólapos, ez (nálunk legalább is), mikor mentél reggel 3-kor, akkor már kint volt a szorólapja a bérházakban

általában fideszes anyagot hord, de van amikor valami kis boltak a szorólapját hordja


bérházaknál meg elégé semmit érő a kapukód, simán fogod és megkérdezed, simán elmondják (delmagyaros tudja a kódot)

kulcs az már visszatartja őket, viszont az mindenkit szivat (delmagyarosoknak van kulcsa általában)

ha épp olyan a kedve, csak lebassza a lépcsőre vagy a postaládák alá vagy az ajtóba a szorólapot (ha ellenőrzés van, akkor befogja dobni rendesen)


bérházakhoz még annyit, hogy a többsége igénytelen, agyon matricázott, firkált, kopott ládák, kutya se fogja kilesni, hogy mi van ráfirkálva, matricázva

2019. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
Én ahányszor kiírtam a postaládára, hogy "Reklám anyagot nem kérünk!" mindig működött, nem dobálták be, majd mikor levette a cetlit, újra dobtak be.
2019. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy reklám anyagot nem kérünk.

Amúgy megnyugtatlak, dolgoztam a postán, ebből is lett elegem egyrészt, hogy mi hordtuk a szemetet, tehát itt eléggé el van 1-2 ember tájolva.

Igen, majd fogok íratni egy kérelmet.

Politikaihoz meg annyit, hogy általában azt is a postás küldi, de ha meg magán ember-t fogok látni, el fogom kapni és úgy békésen el fogok vele beszélgetni, erőszak mentesen, hogy szeretne-e egy feljelentést.

Kis segítség a magánbirtok háborításhoz, hogy ügyvéd régióba voltam kézbesítő, erről fel is világosított egy ügyvéd, hogy márpedig kezdeményezhető eljárás +hivatalba is szóltak, hogy meg is teszik.

Szóval itt pár ember ne csodálkozzon azon, ha netán azért kap feljelentést, amire azt hitte, hogy ő márpedig jót tesz. Lónak a nagy büdös micsodáját tesz jót...

Ott pöccent el az agyam, mikor beszabták az udvarra nekem, mint valami szemetet, azt éjjel 22-kor, mikor haza mentem 12 órázás után, akkor keresgélhettem a szétázott papirat. Ennyi erővel haza is vihette volna kidobni a paraszt, úgyis azt mondtam volna az ellenőrnek, hogy ó igen megjött, hisz tudom, hogy mennyire shit munka.

2019. szept. 8. 21:57
 20/22 A kérdező kommentje:
Kis mellékes, begyújtani még véletlenül se tudok vele, mert elektromos árammal fűtök vagy gázzal, mikor mi éri meg.
2019. szept. 8. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!