Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A családi pótlék képezheti...

A családi pótlék képezheti hagyaték tárgyát?

Figyelt kérdés

Anyum 3 unokát nevelt és hugomat a halala elott. Az összes csaladtamogatasi jarulek anyu kartyajara lett kiutalva, ahhoz senki nem nyult meg, nem is fogunk.

A 3 unoka és a hugom családi potlekjat szetoszthatjak hagyatek cimszo alatt?

Egyéb tapasztalatok?



2019. szept. 9. 13:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Garott válaszára.


Mivel nem tudom, már elbizonytalanodtam mindenben kb, hogy mi hogyan fog zajlani, tegyük fel, hogy tényleg úgy van, ahogy írtad. Ha nincs közös egyezség az örökösök között ezzel kapcsolatban, akkor pert indíthatok, hogy ne osszák szét azt a pénzt? Lenne esélyem egyáltalán a per megnyerésére? Mégis mire számítsak?

2019. szept. 9. 15:05
 12/16 Garott ***** válasza:
Szerintem a hagyatéki eljárás eredményét lehet jogi úton támadni, de ez már túlmegy az ismereteimen.
2019. szept. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Leírom megint, de most lassan, hogy meg is értsd: nem a gyerek kapja a pénzt.

Ők kapják:

Ki jogosult nevelési ellátásra?


Nevelési ellátásra jogosult:


a saját háztartásban nevelt gyermek vér szerinti, vagy örökbe fogadó szülője,

a saját háztartásban nevelt gyermek szülőjével együtt élő házastárs,

az a személy, aki a saját háztartásában nevelt gyermeket örökbe kívánja fogadni, és az erre irányuló eljárás már folyamatban van (a fentiek elnevezése együttesen: szülő)

a szülővel együtt élő élettárs, ha az ellátással érintett gyermekkel életvitelszerűen együtt él és a szülővel élettársként legalább egy éve szerepel az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában, vagy a szülővel fennálló élettársi kapcsolatát az ellátás megállapítására irányuló kérelmet legalább egy évvel megelőzően kiállított közokirattal igazolja,

a nevelőszülő, a gyám,

akinél a gyermeket a Gyvt. alapján ideiglenes hatállyal elhelyezték (1997. évi XXXI. törvény (Gyvt.) 72. § (1) bekezdés),

a gyermekotthon vezetője a gyermekotthonban nevelt,

a szociális intézmény vezetője az intézményben elhelyezett,

még nem tanköteles gyermekre tekintettel.


Megint: ezt a pénzt nem a gyerek részére fizeti az állam. Nem az övé.

2019. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszát!
2019. szept. 9. 15:49
 15/16 A kérdező kommentje:
Kikértem a MÁK-tól a hatósági bizonyítványokat, hogy kikre és milyen jogcímen érkezett a számlára pénz. Ma megyek jogi tanácsadásra. Meg fogom írni, mi volt, hátha segít azoknak, akik hasonló cipőben járnak.
2019. szept. 11. 08:09
 16/16 A kérdező kommentje:

A hagyatékin sikerült osztályos egyezséget kötnünk, így nem osztódik szét a gyerekek családija.

A közjegyző hagyatékként kezelhette ezeket az ellátásokat, jogszerűen, ami szomorú szerintem..

Az ügyvédek is találgattak, aztán jobban belegondoltak és azt mondták, hogy mégiscsak igaza lehet a közjegyzőnek, mivel nem számít, honnan van a pénz, csak az, hogy a hagyatékot képezi, mivel a számlán volt.

2019. szept. 23. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!