Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv! A vonatkozó törvényben...

Sasa69 kérdése:

Üdv! A vonatkozó törvényben az áll : 360 nap munkaviszony kell a munkanélküli segély igényléséhez . Viszont mindenki 12 hónapról beszél, ami nem 360 nap! Mivel teljes 12 hónapom nincs meg, viszont a 360 napom (363) igen, végül is akkor jár vagy sem?

Figyelt kérdés
2019. okt. 1. 20:41
 1/9 grafno ***** válasza:
Ha 363napod van és 360tol jár akkor mi nem világos?
2019. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mi a mérvadó, ami a törvényben áll, vagy amit valakik mondanak?
2019. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van , bocs , rosszul fogalmaztam bocsi. A törvény szerint az " igényléstől számolva visszamenőleg 3 éven belül 360 napig dolgoztak " - ez a szó szerinti . Nekem 363 napi munkaviszonyom ! volt . Ami még kacifántosabb , hogy mivel este 7 től reggel 7 ig melóztam , elméletileg én az utolsó egy évben minden nap ! dolgoztam , hisz hétfőn reggel 7 ig , kedden már mentem este 7 kor :) na ez a dilemmám , hogy akkor most mi számít nekem munkanapnak ?
2019. okt. 1. 21:12
 4/9 A kérdező kommentje:
mivel a törvény 360 napot ír és nem munkaviszonyt !
2019. okt. 1. 21:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezért szar cigánynak születni. Élhet segélyből és még azt se érti hogy a 360 a több vagy a 363.
2019. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Honnan veszed , hogy cigány vagyok vagy sem ? Már csak azért sem árulom el , hagy maradj szégyenbe :) Ha értenéd a kérdést , tudnál rá válaszolni ;) Mivel vannak itt normális emberek is , azoknak leírom egyszerűbben a kérdésemet , lehet , hogy ismét rosszul kérdeztem : ha az emberfia minden másnap megy melózni , de este 7 től reggel 7 ig , akkor az 360 napnak számít vagy 180 nak ? Mert ugyebár akkor minden nap melózik 6 órát , de a kérdés az , mi számít ilyenkor :)
2019. okt. 2. 00:11
 7/9 A kérdező kommentje:
munkanapnak ?
2019. okt. 2. 00:13
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy csak a szégyenhuszárnak : 51 éves vagyok , 17 éve inzulinos cukorbeteg , és egész életemben 10 hónapot , azt is egyfolytában voltam segélyen , akkor is csak azután , hogy megtudtam , hogy beteg vagyok és kellett egy kis " átállás " .... ;)
2019. okt. 2. 00:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Mert ha tudnám a választ , az azt jelentené , hogy már többször voltam bármilyen segélyen , és ezáltal eleve tudnám a választ :) De hát a logika .... :D
2019. okt. 2. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!