Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A családi pótlék képezheti...

A családi pótlék képezheti hagyaték tárgyát?

Figyelt kérdés

Anyum 3 unokát nevelt és hugomat a halala elott. Az összes csaladtamogatasi jarulek anyu kartyajara lett kiutalva, ahhoz senki nem nyult meg, nem is fogunk.

A 3 unoka és a hugom családi potlekjat szetoszthatjak hagyatek cimszo alatt?

Egyéb tapasztalatok?



2019. szept. 9. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy anyukád meghalt a család támogatási pénzeket kérni kellett volöna rögtön annak aki ezeket a gyerekekt neveli.

Szerintem , ha hónapokig senki nem kérte, hogy máshová utalják akkor ezt jogtalanul utalták ki. Ès eltudom képzelni, hogy a hívatalnak azt vissza kell fizetnetek és aki ezentúl neveli a gyerekeket annak vissza menöleg(anyuka haláláig) kifizetik.


Elöször bármit tesztek intézzétek el a családtámogatási pénzt.

2019. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Hagyaték nem lehet, mivel a családi pótlék egy ellátás.
2019. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kései Sirató ***** válasza:
100%
AZ utolsó havi fel nem vett összeg lehet a hagyaték tárgy, ha azt az elhunyt (vagy családtag) nem kapta meg, amennyiben postán küldték, illetve nem lett átutalva, ha átutalással történik a kifizetés.
2019. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ma 1 honapja hogy elhunyt.

Nemrég tudtam csak megigenyelni a csp-t, mert nem volt kész a gyámügyis papirom. Ezert nem tudtam korabban ezt tenni.

Az augusztusit 2-án utalták, (08.02.) Anyu 6-án halt meg.

A szeptemberi csp-t pedig 28-án utalták a kártyájára.

En nagyon nem tartanám korrektnak ha szétosztanák a hagyatékin ezt az összeget, mivel ez a gyerekeknek járna, nem az örökösöknek.

2019. szept. 9. 13:47
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
A gyermekek kinek a gyermekei? Édesanyád volt a gyámjuk, hogy az ő számlájára utalták a családi pótlékot? A családi pótlék a gyermeket illeti, az ő neveléséhez, ellátásához utalja az állam. Ehhez az örökösöknek semmi köze. Ha számlára utalta az Államkincstár, az édesanyád számláján nyilván "Családi pótlék", vagy "Családtámogatás" megnevezéssel szerepel minden hónapban az összeg. Ezt le kell vonni a számlán lévő pénz összegéből, mivel ez a gyermekeket illeti!!!
2019. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A jegyző mondta ezt, hogy neki nem számít, kinek és milyen jogcímen van pénz a kártyán, hiába vittem a számlakivonatot...meg se nézte. Vittem az igazolást, hogy tényleg a gyermekekre kapta és csp-ról van szó valamint a gyesről...el se kérte... Mondta hogy a hagyatéki után pert indíthatok, ha nem egyezünk meg mi testvérek.

A gyerekeknek én nagynénjük vagyok, én nevelem őket továbbra. Az anyjuk 4 éve hagyta el őket, nekem nővérem. Ő pl el se fog jönni a tárgyalásra

2019. szept. 9. 14:41
 7/16 A kérdező kommentje:

Elég nonszensznek tartom, ha Magyarországon ez így törvényes...hogy a gyerekek pénzét hagyatékként kezelik...2019-ben.

Próbálom visszahívatni a MÁK-nál a 08.28-án utalt CSP-t, mert azt jogosulatlanul utalták... Mi mást tudnék tenni még?

2019. szept. 9. 14:45
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
A családi pótlékot nem a gyerek kapja. A szülő (gondviselő, gyám, anyja kínja) kapja az államtól. Így az ő pénze, ezért a hagyaték részét képezi.
2019. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Garott ***** válasza:
100%
Szerintem ez így nem értelmezhető, hogy az családi pótlék. Az egy pénz, amit családi pótlék néven fizetnek ki, de ahogy kifizetik, sima pénz lesz, és nem hiszem, hogy onnantól számítana, hogy honnan került oda, addig amíg az törvényes volt. A családi pótlékot, hogy mire fordítják így nem ellenörzik, ez nem egy pályázat, hanem egy járulék. Az államnak a lényeg, hogy kifizessék, és ennyi, betartották a törvényi kereteket. Ez alapján ha más számláján van, és az illető elhunyt, akkor az igen a hagyatékot képezheti, és innen lehet a jogi alkudozás róla, hogy azt mi után kapta.
2019. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De ha a gyám is kezeli a gyerekek pénzét...akkor is a gyerekeknek jár az a pénz, nem az örökösöknek szerintem legalábbis. A gyerekek, ezáltal mi is elestünk 2 havi csp-tól, segélyekből kellett megoldanom 3 gyerek beiskolázását stb stb...miért osztják szét akkor meg?!?!?! Felháborító egyszerűen...
2019. szept. 9. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!