Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki nem fizet három hónapig...

Aki nem fizet három hónapig TB-t és emiatt érvénytelenítik a TAJ számát, annak már nem lesz kötelező TB-t fizetnie utána?

Figyelt kérdés
2019. dec. 11. 22:55
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
83%

Drága kérdező! Szerinted mégis mi a fenéből látnak el nap, mint nap embereket a kórházakban, orvosoknál? A TB járulékból. És ha senki nem fizetné, akkor nézne mindenki nagyot, amikor elmenne orvoshoz, de nincs orvos, meg kéne műteni, de nincs ki megműtse, vagy nincs mivel. Igen, ez pont egy olyan dolog, amit mindenkinek fizetni kell. Ha nem fizeted, behajtják. Ha nincs miből, majd csak egyszer lesz miből. És valóban vannak rászoruló emberek, de ők meg szociális rászorultságot intézhetnek. Ennyi.

Amúgy nekem bejelentett munkahelyem van, tőlem kétszer annyit levonnak TB járulék címén, mint amennyi a havi TB járulék fizetési kötelezettség annak, akinek nincs bejelentett munkaviszonya. Nyilván még magasabb fizetésűek meg még többet fizetnek be. Ettől függetlenül nem kapok jobb ellátást. És akkor mi van? Ez pont olyan dolog, amivel nem tudunk mit kezdeni.

2019. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Utolsó!Ezzel nincs gond.

Viszont akkor,ha nem látnak el,nem értem miért kötelező fizetni.

Amerikában is kiszámlázzák,ha valakit biztosítás nélkül látnak el.

Egyre gagyibb minden,hónapokat kell várni egy ultrahangra.


Talán elő akarják ezzel készíteni,hogy privatizálják az egészségügyet?


Oké,de akkor visszamenőleg se kelljen fizetnie senkinek.

Ez így lenne korrekt.


Másrészt az sem igazságos,hogy van,aki egészségesen él,és az is ugyanannyit fizessen,aki dohányzik,iszik,nem sportol,zabálja az egészségtelen kajákat.

Oké,baleset bárkit érhet,ez tény.

De van,aki szökőévente egyszer megy orvoshoz,mások meg úgy vannak vele,hogy nem is figyelnek az egészségükre,gondolják majd felír valami államilag támogatott gyógyszert rá az orvos.

2019. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
60%

"Szerinted mégis mi a fenéből látnak el nap, mint nap embereket a kórházakban, orvosoknál? A TB járulékból"


Ez hülyeség. A bevétel az államkincstárba kerül minden más járulékkal és adóval együtt, és ebből az egészből határozzák meg az éves költségvetést.

2019. dec. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

"és ebből az egészből határozzák meg az éves költségvetést."

De ha senki nem fizetné, még annyi sem jutna.

Egy másik válaszolónak pedig: De, ellátnak Tb fizetése nélkül is, csak felhívják a figyelmet arra, hogy fizesd, mert a rendszer rögtön jelez, hogy nincs fizetve és folyamatosan halmozódik ez az "adósság". De attól még ellátnak.

2019. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

"Drága kérdező! Szerinted mégis mi a fenéből látnak el nap, mint nap embereket a kórházakban, orvosoknál? A TB járulékból. És ha senki nem fizetné, akkor nézne mindenki nagyot, amikor elmenne orvoshoz, de nincs orvos, meg kéne műteni, de nincs ki megműtse, vagy nincs mivel. "


Hálapénzt miért kell fizetnem akkor, ha fizetem a TB-t és soha nem volt TB tartozásom?

2019. dec. 13. 17:17
 26/34 anonim ***** válasza:
81%
#25 mióta kötelező a hálapénz??
2019. dec. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
10%
Amióta ezen múlik, hogy megölnek-e a műtőasztalon.
2019. dec. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
46%
A hálapénzt miért is kéne fizetni? Hol van törvényben lefektetve, hogy kötelező fizetni? Engem 6-szor műtöttek életemben, elég sok egészségügyi problémám volt, soha nem fizettem hálapénzt, érted, soha?! Mégis kaptam normális ellátást!
2019. dec. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

#28 Ez egyrészt szerencse kérdése, másrészt ember függő. Volt ismerősöm aki ki se bírta hogy ne adjon a beteghordónak pénzt csak mert átemelte a műtét előtt és után az ágyára, még alig ébredt fel a műtét után, máris azt kérdezgette hol az a "fiú" hogy adhasson neki pénzt. Neki hiába magyaráznád el százszor is hogy a fizetését kapja azért hogy ezt megtegye, akkor is megszokta hogy az egészségügyben pénzt kell adni és ad is. Vagy van egy rakás kismama, kispapa, akik előre adnak pénzt a dokinak - aztán meg sírnak, hogy feléjük sem nézett a kórházban, nem jött be a szülésre sem stb.

Ugyanakkor nekem van két rokonom akik élete múlt a hálapénzen. Az egyiknél konkrétan megmondta a nővér, hogy a főorvos úrnak mennyi a taksája és mivel nem tudtak fizetni, a műtét nem is igazán sikerült jól, nagyon súlyos vérmérgezést okozott hogy nem tisztította ki a műtéti területet ahogy kellett, majdnem belehalt és szövődményei lettek. A másik rokonom családjának volt pénze, tudtak fizetni külön a dokinak, ő túlélte azt amibe mellette a hasonló műtétre váróknak nem sikerült.

De mellette ugyanúgy tapasztaltam hogy a legtöbb orvos kiválóan, ember feletti módon végzi a munkáját, nem vár el hálapénzt és nem is kell fizetni nekik külön ahhoz hogy jól csinálják. Ezt kellene elérni, hogy azokat akik elvárják a hálapénzt, azokat azonnal eltávolítsák és ez a kisebbség akkor nem vetne rossz fényt az orvosok tisztességes többségére. De sajnos ma még nem ez a helyzet és sokan félnek attól hogy ha nem adnak pénzt akkor nem is kapnak megfelelő ellátást.

2019. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
#29 ezek az ismerőseid miért nem pereltek??
2019. dec. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!